سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کروش: مقابل تیمی مثل کره باید چمن را جوید

هر دو تیم می خواهند خودشان را برای جام ملت ها آماده کنند.دو بازی قبلی ما با کره حساس بوده است.گذشته ها گذشته و در فوتبال هیچ وقت 2 بازی شبیه همدیگر نیست.
کروش می گوید که کره جنوبی در کنار ژاپن از قدرت های فوتبال آسیاست.

به گزارش خبرآنلاین؛سرمربی تیم ملی ایران در کنفرانس خبری اش پیش از بازی با کره جنوبی گفت:«کره ای ها در کنار ژاپن از قدرت های آسیا هستند.ما نتوانستیم مقابل پاراگوئه و کاستاریکا داشته باشیم اما فرصت خوبی است که محک خوبی مقابل کره‌جنوبی بخوریم.»

او درباره اظهار نظر اشتلیکه که گفته بود ایران تیم اول آسیاست و تیم کره مقتدر نیست این واکنش را نشان داد:«از نگاه رنکینگ و امتیازات که خیلی هم اهمیتی ندارد ایران اول است اما در فوتبال واقعیت ها مهم هستند.واقعیتی که ن از آن حرف می زنم به عملکرد کره در جام های جهانی بر می گردد و البته تعداد بازیکنان آنها در لیگ های اروپایی.»

خبرنگاری به او گفت که آیا شما از بازیکنان جوان خودتان در این بازی استفاده می کنید یا نه که او گفت:«در این دیدار مطمئنا گروهی از بازیکنان را در اختیار داریم که در جام جهانی حضور داشتند و در جام ملت‌های آسیا هم از همین 13-14 بازیکن استفاده خواهیم کرد. در نهایت نمی‌توانم این فرصت را از دست بدهم تا از بازیکنانی که در جام جهانی بازی کردند استفاده نکنماز سوی دیگر به بازیکنان دیگر هم فرصت می دهم و این فرصت را غنیمت می شمارم. باید صبر کنیم و ببینیم بازی فردا چگونه جریان پیدا می‌کند.باید به بازیکنان جوان چون پورعلی‌گنجی، رفیعی، جهابخش و آزمون این فرصت را بدهیم زیرا بازی‌های مهم‌تر مقابل قطر، امارات و بحرین خواهد بود. غفوری را داریم، اگر امکانش باشد به این بازیکنان هم فرصت می‌دهم تا در این دیدار حاضر شوند.»

خبرنگار دیگری به او گفت این بازی دوستانه است اما خیلی از رسانه ها از یک بازی حیثیتی حرف می زنند که کروش گفت:«هر دو تیم می خواهند خودشان را برای جام ملت ها آماده کنند.دو بازی قبلی ما با کره حساس بوده است.گذشته ها گذشته و در فوتبال هیچ وقت 2 بازی شبیه همدیگر نیست. منصفانه است که بگویم در دیدار گذشته سرمربی کره‌جنوبی دچار اشتباهاتی شد، البته شخص من در کنار بازیکنان ایران و کره‌جنوبی اشتباهاتی داشتیم، اما هم‌اکنون دو تیم دست در دست هم دادند تا برای آماده ‌سازی تیم را مهیا کنیم. باز هم تکرار می‌کنم دلیل اینکه پذیرفتیم مقابل کره‌جنوبی بازی کنیم این است که برای پیشرفت باید با چنین تیم‌هایی بازی کنیم در غیر این صورت نمی‌توانیم پیشرفت کنیم.»

در همین لحظه خبرنگاری کره ای از کروش پرسید که اتفاقاتی که در 2 بازی گذشته افتاد که باعث شد تا خبرنگاران و هواداران علاقه زیادی به سرمربی ایران و تیم ایران نداشته باشند اما شما گفتید که دو کشور در راستای همکاری دست به دست هم داده‌اند که کروش گفت:«بار دیگر تکرار می‌کنم اتفاقات 2 بازی گذشته برای گذشته است و نمی‌توانم در مورد آن صحبت کنم. همان طور که می‌دانید اتفاقات آن بازی به این منجر شد که هواداران کره‌ای برای محروم کردن ایران دست به کار شوند اما فیفا پس از بررسی این موضوع هیچ گونه شک و شبه‌ای پیدا نکردند تا بخواهند بنده یا تیم ملی را محروم کنند. برای شخص بنده که 34 سال تجربه دارم فوتبال جای جنگ نیست، بازی‌ای است که دو تیم حرفه‌ای بازی کنند تا سرگرمی به تماشاگران برسد. خودم در آن برهه راضی نبودم و فکر می‌کنم سرمربی وقت کره‌ای هم نباید از رفتارش راضی باشد. دلایلی که ما امروز کنار هم هستیم خیلی ساده است در درجه اول اتفاقات گذشته نباید تکرار شود. مطمئن هستم مقامات هر دو فدراسیون و کادرفنی جدید کره‌جنوبی و مخصوصا بازیکنان در بازی فردا باعث رضایت و خوشحالی هواداران شود.»

کروش در پایان گفت:«من به بازیکنانم یک مطلب را می‌گویم که در مقابل تیم‌هایی مثل کره‌جنوبی، نیجریه و ژاپن باید زمین را بجوند و چمن را بخورند ما می‌دانیم امروز چه کاری کردیم.تک تک بازیکنان و خودم یک مقدار از چمن ورزشگاه را خوردیم و مزه مزه کردیم اتفاقا چمن هم خوشمزه بود و آماده هستیم تا در دیدار فردا بتوانیم بهترین علمکرد را داشته باشیم.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٨-١٣٩٣, ٢٢:١٧

   

پر مبحث ترین ها