سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

داورزنی: اراده دولت برای ورود زنان به ورزشگاه جدی است

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩٣, ٠٩:۴۵    نسخه چاپی    
اراده دولت و وزارت ورزش در رابطه با این موضوع کاملا جدی است و پیگیر هستند تا مشکل را حل کنند اما سایر نهادها نیز باید کمک کنند تا ورود به ورزشگاه‌ها به شکلی قانونمند انجام شود.
پیشرفت والیبال ایران در چند‌سال اخیر اتفاقی است که توجه نه‌تنها ایرانیان بلکه تمام دنیا را به خودش جلب کرده و حتی رئیس فدراسیون جهانی نیز به این مسأله اذعان داشت. رئیس فدراسیون والیبال ایران نیز قطعا در این راه نقش پررنگی داشته و روزهای بسیار پرکاری را مثل ماه‌های اخیر پشت سر می‌گذارد.

آخرین اقدام مثبت فدراسیون اعزام خانواده بازیکنان به بازی‌های آسیایی است که به دلیل دوری طولانی‌مدت آنها از خانواده‌هایشان صورت گرفت. داورزنی این مسأله را یک دوپینگ روحی برای تیم‌ملی می‌داند و معتقد است با این روند قطعا ایران شانس نخست کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی است. در ادامه گفت‌و‌گوی محمدرضا داورزنی را با «شهروند» می‌خوانید:

امروز کار تیم‌ملی والیبال در بازی‌های آسیایی آغاز می‌شود، از شرایط تیم خبری دارید؟
شرایط تیم خوب است و بازیکنان انگیزه بالایی دارند اما خستگی و میزبانی ضعیف کره‌ای‌ها بچه‌ها را اذیت می‌کند. شرایط دهکده بازی‌ها طبق گفت‌وگوهایی که من با مسئولان تیم داشتم، اصلا خوب نیست و حتی اعضای تیم‌ملی ایران برای جابه‌جایی در ساختمانی که در آن مستقر هستند، نیز مشکل دارند. البته این مسأله برای تمام تیم‌ها وجود دارد اما تیم والیبال حتی سالن تمرینی مناسبی هم ندارد. البته تمام مسائل و مشکلات دلیلی برای عدم موفقیت ایران نمی‌شود.

فکر می‌کنید شاگردان کواچ مشکلی برای رسیدن به قهرمانی داشته باشند؟
بچه‌ها مصمم هستند که جالی خالی مدال طلا در کارنامه ایران در بازی‌های آسیایی را پر کنند.
ما تا به حال در این رقابت‌ها به ٢ مدال نقره رسیدیم اما در این دوره قطعا مدعی نخست قهرمانی هستیم زیرا شرایط ایران نسبت به ٤‌سال گذشته بسیار متفاوت است.

با تلاش‌هایی که داشتید خانواده بازیکنان نیز به این مسابقات اعزام می‌شوند. در این خصوص صحبت کنید.

بله، هفته آینده این اعزام صورت می‌گیرد و البته آنها در هتلی خارج از دهکده بازی‌ها مستقر خواهند شد و فقط در روزهای مسابقه به سالن می‌روند. این مسأله درواقع یک دوپینگ روحی برای بازیکنان است و توسط یک اسپانسر صورت می‌گیرد. قطعا وظیفه کمیته المپیک و وزارت ورزش نیست که خانواده بازیکنان را اعزام کند اما با مذاکراتی که داشتیم، بخش خصوصی به ما کمک کرد تا این اتفاق رخ دهد.

گفته می‌شد بازیکنان قبل از اعزام به رقابت‌های جهانی فدراسیون را تهدید کرده بودند که اگر خانواده‌هایمان به بازی‌های آسیایی اعزام نشوند، ما هم در این مسابقات شرکت نمی‌کنیم؟
این مسأله را قویا تکذیب می‌کنم. اصلا این موضوع قبل از اعزام بازیکنان مطرح نبود و چون بازیکنان با قدرت به مراحل پایانی مسابقات صعود کردند و تا روزهای آخر در این رقابت‌ها حضور داشتند، چنین درخواستی از ما کردند که هیچ نشانه‌ای از تهدید نداشت. چون فقط ٣، ٤ روز میان این ٢ رقابت فاصله بود و آنها نمی‌توانستند به تهران بیایند و مستقیم به اینچئون اعزام شدند، این بحث مطرح شد که ما هم برای قدردانی از آنها پیگیری کردیم.

با وجود صعود تاریخی تیم‌ملی والیبال به جمع ٦ تیم برتر دنیا برخی از کارشناسان نبود دستیار ایرانی قوی در کنار کواچ را یکی از ضعف‌های اصلی ما می‌دانستند، قرار است تغییری در کادرفنی رخ دهد؟
همه دیدند که تیم با همین کادرفنی نتیجه خوبی گرفته پس فعلا جایی برای انتقاد وجود ندارد. باید بازی‌های آسیایی هم تمام شود و آسیب‌شناسی کاملی را با حوصله انجام دهیم. با صحبت کردن در مورد کادرفنی در شرایط فعلی، مربیان تیم را تضعیف می‌کنیم و اصلا به صلاح نیست که فعلا تغییری صورت گیرد.

ولاسکو با برتری‌ای که تیمش مقابل آمریکا به دست آورد، یکی از دلایل صعود ایران به جمع ٦تیم برتر جهان بود. تقدیری از این مربی صورت نگرفت؟
ولاسکو وظیفه خودش را به‌عنوان سرمربی آرژانتین انجام داد و به‌عنوان یک مربی حرفه‌ای از او انتظار می‌رفت که با تمام توان تیمش را وارد میدان کند. بارها در حاشیه این مسابقات با یکدیگر روبه‌رو شدیم و صحبت کردیم اما این‌که بخواهیم از او تقدیر کنیم، در دنیای حرفه‌ای جایی ندارد. مثلا ‌سال گذشته و در لیگ جهانی ما اگر آلمان را در تهران می‌بردیم، روسیه به دور بعد صعود نمی‌کرد اما ما باختیم و همان تیم روسیه رفت و قهرمان هم شد ولی روس‌ها از ما تقدیر نکردند چون معنایی ندارد.

امسال برای حل مشکل بانوان برای میزبانی در لیگ جهانی به فدراسیون جهانی تعهد دادید، اقدامی در این رابطه صورت گرفته است؟
اراده دولت و وزارت ورزش در رابطه با این موضوع کاملا جدی است و پیگیر هستند تا مشکل را حل کنند اما سایر نهادها نیز باید کمک کنند تا ورود به ورزشگاه‌ها به شکلی قانونمند انجام شود.

با توجه به افزایش علاقه مردم به والیبال صداوسیما برنامه‌ای برای پخش بهتر بازی‌های لیگ دارد و آیا شما هم مثل فدراسیون فوتبال روی حق پخش تلویزیونی حساس هستید؟
درباره حق پخش تلویزیونی هنوز صحبتی نکرده‌ایم اما طبق توافقی که داشتیم قرار است از هر هفته لیگ یک بازی به صورت زنده پخش شود. البته صداوسیما همیشه از والیبال حمایت خوبی داشته و در مورد پخش HD لیگ جهانی و حق پخشی که باید به فدراسیون جهانی پرداخت می‌شد، همه کارها را به نحو احسن انجام داد.
منبع: روزنامه شهروند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩٣, ٠٩:۴۵

   

پر مبحث ترین ها