سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کفاشیان: با دیگر شبکه ها وارد مذاکره خواهیم شد

بروز شده : ٨-٠٨-١٣٩٣, ١٩:٢٠    نسخه چاپی    
چند شبکه داخلی و خارجی پیشنهادهایی ارائه داده اند اگر با صدا و سیما به توافق نرسیم با آنها وارد مذاکره می شویم.
رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه هنوز با صداوسیما برای حق پخش تلویزیونی به توافق نرسیده ایم، از احتمال مذاکره با دیگر شبکه های تلویزیونی برای پخش دیدارهای لیگ برتر و تغییر زمان برگزاری شهرآورد پایتخت خبر داد.

به گزارش ایرنا، علی کفاشیان بعدازظهر پنجشنبه پس از نشست خود در سازمان لیگ در گفت وگو با خبرنگاران افزود: هنوز درباره حق پخش تلویزیونی به توافق نهایی نرسیده ایم به همین علت، احتمال دارد با سایر شبکه های تلویزیونی وارد مذاکره شویم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ورود شبکه خارجی به فوتبال قانونی است یا خیر، گفت: در این زمینه باید قانون را رعایت کنیم در غیر این صورت نمی توانیم دیدارهای لیگ برتر فوتبال را پخش کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال در مورد شایعه تعطیلی لیگ برتر اظهار داشت : یکی از راه ها همین است، اما علاقه مندیم که لیگ برتر را پخش کنیم. اگر به حق پخش تلویزیونی لطمه بخورد در نهایت لیگ را تعطیل خواهیم کرد زیرا حق پخش یکی از راه های درآمد فوتبال است که باید پرداخت شود اما فعلاً چیزی به ما داده نشده است.

کفاشیان درباره پیشنهادهای شبکه های خارجی گفت: چند شبکه داخلی و خارجی پیشنهادهایی ارائه داده اند اگر با صدا و سیما به توافق نرسیم با آنها وارد مذاکره می شویم.

وی با بیان اینکه حق پخش تلویزیونی را از طریق وزارت ورزش در هیات دولت پیگیری خواهیم کرد، افزود: البته بازیهای تیم ملی شرایط خاص خود را دارد به طوریکه این بازیها قابل پخش است.

کفاشیان با بیان اینکه مبلغ پخش تلویزیونی 160 میلیارد تومان است، گفت: البته ما روی مبلغ پافشاری نکرده ایم، ما می خواهیم هرچیزی هست داخل یک سبد بریزیم و با هم تقسیم کنیم یا اینکه یک شبکه خصوصی به ورزش اختصاص دهند و ما هزینه اش را هر چقدر باشد، پرداخت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه تبلیغاتی که صدا و سیما در جریان دیدارهای لیگ برتر به دست می آورد، بالاست. تصریح کرد: می خواهیم حق پخش مسابقات داده شود تا بتوانیم کیفیت باشگاه های خود را بالا ببریم. اگر باشگاه حرفه ای می خواهیم باید موارد دیگر هم حرفه ای باشد.

رییس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه مسابقات پخش نمی شود و هواداران هم به ورزشگاه نمی روند، گفت: در استان ها تماشاگران از بازی ها استقبال خوبی می کنند، اگر پخش تلویزیونی نداشته باشیم، مردم به ورزشگاه می آیند که البته این کار به زمان نیاز دارد.

کفاشیان در مورد تغییر زمان شهرآورد پایتخت افزود: این موضوع باید بررسی شود و احتمال جابجایی آن وجود دارد.

کفاشیان درباره مشکل مهرداد پولادی نیز گفت: هر کسی قانون را دور بزند، باید مجازات شود، هیچ فرقی بین یک بازیکن فوتبال و یک شهروند نیست.

وی درباره اینکه آیا پولادی به تیم ملی دعوت می شود، اظهار داشت: اگر قانون نگذارد مطابق مقررات نمی توانیم او را دعوت کنیم. هر چند یک بازیکن خوب باشد.

کفاشیان همچنین درباره اینکه گفته شده فدراسیون فوتبال باید فردی را که در اینچئون تخلف کرده است را به مراجع قضایی تحویل دهد، گفت : کمیته اخلاق مسئول رسیدگی به این پرونده است .

رییس فدراسیون فوتبال درباره حضور روسای بسکتبال و والیبال در دیدار آینده اش با رییس سازمان صدا و سیما تصریح کرد: واقعیت این است که اگر فدراسیون ها متکی به بودجه دولت و اسپانسرها باشند، نمی توانیم این رشته ها را توسعه دهیم.

کفاشیان درباره دیدارهای دوستانه تیم ملی فوتبال ایران نیز گفت: مذاکراتی را با فدراسیون های فوتبال عراق و کنیا انجام داده ایم، اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده ایم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٨-١٣٩٣, ١٩:٢٠

   

پر مبحث ترین ها