سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدافع تیم‌ملی کاستاریکا به جای سید جلال حسینی در پرسپولیس؟

اگر چه خیلی دیر اما پرسپولیس برای پر کردن جای خالی سید جلال، بالاخره دست به کار شد. اینطور که محمد پنجعلی گفته، گزینه اول باشگاه خبرسازترین ملی‌پوش کاستاریکا در جام جهانی است. میشائیل اومانیا را می‌گوییم
روز نو :
اگر چه خیلی دیر اما پرسپولیس برای پر کردن جای خالی سید جلال، بالاخره دست به کار شد. اینطور که محمد پنجعلی گفته، گزینه اول باشگاه خبرسازترین ملی‌پوش کاستاریکا در جام جهانی است. میشائیل اومانیا را می‌گوییم.
همان بازیکنی که یکی از حساس‌ترین پنالتی‌های کاستاریکا را در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2014 از دست داد و حسابی خبرساز شد. میشائیل اومانیا 32 ساله است و یک مدافع میانی تخصصی که سابقه بازی در پست دفاع راست را هم دارد.
بهتر است به روزهایی برگردیم که اومانیا تازه پا به فوتبال حرفه‌ای گذاشته بود. به سال 1999 که این مدافع بلند قامت وارد تیم کاملیتا شد و 4 فصل بازیکن این تیم بود. بعد از آن، میشائیل اومانیا دو فصل برای هردیانو بازی کرد و در سال 2005 راهی آمریکا شد تا پیراهن لس‌آنجلس گالکسی را بپوشد. در این تیم اما روزگار خوشی نداشت و فصل را با تنها 15 بازی به آخر رساند و همین باعث شد تصمیم به بازگشت بگیرد.
او البته با لس‌آنجلس گالکسی قهرمانی در سوپرلیگ، کنفرانس غرب و همچنین اوپن کاپ را هم تجربه کرد اما خودش آنقدر موفق نبود که ماندنش را بخواهند. پس به کاستاریکا برگشت و در یک فصل، 11 بازی برای بروخاس انجام داد و یک گل هم زد. فصل بعد از آن را دوباره در هردیانو گذراند و به عادت همیشه، آخر فصل چمدانش را برداشت و رفت.
این بار مقصدش لیبریامیا بود و در سه سالی که در این تیم حضور داشت نه تنها قهرمانی در لیگ کاستاریکا را تجربه کرد، بلکه 67 بار به میدان رفت و 4 گل هم زد. این موفقیت، او را دوباره راهی آمریکا کرد. میشائیل اومانیا این بار به تیم چیواس پیوست و اولین گلش در سوپرلیگ آمریکا را هم با پیراهن همین تیم به ثمر رساند.
او بعد از 50 بازی‌ که در یک فصل برای چیواس انجام داده بود، در ژانویه 2012 به لیگ گواتمالا رفت که حاصل حضورش در تیم کمونیکاسیونس هم 46 بازی بود و سه گل. و اما بخوانید از تجربه ملی میشائیل اومانیا. او پیراهن تیم‌ملی کاستاریکا را برای اولین بار در المپیک تابستانی 2004 به تن کرد و در جام جهانی 2006 آلمان هم یکی از بازیکنان ثابت کاستاریکا در سه بازی مرحله گروهی بود. هر چند که او و تیمش بدون حتی یک امتیاز حذف شدند.
آخرین بار، اومانیا را در برزیل و در جام جهانی 2014 دیدیم که در همه بازی‌ها فیکس بود و بدترین اتفاق را هم در بازی نیمه‌نهایی برابر هلند رقم زد که یکی از حساس‌ترین پنالتی‌های کاستاریکا را از دست داد. با این همه، میشائیل اومانیا بعد از جام جهانی حسابی مشتری پیدا کرده و ایرانی‌ها هم مثل باشگاه چارلتون انگلیس برای خریدش دست به جیب شده‌اند.
پرسپولیس مدعی شده که مذاکره اولیه را با مدیر برنامه‌های این بازیکن انجام داده و حاضر است برای اومانیا بالای یک میلیارد تومان هزینه کند اما بعید به نظر می‌رسد که این بازیکن را در فوتبال ایران ببینیم چرا که پیش از این، باشگاه فولاد هم دنبال او بود اما نتوانست به حضور در لیگ برتر ایران راضی‌اش کند.
برچسب ها: مدافع کاستاریکا ، سید جلال
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۴-١٣٩٣, ١٩:۵٧

   

پر مبحث ترین ها