سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکاوی پیغام تلخی که کی‌روش به مردم ایران داد‌

اما ماجرا به اردوی آفریقای جنوبی تیم ملی بازمی‌گردد که هنوز معلوم نیست برگزار ‌شود یا خیر و امروز را ‌آخرین فرصت رزرو آن معرفی کرده‌اند.
کارلوس کی‌روش در حالی قرارداد خود را با فدراسیون فوتبال ایران تمدید کرد که بعد از یک تجربه سه ساله حضور در فوتبال ایران به خوبی مختصات آن را می‌شناخت و از آن آگاه بود، به ویژه اینکه او با همه امکانات فوتبال ایران، تجربه حضور در بزرگترین تورنمنت فوتبال دنیا را هم داشت. با همه این احوال و در یک پروسه طاقت‌فرسا و با تمدید قرارداد او، قرار است کی‌روش چهار سال دیگر مشروط ‌روی نیمکت تیم ملی کشورمان بنشیند.

به گزارش «تابناک»، هیچ یک از ما روزهای قبل از جام‌جهانی برزیل را فراموش‌ نمی‌کنیم که تیم ملی کشورمان با حداقل امکانات می‌‎خواست خودش را برای حضور در جام‌جهانی آماده کند؛ روزهایی که همه ما از بازی‌های تدارکاتی گسترده رقبای آسیایی‌مان، نمودار آماری می‌ساختیم و آن را با بضاعت اندک فوتبال کشورمان مقایسه می‌کردیم.

در این میان، کارلوس کی‌روش، بزرگترین فردی بود که از اوضاع و احوال شاکی بود. او مسئول تیمی بود که ‌توقعات بالای یک ملت را پشت ‌سرش‌ داشت و بی‌خیالی‌های یک رئیس فدراسیون را پیش رویش؛ پس بهترین کار، مصاحبه و گفت‌و‌گو و شکایت از اوضاع بود تا حداقل هواداران فوتبال بدانند، ‌اوضاع تیم ملی در چه حالی است. رسانه‌ها هم در آن زمان با کی‌روش همراه شدند تا سطح توقعات عمومی را از تیم ملی در جام‌جهانی پایین بیاورند.

جام‌جهانی با همه سختی‌هایش گذشت و کارلوس کی‌روش با یک تجربه سه ساله از فوتبال ایران، بار دیگر قبول کرد ‌روی نیمکت تیم ملی بنشیند، حال آنکه تیم ملی،‌ خود‌ بهتر از همه می‌دانست، هیچ تغییری در زیرساخت‌ها، امکانات و مدیریت فدراسیونش رخ نداده بود؛ اما با این حال، او پذیرفت بار دیگر روی نیمکت تیم ملی ‌نشیند و خیلی زود این تیم را برای جام ملت‌های آسیا آماده کند؛ جامی که در نیمه دوم دی‌ماه برگزار می‌شود.

بنا بر این گزارش، فشارهای وزارت ورزش بر فدراسیون برای بستن قراردادی با مفاد‌ مشخص و شفاف با کارلوس کی‌روش، موجب شد تا مرد پرتغالی، چهار سال مشروط را روی نیمکت تیم ملی بنشیند که بررسی عملکرد او در سه مرحله، موجب ادامه یا قطع همکاری با او می‌شود؛ جام ملت‌های آسیای 2015، انتخابی جام جهانی 2018 و رقابت‌های جام جهانی 2018. همین مسأله موجب شده تا کارلوس کی‌روش در آستانه جام ملت‌ها، بار دیگر «پیغام تلخ» برای ملت ایران بفرستد و بار دیگر موضوع استعفا و مسائلی از این دست را پیش کشد تا در آستانه جام‌ ملت‌ها، اندکی از بار مسئولیت‌هایش را کم کند.

اما ماجرا به اردوی آفریقای جنوبی تیم ملی بازمی‌گردد که هنوز معلوم نیست برگزار ‌شود یا خیر و امروز را ‌آخرین فرصت رزرو آن معرفی کرده‌اند.

در این باره، روز گذشته، برخی رسانه‌ها «پیغام تلخ کارلوس کی‌روش»‌ را این گونه به مردم ایران ‌منعکس کردند که «با اين وضع توقع داريد چه مقامي بياوريم؟!» و در ادامه به آماده‌سازی‌های رقبای ایران در جام ملت‌ها اشاره شده بود و اینکه همه رقبا در حال تلاش هستند و ما دست روی دست گذاشته‌ایم.

البته پیام تلخ کارلوس کی‌روش، یک بخش دیگر هم داشت و آن نقب زدن مرد پرتغالی به اختلافات این روزهای وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال است؛ اختلافاتی که پس از تجربه همکاری این وزارت با فدراسیون بعد از جام‌جهانی شدت یافت و گودرزی فهمید ‌با این فدراسیون و این شیوه مدیریتی نمی‌تواند کار کند؛ بنابراین، عطای آن را به لقایش بخشید.

‌کارلوس کی‌روش که اولین روزهای حضورش در ایران را تجربه نمی‌کند، به خوبی می‌داند، ‌فوتبال ایران چه وضعیتی دارد. مشکلات مالی، تحریم‌ها و مسائلی از این دست، یک روز و دو روز نیست که دامنگیر فوتبال ایران شده، بلکه او در همه این سال‌های حضورش در ایران، آن را به خوبی تجربه کرده ‌و با علم به این مسائل پا به این میدان گذاشته است. اگر در زمان جام‌جهانی این دست بهانه‌ها پذیرفته بود، الان دیگر دست یازیدن به آن‌ها کمی نخ‌‎نما شده است.

به هر حال مردم بهتر ‌می‌دانند که وضعیت مدیریت فوتبال ایران چگونه است و برای همین هم انتظار چندانی ندارند؛ هرچند همه آرزو دارند که ایران قهرمان آسیا شود، ولی اگر خدای ناکرده این اتفاق هم نیفتد، مردم چندان تعجب نمی‌کنند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٩-١٣٩٣, ١٣:٢٨

   

پر مبحث ترین ها