سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کریم باقری: دوست ندارند در پرسپولیس بمانم

همان طور که گفتم فصل گذشته قرارداد سفید امضا کرده بودم اما بعضی‌ها نامردی کردند و قرارداد من را در فدراسیون 180 میلیون ثبت کردند، در حالی که پس از آنکه قرارداد سفید من امضا شد، مبلغی که توافق کرده بودیم خیلی بیشتر از 180 میلیون بود.
مربی پرسپولیس می‌گوید مسئولان این باشگاه تلاشی برای حل مشکلات او و ادامه حضورش در جمع سرخ‌پوشان نکرده‌اند.

کریم باقری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره لزوم تمدید قرارداد با کی‌روش، عملکرد ایران در جام جهانی، آینده‌اش در پرسپولیس و وضعیت این تیم در فصل آینده صحبت کرد.

* با توجه به عملکرد تیم ملی در جام جهانی و نظر رسانه‌ها و مردم نسبت به عملکرد کی‌روش فکر می‌کنید تمدید قرارداد این مربی چقدر ضروری است؟
درباره این رابطه تصمیم‌گیرنده‌ها باید نظر بدهند. آنچه به صلاح فوتبال ما باشد، باید بر اساس آن تصمیم‌گیری شود. ادامه همکاری کی‌روش بستگی به نظر او و فدراسیون دارد. باید همه شرایط مهیا باشد. کی‌روش اگر ببیند که می‌تواند با وضعیت موجود کار کند، قراردادش را تمدید خواهد کرد. فکر می‌کنم تا الان هم دنبال تمدید قراردادش بوده‌اند.

* پس شما هم موافق تمدید قرارداد او هستید؟
من موافق این موضوع باشم یا نباشم تاثیری ندارد. ما نباید فراموش کنیم که بازی‌های جام جهانی به هیچ وجه آسان نیست و برای همه تیم‌ها سخت است. اگر با شیوه دیگری بازی می‌کردیم قطعا به مشکل می‌خوردیم. مدل بازی تیم ملی خوب بود. در کارهای دفاعی ساماندهی شده بودیم و از نظر دفاعی کاملا موفق ظاهر شدیم. اگر کی‌روش بماند باید ادامه این کار را پیگیری کند. ما مقابل نیجریه از نظر دفاعی عالی بودیم. البته در بازی با آرژانتین بیشتر موقعیت داشتیم اما مقابل بوسنی خوب نبودیم. ما این فرصت را داریم که در جام ملت‌های آسیا بهتر شویم.

* می‌توانیم با کی‌روش یک بار دیگر قهرمان آسیا شویم؟
تیم‌های کره جنوبی، ژاپن و استرالیا مدعیان جام ملت‌ها هستند و اصلا نباید فکر کنیم که در این جام کار راحتی در پیش داریم. ما در مرحله گروهی هم با تیم‌های عربی بازی می‌کنیم که همیشه مقابل آن‌ها به مشکل خوردیم اما با یک برنامه‌ریزی مناسب و بازی‌های تدارکاتی خوب می‌توانیم در این جام موفق باشیم. الان از نظر دفاعی در سطح خوبی هستیم و باید در حمله و کار هجومی هم تیم ملی را به بهترین سطح برسانیم.

* وضعیت شما در پرسپولیس چه شد؟ آیا فصل آینده هم با این تیم همکاری می‌کنید؟
فعلا خبر خاصی نشده. متاسفانه در باشگاه چیزهایی گفته می‌شود که من از آن‌ها خبر ندارم. گفته‌اند که از من دو قرارداد در باشگاه موجود است در حالی که من فصل گذشته قرارداد سفید امضا کردم اما مثل اینکه بعضی افراد خودشان قرارداد دیگری تنظیم کرده و به فدراسیون داده‌اند و این موضوع یک مشکل شده است. نمی‌دانم چه کسی این کار را کرده اما هرچه بوده کار ما را برای آینده خراب کرده است.

* مثل اینکه دایی به باشگاه تاکید کرده که قرارداد شما تمدید شود.
فعلا مثل اینکه خودشان دوست ندارند که این اتفاق بیفتد. همان طور که گفتم فصل گذشته قرارداد سفید امضا کرده بودم اما بعضی‌ها نامردی کردند و قرارداد من را در فدراسیون 180 میلیون ثبت کردند، در حالی که پس از آنکه قرارداد سفید من امضا شد، مبلغی که توافق کرده بودیم خیلی بیشتر از 180 میلیون بود.

* با این شرایط می‌توان باز هم به حضور شما در پرسپولیس امیدوار بود؟
من دیگر زیاد پیگیر این موضوع نمی‌شوم. فکر می‌کنم خیلی جالب نباشد که هر روز زنگ بزنم و بپرسم وضعیت من چه شد؟ خودشان اگر دوست داشتند تا الان مشکلات را حل و فصل می‌کردند.

* آیا برای شما هم شرط گذاشته بودند که بخشی از طلب‌تان را ببخشید.
خیر چنین شرطی بین من و باشگاه نبوده است. به هر حال من هم مثل بقیه وقتم را گذاشته‌ام و از کار و زندگی‌ام زده‌ام تا در پرسپولیس باشم و نمی‌شود که حقم را نگیرم.

* با رفتن سید جلال حسینی و خلعتبری هواداران هم نسبت به آینده نگران هستند.
این دیگر مسائلی است که مسئولان باشگاه تصمیم‌گیری می‌کنند و خودشان صلاح باشگاه را بهتر می‌دانند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۴-١٣٩٣, ١٧:١٩

   

پر مبحث ترین ها