سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ببخشید چه زمانی کادر فنی پرسپولیس مقصر است؟

بروز شده : ۴-٠۶-١٣٩٣, ١٩:۵٧    نسخه چاپی    
تیم فوتبال پرسپولیس این فصل را با هدایت علی دایی و هیئت مدیره جدید اینقدر ضعیف آغاز کرده که جای هیچگونه بحث را برای هواداران باقی نگذاشته است.
حاصل 5 بازی علی دایی و شاگردانش در لیگ برتر فوتبال 5 امتیاز است و جایگاه دوازدهمی و همین موضوع ذهن و فکر هواداران را پر از خط‌های تیره و البته ابهام در مورد آینده تیمشان کرده و همین کافی است که دستاویز همیشگی،"سکوها شعارشان خطی است" رنگ و بویی نگیرد.

پرسپولیس سال دوم است که به صورت متوالی در اختیار دایی است و به قولی تیم را دایی بسته است. ما که قبول نمی‌کنیم اگر دایی بگوید بازیکنانی را که می‌خواستم جذب نکردند چرا که در فصل نقل و انتقالات پرسپولیس شاید فقط مبلغی حدود 2 میلیارد کمتر از حریف دیرینه خود هزینه کرد که به اعتقاد ما این 2 میلیارد، تفاوت 11 پله‌ای در جدول نخواهد داشت.

پدیده دیروز یقه پرسپولیس را گرفت و نشان داد که این تازه‌وارد برایش سرخ و زرد معنا ندارد اما پرسپولیس که اکنون بی‌خطرترین تیم لیگ برتر است و این فقط در دایره هنر ترکیب فصلی بازیکنان و کادر فنی است که شرایط نامناسبی دارد.


شهریار فوتبال اعتبار زمان بازی خود را براحتی در سر مربیگری به حراج گذاشته است. ما که نمی‌دانیم اما افشای قراردادها می‌گوید که علی دایی دو میلیارد پول گرفته است و همین کافی است که تیم پرسپولیس گران‌ترین کادر فنی را داشته باشد اما جایگاهش دوازدهمی باشد!

دایی در مورد پرسپولیس بارها و بارها گفته است که نیاز به برنامه دارد و البته زمان رویانیان نیز بحث حضور سه ساله و برنامه‌های دایی برای آینده پرسپولیس مطرح بود اما انگار سال به سال دریغ از پارسال...
این چند خط را برای شهریار می‌نویسیم که همیشه گفته سرزمین سرخ را دوست دارد، خاک پرسپولیس و خاک خورده‌هایش اعتبار دایی است.


آقای شهریار با این شرایط خودت را خلع کن و سرزمین سرخ را، خودت را و هواداران را نجات بده، مگر نه اینکه شهریاری فقط بر مسند کار بودن نیست گاهی اوقات لازم است اگر شرایط مهیا نیست اگر شوکی لازم است قید خیلی مسائل را زد و تیم را نجات داد....

بهانه‌هایی از دور شنیده می‌شود که سکو‌ها خط می‌گیرند، نارضایتی‌ها هدفمند است، بازیکنان خوب کار نمی‌کنند و دستورات تاکنیکی اجرا نمی‌شود، ابزار لازم را ندارم بازیکنانم مصدوم هستند و .......

اینها دلایلی نیست که توجیه یک سرمربی حرفه‌ای با 11 بازیکن در زمین باشد؛ لقب گرانترین سر‌مربی لیگ برتر پس چه مزایایی خواهد داشت؟


هیأت مدیره پرسپولیس و شخص رحیمی که حضوری پررنگ در پرسپولیس نداشته‌اند اکنون زمان آن رسیده است که یک تصمیم مناسب بگیرند.

اعتماد و فرصت به کادر فنی از عواملی است که باعث می‌شود ثبات به تیم برگردد و روحیه تیم بدست بیاید ما که کارشناس نیستیم اما باور کنید کارشناسان معتقدند این پرسپولیس با این شرایط تا پایان فصل هم بهتر از این نخواهد شد.

خرید‌های نامناسب پرسپولیس عدم جذب نیرو‌های جایگزین برای نفرات جدا شده و بقیه مسائل فوق از دلایلی است که سینه سوخته‌های پرسپولیس دم از آن می‌زنند.


آقای دایی شما که معتقدید داور مسابقه مقصر است؟ بازیکنانم مصدوم هستند؟ بازیکنانم محروم است؟ بازی خوبی ارائه دادیم؟....

ببخشید چه زمانی کادر فنی مقصر است؟

زمین و زمان و ابر و باد و مه و خورشید و فلک و... در نتایج پرسپولیس تأثیرگذارند اما حرفی از کادر فنی، تمرینات قبل از شروع مسابقات و غیره و غیره نیست، نگارنده معتقد است تجربه سال‌های نه چندان دور نشان داده پرسپولیس دچار معضلی است که با یکی دو بازی حل نخواهد شد و نیاز به شوک دارد حال این شوک به کدام نقطه باشد تصمیم هیأت مدیره است؟
منبع: باشگاه خبرنگاران
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۶-١٣٩٣, ١٩:۵٧

   

پر مبحث ترین ها