سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کفاشیان: جلوی پخش تلویزیونی لیگ را می‌گیریم

بروز شده : ۵-٠٧-١٣٩٣, ٢١:۵٣    نسخه چاپی    
فدراسیون حسن نیتش را نشان داد و دیدید که با حضور نمایندگانی از نهادهای غیر، کار را دنبال کردیم اما این صداوسیما است که حرف هیچ کدام ما را نمی‌پذیرد.
رییس فدراسیون فوتبال با تاکید بر بی‌نتیجه ماندن آخرین جلسه با صداوسیما بر سر حق پخش تلویزیونی گفت: نماینده صداوسیما اختیار افزایش حق پخش را نداشت و از نظر من جلسه دیگری در کار نیست و از امروز مقدمات لازم برای جلوگیری از پخش مسابقه‌های لیگ برتر را فراهم می‌کنیم.

علی کفاشیان پس از جلسه نمایندگان فدراسیون فوتبال، صداوسیما، وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور برای تعیین حق پخش تلویزیونی به ایسنا گفت: متاسفانه این جلسه خروجی‌ نداشت و از نظر من کار تمام شده است و ما از الان به فکر فراهم کردن مقدمات لازم جهت جلوگیری از پخش مسابقه‌های لیگ برتر از صداوسیما خواهیم بود.

وی در واکنش به این که آیا صداوسیما حاضر نشد از مواضعش کوتاه بیاید، گفت: خیر چنین نبود. نماینده‌ای که از سوی رییس سازمان صداوسیما به جلسه آمده بود (تقدس‌نژاد)، اختیار خاصی برای افزایش رقم پیشنهادی صداوسیما نداشت و همین شد که هر طرح و برنامه‌ای را که مطرح می‌کردیم، نهایتا به نتیجه‌ای نرسید. من در روزهای آینده با هیات رییسه جلسه‌ای خواهم داشت و اقدامات عملی‌مان را آغاز می‌کنیم.

رییس فدراسیون در پاسخ به این که آیا فدراسیون قدرت لازم برای این کار را دارد و از سوی وزارت ورزش و جوانان پشتیبانی می‌شود یا خیر به ایسنا، گفت: وزارت ورزش با ماست و در جلساتی که تاکنون برگزار شده و همین طور جلسه امروز از حق و حقوق ورزش و فوتبال دفاع کرد اما متاسفانه طرف مقابل این موارد را نمی‌پذیرد. با شرایطی که وجود دارد، با قاطعیت اقدامات عملی را انجام می‌دهیم و حالا دیگر نمی‌دانیم مراجع و نهادهای امنیتی بالاتر می‌توانند به مسئله ورود کنند تا کار به یک نتیجه مشخصی برسد یا خیر.

کفاشیان تاکید کرد: ما کوتاه‌بیا نیستیم و پای حرف‌مان و حق و حقوق فوتبال تا آخر ایستاده‌ایم. ما صداقت‌مان را نشان دادیم و یک رفتار کاملا منطقی و حساب شده داشتیم. فدراسیون فوتبال پذیرفت که این موضوع با حضور نمایندگان نهادهای دیگر از جمله وزارت ورزش و جوانان و همین طور وزارت کشور حل و فصل شود و حتی استدلال‌های منطقی را هم آوردیم که آنها می‌توانستند بپذیرند. حتی وزارت کشور هم این منطق را پذیرفته است.

وی در پاسخ به این که استدلال صداوسیما در بالا نبردن رقم پیشنهادی حق پخش تلویزیونی چیست و آنها دقیقا چه موضعی نسبت به این مسئله دارند، به ایسنا گفت: آنها می‌گویند درآمدهای تبلیغاتی افزایش چندانی در قیاس با هزینه‌ها نداشته و رقمی که به ما اعلام کردند، از نظر خودشان منطقی است ولی ما می‌گوییم آیا درآمدهای تبلیغاتی نسبت به 4 سال پیش دست نخورده است؟ صداوسیما در حالی الان پیشنهاد 22 میلیارد تومانی برای حق پخش امسال را به ما می‌دهد که چند سال پیش با ارقام 17 – 18 میلیارد تومان قرارداد بسته شده است. فکر می‌کنم بعضی درآمدهای تبلیغاتی نسبت 4 – 5 سال پیش حتی 8 برابر شده است اما آیا صداوسیما نباید بپذیرد که مبلغی که آن سال‌ها بوده الان باید تقریبا 4 برابر شود؟ الان در این جلسه نماینده نیروی انتظامی حضور داشت و آنها هم اذعان می‌کنند که هزینه‌هایشان چند برابر شده است. اساسا هزینه‌های فوتبال مانند سایر هزینه‌های مملکت افزایش یافته و مگر می‌شود ما مبلغی در حدود مبلغ همان سال‌ها را بگیریم؟

کفاشیان همچنین در واکنش به اینکه "واکنش صداوسیما نسبت به پیشنهاد فدراسیون مبنی بر این که پخش مسابقه‌های لیگ برتر را یک شرکت دیگر انجام دهد و حتی صداوسیما از این محل درآمد هم کسب کند"، از پیشنهاد جدیدی به صداوسیما در جلسه امروز خبر داد و گفت: موضوعی که شما مطرح کردید را قبلا به صداوسیما گفته بودیم اما آنها نپذیرفتند. حتی در این جلسه پیشنهاد جدیدی هم مطرح شد که آن را معاون امنیتی وزارت کشور عنوان کرد مبنی بر این که یک شرکت مشترک در این خصوص با حضور فدراسیون فوتبال و صداوسیما ایجاد شود و کار پخش تلویزیونی و تبلیغات بازرگانی را انجام دهد. وزارت کشور پیشنهاد داد تمام کارها در آن شرکت انجام شود و در آخر هر دو نهاد یعنی فدراسیون و صداوسیما در سود و ضرر آن شریک باشند اما صداوسیما متاسفانه این را هم قبول نکرد!

وی در واکنش به این که به گفته مناف هاشمی، معاون وزیر ورزش و جوانان جلسه دیگری قرار است برای حل و فصل موضوع برگزار شود یا خیر گفت: خیر از نظر من هیچ جلسه‌ دیگری برگزار نمی‌شود و نتیجه مشخص است. ما منتظر هیچ جلسه‌ای نمی‌مانیم و اقدامات عملی را انجام می‌دهیم. فدراسیون حسن نیتش را نشان داد و دیدید که با حضور نمایندگانی از نهادهای غیر، کار را دنبال کردیم اما این صداوسیما است که حرف هیچ کدام ما را نمی‌پذیرد.

رییس فدراسیون فوتبال در پایان در پاسخ به این که از چه زمانی جلوی پخش تلویزیونی مسابقه‌های لیگ برتر گرفته می‌شود، گفت: از امروز مقدمات کار را شروع می‌کنیم و در اولین فرصت جلوی پخش تلویزیونی را می‌گیریم و با اطلاع بعضی نهادهای مسئول دیگر، برای فروش حق پخش تلویزیونی به شرکت‌های غیر مورد تایید نهادهای امنیتی باشند، اقدام می‌کنیم. ما کارمان را می‌کنیم؛ مگر این که همان طور که گفتم مراجع و نهادهای بالاتر به مسئله ورود کنند تا نتیجه دیگری در بر داشته باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٧-١٣٩٣, ٢١:۵٣

   

پر مبحث ترین ها