سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وضعیت مبهم میراث بابک زنجانی/راه آهن به استیلی فروخته نشد؟

بروز شده : ٢-٠۵-١٣٩٣, ١٢:٣٣    نسخه چاپی    
میراث بابک زنجانی در فوتبال ایران از همان روزهایی که مالک متمولش به زندان افتاد، دچار آشفتگی و بهم ریختگی شد تا اینکه سرانجام در روزهای پایانی لیگ بر تر، به سختی توانست حضورش در لیگ بر تر را تمدید کند.
8 روز مانده به آغاز لیگ چهاردهم فوتبال ایران، یکی از شانزده تیم حاضر در این رقابت ها با وضعیت عجیب و مبهمی روبه رو شده است. روز گذشته، دادستانی کل کشور در اطلاعیه ای شرایط فروش باشگاه راه آهن تهران را به بعد از انجام کار کار شناسی موکول کرد.

وضعیت مبهم « میراث بابک زنجانی» علامت سؤال بزرگ این روزهای لیگ روز مانده به آغاز لیگ چهاردهم فوتبال ایران، یکی از شانزده تیم حاضر در این رقابت ها با وضعیت عجیب و مبهمی روبه رو شده است. روز گذشته، دادستانی کل کشور در اطلاعیه ای شرایط فروش باشگاه راه آهن تهران را به بعد از انجام کار کار شناسی موکول کرد، حال آنکه چند هفته پیش، خبر فروش این باشگاه به حمید استیلی روی خروجی رسانه ها قرار گرفته بود!

میراث بابک زنجانی در فوتبال ایران از همان روزهایی که مالک متمولش به زندان افتاد، دچار آشفتگی و بهم ریختگی شد تا اینکه سرانجام در روزهای پایانی لیگ بر تر، به سختی توانست حضورش در لیگ بر تر را تمدید کند.

اما در روزهایی که همه تیم های لیگ، برتری خودشان را برای فصل جدید آماده می کردند، راه آهن تهران درگیر حل مشکلات مالکیتی اش بود و در این میان، زمزمه هایی مبنی بر فروش امتیاز این تیم به یکی، دو تیم سقوط کرده به دسته یک و انتقالش به شهرستان ها هم به گوش رسید!
بنا بر این گزارش، پیشتر و در جریان رسیدگی به پرونده بابک زنجانی، دادستانی اعلام کرده بود که اموال بابک زنجانی برای بازپرداخت بدهی هایش باید فروخته شود و باشگاه راه‎ آهن نیز به عنوان یکی از دارایی های وی خریداران بسیاری داشت.

اما در حالی که اخبار ورزشی کشور، کم کم داشت به وسیله جام جهانی فتح می شد، یکباره خبر رسید حمید استیلی، باشگاه راه آهن تهران را هشت میلیارد تومان خریده است و ضمن اینکه مالک جدید این تیم شده، سرمربی فصل بعد این تیم هم خواهد بود.
این خبر در حالی منتشر شد که حمید استیلی چند ماه پیش و در جریان ماجرای جنجالی خصوصی سازی باشگاه پرسپولیس، عضو هیأت مدیره این باشگاه شده بود و در حالی که عضویت هیأت مدیره یک باشگاه را یدک می کشید، مدیرعامل یک باشگاه دیگر هم شده بود.

اما این تنها ماجرای عجیب حضور استیلی در راه آهن نبود. قیمت فروش این باشگاه و اینکه استیلی چگونه این مبلغ را تأمین کرد و اساسا در چه سازوکاری توانست مالک جدید این باشگاه شود، همه و همه پرسش هایی بود که در این زمینه ایجاد شده بود.
این گزارش در ادامه می افزاید، در حالی که استیلی در یک ماه گذشته برای باشگاهش بازیکنان جدیدی خریده بود و در حال انجام مراحل پایانی آماده سازی برای حضور در لیگ بر تر بود، یکباره دادستانی اطلاعیه ای صادر کرد که در آن صراحتا اعلام شد مالکیت این باشگاه در آستانه لیگ چهاردهم با ابهامات بزرگی روبه روست.

متن اطلاعیه دادستانی به شرح زیر است؛

«نظر به اینکه خبرگزاری تسنیم ضمن درج خبری با عنوان «باشگاه راه آهن ملک زنجانی نبود که به مزایده گذاشته شود»، به نقل از صادق رئیسی کیا، مدیرعامل باشگاه راه آهن، تسریع در فروش این باشگاه را ضرورتی برای شرکت تیم در لیگ اعلام نموده است؛ اعلام می گردد به رغم آنکه در زمینه فروش باشگاه مذکور مذاکراتی صورت گرفته است، مع هذا در حال حاضر دادستانی تهران با فروش باشگاه راه آهن به قیمت مذکور موافقت ننموده و لذا در حال حاضر مباحث مطرح شده در مورد این خبر، منتفی است و خرید باشگاه پس از کار شناسی مجدد از طریق مزایده امکانپذیر خواهد بود ».

پیش از آغاز این داستان ها، بار ها از سوی بابک زنجانی اعلام شده بود با فروش باشگاه راه آهن به قیمت های اعلام شده موافق نیست و اطلاعیه ای که اکنون از سوی دادستانی صادر شده، به نوعی در تأیید این است که باشگاه راه آهن با بهای واقعی اش به مرحله فروش گذاشته نشده و تا قیمت درست این باشگاه محاسبه نشود، انتقال نیز منتفی خواهد بود.
هم اکنون مسئولیت واگذاری باشگاه راه آهن به عهده دادستانی کل تهران است و این ارگان قضایی است که قیمت نهایی باشگاه راه آهن را مشخص و به دنبال آن مالک نیز انتخاب می شود. البته پسش کلیدی تر اینکه پس از این انتقال و روشن شدن تکلیف باشگاه راه آهن، چه بر سر آینده خود تیم خواهد آمد و آیا مالکان با تداوم حضور استیلی موافقت می کنند یا خیر؟!

منبع: تابناک
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠۵-١٣٩٣, ١٢:٣٣

   

پر مبحث ترین ها