سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عابدینی : وزارت ورزش نمی تواند پول های حق پخش را بگیرد

فدراسیون فوتبال یک شخصیت حقوقی است که شرکتی به نام سازمان لیگ دارد و تعجب می‌کنم اگر این قرارداد فیمابین وزارت ورزش و جوانان با سازمان صدا و سیما بسته شده باشد و در این رابطه تنها می‌توانم بگویم زمانی که دو ریال ردوبدل می‌شود 100 نفر آدم پیدا می‌شوند، اما در جاهایی که باید به مساله ورود کنیم هیچ شخص پاسخگویی وجود ندارد.
امیر عابدینی طبق معمول اولین کسی است که به تصمیم جدید در ماجرای حق پخش سخن می گوید.

به گزارش ایسنا، امیر عابدینی در پاسخ به این سوال که به گفته مسوولین صداوسیما قرار است اعتبار مربوط به حق پخش فوتبال به حساب وزارت ورزش و جوانان ریخته شود، اظهار کرد: اگر چنین تصمیمی گرفته شده باشد، اصلا درست نیست، چرا که طرف حساب صدا و سیما فدراسیون فوتبال است و اگر وزارت ورزش و جوانان بخواهد در این زمینه ورود کند این همان مقوله دخالت است.

او ادامه داد: فدراسیون فوتبال یک شخصیت حقوقی است که شرکتی به نام سازمان لیگ دارد و تعجب می‌کنم اگر این قرارداد فیمابین وزارت ورزش و جوانان با سازمان صدا و سیما بسته شده باشد و در این رابطه تنها می‌توانم بگویم زمانی که دو ریال ردوبدل می‌شود 100 نفر آدم پیدا می‌شوند، اما در جاهایی که باید به مساله ورود کنیم هیچ شخص پاسخگویی وجود ندارد.

عضو هیات رییسه سازمان لیگ فوتبال همچنین درباره توافق انجام شده میان فدراسیون فوتبال و صدا و سیما درباره حق پخش تلویزیونی، بیان کرد: آنچه در دولت مصوب شده است، دستور بوده و لازم الاجراست، بنابراین همگی موافق به اجرای این مصوبه هستیم. در محتوای این مصوبه نیز آماده است که فدراسیون و صدا و سیما در فصل جاری به هر طریقی به توافق برسند اما این مساله در سال آینده در ردیف بودجه در نظر گرفته می‌شود تا این مساله به صورت کلی حل شود.

عابدینی ادامه داد: درباره خروجی این جلسه می‌توانم بگویم که از این پس تیم‌های فوتبالی که توسط شرکت‌های دولتی اداره می‌شوند دیگر از طریق این شرکت‌ها هزینه‌ای به آنها تعلق نمی گیرد و از سیستم‌ کارخانه‌ای پول دریافت نمی‌کنند که این موضوع اتفاق بسیار خوبی است و می‌تواند به مقوله عدالت در فوتبال میان تیم‌هایی که از نظر مالی شرایط مناسبی ندارند به سایر تیم‌ها کمک کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٨-١٣٩٣, ١٢:٠۴

   

پر مبحث ترین ها