سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سیاست جالب صدا وسیما درباره بازی های آسیایی/انتقاد از ناکامی های اینچئون ممنوع!

البته در این بین عادل فردوسی پور مثل همیشه دست به سنت شکنی زده و قرار است در برنامه امشب به تجزیه و تحلیل عملکرد تیم امید در اینچئون بپردازد و عامل اصلی ناکامی تیم وینگادا را در مسابقه اس ام اسی برنامه شناسایی کند!
مجریان و گزارشگران تلویزیون از انتقاد از شرایط کاروان و نتایج آنها منع شده اند!

عملکرد ورزشکاران ایرانی در روزهای ابتدایی بازیهای آسیایی اینچئون و بخصوص نتایج و ناکامی محض تیم امید، کار مجریان و گزارشگران ورزشی که وظیفه پوشش اخبار مربوط به این مسابقات را دارند را با مشکل مواجه کرده است. چراکه طبق مواضع تعیین شده، مجریان و گزارشگرانی که چه در اینچئون حضور دارند و چه در تهران به هیچ وجه حق انتقاد از عملکرد ورزشکاران ایرانی را ندارند و باید دست به خودسانسوری بزنند! این خود سانسوری از زمان اولین بازی تیم امید در بازی های آسیایی مقابل ویتنام آغاز شد که گزارشگر بازی به دلیل انتقاد از نمایش ضعیف شاگردان وینگادا مورد بازخواست قرار گرفت و این پیغام را دریافت کرد که فلان مقام ارشد ورزش سیما تذکر داده که انتقاداتت تکرار نشود!

نکته جالب توجه اینکه همزمان با برگزاری مسابقات ورزشکاران ایرانی و یا پخش بحث های کارشناسی مسابقات، گزارشگران و مجریان برنامه ها مدام از طریق اتاق فرمان تحت کنترل هستند و به محض اینکه جملاتی انتقادی بر زبان آن ها جاری می شود، مورد تذکر قرار می گیرند و مباحث فورا تغییر می کند! اتفاقی که در جریان بازی تیم های فوتبال ایران و قزاقستان و بعد از نتیجه ضعیف شاگردان وینگادا مقابل این تیم، به عینه دیده شد. موضوعی که حتی برنامه هفته گذشته عادل فردوسی پور را هم تحت تاثیر قرار داد و مانع انتقاد صریح و زهردار از تیم امید شد.

یکی از مجریان ورزشی که حضور چشمگیری در برنامه های زنده مربوط به مسابقات اینچئون دارد با تایید این موضوع به پیام نو می گوید:”موضع صداوسیما حمایت از کاروان ایران در بازی های آسیایی است و قرار بر این شده که حتی در صورت ناکامی ورزشکاران ایرانی نیز انتقادی از سوی مجریان و گزارشگران صورت نگیرد که اجرایی کردن آن تا حدودی سخت است. چراکه بطور مثال وقتی تیم امید ۴ گل از ویتنام میخورد و یا مقابل تیم ضعیف قرقیزستان به تساوی رضایت می دهد، طبیعی است که مجری یا گزارشگر برنامه ناخواسته بخواهد از عملکرد تیم انتقاد کند و نباید بابت این مسئله به او تذکر داد!”

با ریز شدن در برنامه های ورزشی صدا و سیما، خودسانسوری و پوشش گذاشتن روی نقاط ضعف و ناکامی های کاروان ایران کاملا محسوس است که به هیچ وجه به مذاق مخاطبان ورزشی خوش نیامده و نارضایتی آن ها را از تعریف و تمجیدهایی که گاها در زمان ناکامی و باخت نمایندگان ایران نیز دیده می شود، به دنبال داشته است.

البته در این بین عادل فردوسی پور مثل همیشه دست به سنت شکنی زده و قرار است در برنامه امشب به تجزیه و تحلیل عملکرد تیم امید در اینچئون بپردازد و عامل اصلی ناکامی تیم وینگادا را در مسابقه اس ام اسی برنامه شناسایی کند!
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۶-١٣٩٣, ١٧:٠٩

   

پر مبحث ترین ها