سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجیدی در آستانه نشستن روی نیکت تیم ملی

مذاکرات کی روش و مجیدی پیش از سفر به پرتغال برگزار شده و توافقات نهایی هم بین این دو برای نشستن بر نیمکت تیم ملی انجام شده است.
اگر طی روزهای آتی فرهاد مجیدی هم در کنار علی کریمی روی نیمکت تیم ملی فوتبال نشست اصلا تعجب نکیند. این بخش زیادی از نتیجه ای است که کی روش و ستاره محبوب آبی ها در جلسه مخفیانه اخیرشان گرفته اند.

تمدید قرارداد کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال در قالب جدید زمینه حضور دو مربی ایرانی روی نیمکت فنی تیم ملی را به طور اتوماتیک فراهم کرد. اتفاقی که الیته سرمربی پرتغالی تیم ملی ابتدا خیلی سعی کرد زیر بار آن نرود اما وقتی دید چاره ای ندارد آن را هم پذیرفت خود را از ورود به یک چالش بزرگ خلاص کرد.
اما پس از عقد این قرارداد حالا مساله فدراسیون و کی روش این بود که چه کسانی قرار است به عنوان مربیان ایرانی روی نیمکت تیم ملی بنشینند. طبیعتا کی روش در چنین فضایی اولا دنبال این بود افرادی را برگزیند که برایش آورده ای داشته باشند و ثانیا در حدی نباشند که بعدها او را با مخاطره ای مواجه کنند.

او در اولین گام سراغ علی کریمی رفت. کسی که هم محبوبیتش در خیلی جاها می توانست به کمکش بیاید و هم دارای جایگاهی بود که می توانست به لحاظ انگیزشی تاثیری مثبت روی بازیکنان تیم ملی داشته باشد. ضمن آنکه کریمی بدون داشتن سابقه مربیگری طبیعی بود که خطری هم در آینده برای کی روش نداشته باشد.

اقبال عمومی از انتخاب کریمی اما کی روش را وارد پروسه ای جدید کرد. او بعد از اینکه شایعه حضور فرهاد مجیدی را هم در میان اهالی رسانه به راه انداخت و اقبال عمومی به این بازیکن محبوب آبی ها را هم سنجید بلافاصله پای میز مذاکره با او نشست و به توافقاتی هم رسید. آنها حتی به طور همزمان در دیدار هفته گذشته استقلال و ملوان هم حضور یافتند و در حضور هواداران یکدیگر را در آغوش کشیدند . اتفاقی که نتیجه اش جلسه ای دیگر هم به صورت کاملا سری بود.

کی روش پیش از سفر به پرتغال و آغاز اردوی تیم ملی در این کشور یک بار دیگر پای میز مذاکره با فرهاد مجیدی نیشست. جلسه ای که برخی رسانه ها از برگزاری آن در یک لکسوس مشکی رنگ دادند و البته در مورد نتیجه آن خبر واضحی عنوان نکردند.

در همین رابطه یک منبع آگاه به پیام نو گفت: مذاکرات کی روش و مجیدی پیش از سفر به پرتغال برگزار شده و توافقات نهایی هم بین این دو برای نشستن بر نیمکت تیم ملی انجام شده است.
این فرد مسئول که نخواست نامش فاش شود، افزود: البته حضور مجیدی روی نیمکت مخالفانی در درون فدراسیون فوتبال دارد و کی روش به مجیدی گفته که باید فضا را برای این کار آماده کند. او به مجیدی قول داده خیلی زود موافقت فدراسیون فوتبال را هم برای حضورش در کادر فنی تیم ملی را خواهد گرفت.

با این همه البته یک نقطه ابهامی هنوز وجود دارد و آن اینکه کی روش اگر نظری روی مجیدی دارد تکلیف مارکار آقاجانیان چه خواهد شد. فردی که از جمله معتمدان کی روش بر روی نیمکت تیم ملی است و خیلی بعید است بخواهد از ادامه کار با او چشم پوشی کند. مگر اینکه سرمربی پرتغالی تیم ملی بخواهد از سه مربی ایرانی در کنار خود استفاده کند که یقینا مورد اقبال فدراسیون هم خواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٧-١٣٩٣, ١٩:٠٨

   

پر مبحث ترین ها