سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش مصرف مواد مخدر در بین فوتبالیست ها

استعمال مواد مخدر از سوی فوتبالیست ها با اهداف مختلفی صورت می گیرد که مهم ترین آن کاهش وزن است. استعمال از شیشه بین فوتبالیست ها برای پایین آوردن وزن در سال های اخیر به شکل چشمگیری رواج پیدا کرده و آمار و ارقامی که ارائه می شود، نگران کننده است.
این روزها میل برخی فوتبالیست ها به مصرف مواد مخدر از جمله شیشه رفته رفته موجی از نگرانی را ایجاد می کند و اصلا بعید نیست در آینده ای نزدیک به بحران بزرگ بدل شود.

ظرف چند روز گذشنه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه یک فوتبالیست لیگ برتری که سابقه پوشیدن پیراهن تیم های استقلال و پرسپولیس و تیم ملی را دارد به دلیل استفاده از مواد مخدر توهم زا مدعی شده که منزلش مورد دستبرد سارقین قرار گرفته که با مراجعه ماموران نیروی انتظامی به غیر از برخی مواد مخدر، سر نخ دیگری در منزل این ورزشکار یافت نشد! البته این بازیکن که در یکی از تیم های شهرستانی لیگ برتر عضویت دارد، سال هاست به گفته دوستانش گرفتار دام اعتیاد به مواد مخدر است و با وجود عمل های گوناگونی که روی صورتش انجام داده، نتوانسته آثار استعمال مواد را از ظاهر خودش پنهان کند!

انتشار این خبر باعث شد تا بحث استفاده ورزشکاران از مواد مخدر و بخصوص شیشه یکبار دیگر بر سر زبان ها بیفتد. استعمال مواد مخدر از سوی فوتبالیست ها با اهداف مختلفی صورت می گیرد که مهم ترین آن کاهش وزن است. استعمال از شیشه بین فوتبالیست ها برای پایین آوردن وزن در سال های اخیر به شکل چشمگیری رواج پیدا کرده و آمار و ارقامی که ارائه می شود، نگران کننده است. معمولا بازیکنانی که استعداد چاقی دارند و با توجه به نزدیک شدنشان به سن و سال بازنشستگی طاقت انجام تمرینات پرفشار و سنگین را ندارند، برای سر وزن نگه داشن خودشان از ماده مخدر شیشه استفاده می کنند. از جمله یکی دیگر از بازیکنان سابق استقلال و پرسپولیس که در این فصل بدون تیم مانده و امیدوار است که در نیم فصل تیم جدیدی برای خودش دست و پا کند.

یکی از پزشکان تیم های لیگ برتری در خصوص افزایش مواد مخدر در بین بازیکنان به پیام نو می گوید: “آمفتامین” به دلیل ارزان و در دسترس بودن، بیشترین مورد مصرف را دارد که ماده ای مشابه با شیشه است و متاسفانه فوتبالیست ها برای کاهش وزن از آن استفاده می کنند.

نکته جالب توجه اینکه برخی مربیان لیگ برتری نیز به سمت و سوی این ماده مخدر کشیده شده اند. از جمله یکی از مربیان جوان لیگ برتری که هدایت یکی از تیم های پرسابقه و ریشه دار لیگ برتر را بر عهده دارد و گرفتار پاتوقی در منطقه سعادت آباد شده که فرصت استعمال “شیشه” را برای او فراهم کرده است. نکته جالب توجه اینکه این مربی نیز برای حفظ ظاهر و چهره خودش، مشتری پر و پا قرص یکی از پزشکان پوست حاذق تهرانی شده است.

متاسفانه استعمال مواد مخدر در بین فوتبالیست ها رشد چشمگیری پیدا کرده و در صورت عدم برخورد با این پدیده شوم، آینده نگران کننده ای پیش روی مردان مستطیل سبز قرار دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها