سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شکست استقلال از شاگردان گونش برابر علی دایی/درخشش تازه واردهای استقلال

از نکات جالب این دیدار عملکرد درخشان دو بازیکن زیر 23 سال استقلال یعنی رمضانی و خلیلی بود که خلیلی با عملکرد خوبش در دفاع چپ استقلال، قلعه‌نویی را به این پست امیدوار کرد.

تیم فوتبال استقلال تهران در نخستین دیدار تدارکاتی‌اش در اردوی آماده‌سازی ترکیه برابر تیم بورسیا اسپور که هدایت آن برعهده سنول گونش مربی مطرح ترکیه‌ای بود، تن به شکست داد.

به گزارش سایت باشگاه استقلال، تیم فوتبال استقلال تهران که برای برپایی اردوی آماده‌سازی و برگزاری دیدارهای تدارکاتی پیش از آغاز لیگ چهاردهم به کشور ترکیه سفر کرده است، امشب جمعه در نخستین دیدارش در این اردو برابر تیم بورسیا اسپور تن به شکست 2 بر صفر داد.

گروسیان، فخرالدینی، مگویان، عمران‌زاده، خلیلی، خرسندنیا، امید ابراهیمی، شهباززاده، قاضی برهانی و علی رمضان‌زاده در ابتدا برابر استقلال به میدان رفتند که به میدان رفته‌اند. با آغاز نیمه دوم مهدی کریمیان به جای رمضانی، جمشیدیان به جای خرسندنیا به میدان آمدند. همچنین در دقیقه 75 این دیدار نورافکن به جای خلیلی و در دقیقه 80 لوکاس بازیکن تستی استقلال به جای برهانی که در این دیدار بازوبند کاپیتانی را بسته بود، به میدان آمدند.

در نیمه نخست این دیدار آبی‌پوشان تهرانی بازی بسیار خوبی را ارائه دادند و دو بار تا آستانه گلزنی پیش رفتند. یکبار هم علی رمضانی با شوت دیدنی تلاش کرد، دروازه حریف را باز کند که با بدشانسی، ضربه‌اش به تیر دروازه برخورد کرد. در ادامه نیز امید ابراهیمی با یک ضربه کاشته تلاش کرد دروازه حریف را باز کند که شوت او با اختلافی اندک راهی اوت شد.

در این دیدار اشتباهات داوری چند بار فرصت گلزنی را از شاگردان قلعه‌نویی گرفت. یکی از این اشتباهات، فرصت تک به تک مناسبی را از سجاد شهباززاده گرفت و ناظر این دیدار نیز تایید کرد که داور به اشتباه آفساید اعلام کرده است.

در دقیقه 82 این دیدار، داور مسابقه به اشتباه یک پنالتی به سود بورسا اسپور گرفت و در دقیقه 86 نیز اشتباه کمک داور در اعلام آفساید موجب شد تا مهاجم بورسیا اسپور با دروازه‌بان تک به تک شود و گل دوم را به ثمر برساند.

از فرصت‌های خوب استقلال در نیمه دوم می‍توان به دو مورد اشار کرد که اولی را ابراهیمی با یک کرنر ارسالی برای قاضی فراهم کرد و ضربه سر این مهاجم را دروازه‌بان بورسا اسپور با واکنش دیدنی راهی کرنر کرد و دیگری ارسال شهباززاده برای برهانی بود که ضربه مهاجم استقلال را بار دیگر دروازه بان بورسا اسپور به خوبی گرفت.

مشکلات داوری در این دیدار به حدی بود که کادرفنی استقلال به اضافه وزن عجیب داور و کمک داور اشاره داشتند که حتی مانع از دویدن به موقع کمک داور روی خط آفساید مدافعان استقلال می‌شد. کمک داور این دیدار بارها روی اعلام آفساید اشتباه داشت که این امر با اعتراض کادرفنی استقلال همراه بود. این مشکلات داوری به حدی بود که یک پنالتی نیز که روی شهباززاده رخ داده بود، از سوی داور اعلام نشد.

از نکات جالب این دیدار عملکرد درخشان دو بازیکن زیر 23 سال استقلال یعنی رمضانی و خلیلی بود که خلیلی با عملکرد خوبش در دفاع چپ استقلال، قلعه‌نویی را به این پست امیدوار کرد. همچنین مگوریان، دفاع ارمنی استقلال نیز عملکردی قابل قبول در این دیدار ارائه داد. احمد جمشیدیان، هافبک استقلال نیز در این دیدار بازی خوبی را ارائه داد و نشان داد که در این فصل نوار مصدومیتش امسال از بین رفته و کادرفنی می‌تواند روی او حساب ویژه‌ای باز کند.

رسانه‌های ترکیه‌ای حضور پررنگی در این دیدار داشتند و تعداد بالای خبرنگاران ترک در این دیدار قابل توجه بود. حضور عکاسان در کنار زمین ممنوع شده و آنها از پشت فنس ها مشغول عکس گرفتن هستند. چیزی نزدیک به 50 نفر بازی را از نزدیک تماشا می کنند.

نکته جالب توجه دیگر این دیدار، حضور علی دایی، منصور ابراهیم‌زاده، بهزاد غلامپور، سوشا مکانی و چند بازیکن دیگر از پرسپولیس در نیمه دوم بازی بود که از روی سکوها این دیدار را دنبال کردند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠۴-١٣٩٣, ١١:۴٧

   

پر مبحث ترین ها