سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نکونام با یک رکورد به تاریخ باشگاه اوساسونا پیوست

نكونام امروز يكي از محبوب‌ترين بازيكنان اوساسوناست. اگر براي مراسم معارفه سرمربي تيم تنها 50 تماشاگر اوساسونا حضور داشتند، براي مراسم معارفه نكونام 2 هزار نفر به ورزشگاه اين تيم رفتند.
نکونام در اوساسونا رکورد تعداد بازی یک بازیکن خارجی را شکست‌؛ با 197 بار حضور (بدون احتساب بازی‌های جام یوفا و جام حذفی). این افتخاری است که نکونام پس از بازی با میراندلس به‌ دست‌ آورد.

او حالا باسابقه‌ترين بازيكن خارجي اوساسونا به حساب مي‌‌آيد؛ بازيكني كه براي اهالي پمپلونا محبوبيت ويژه‌اي دارد. نكونام از سال 2006 به جمع قرمزهاي اين شهر پيوست و سال‌ها پيراهن‌شان را به تن كرد و حالا شايد سخت بازيكني پيدا شود كه بتواند ركورد او را بشكند. كاپيتان تيم ‌ملي درباره اين ركوردزني به خبرورزشي مي‌گويد: «براي من هميشه كيفيت مهمتر از كميت است.

 

اين هفتمين فصلي است كه براي اوساسونا بازي مي‌كنم و در تك‌تك روزهايي كه كنار اوساسونا بوده‌ام، سعي كردم در خدمت تيم باشم تا اينكه براي خودم بازي كنم. هر زماني كه توانسته‌ام به تيم كمك كرده‌ام، حتي وقتي روي تخت بيمارستان بودم و يك فصل كامل را از دست دادم.» او مكثي مي‌كند و ادامه مي‌دهد: «آن روزها ياد گرفتم بايد جواب اعتماد و محبت اين باشگاه و مردم پمپلونا را بدهم. براي من و اساسونا، به ويژه بعد از پايان مصدوميتم، همه چيز فوق‌‌العاده پيش رفت. بسيار خوشحالم در فصل هفتم حضورم در كنار اين تيم توانسته‌ام با آنها به موفقيت برسم.

 

حالا كه به عقب برمي‌گردم، چيزي جز خاطره خوب نمي‌بينم. فقط اميدوارم اين تيم دوباره به لاليگا بازگردد. در 197 مسابقه‌اي كه براي اوساسونا انجام داده‌ام، برد و شكست را زياد تجربه كرده‌ام ولي چيزي كه هيچ ‌گاه يادم نمي‌رود، احترامي بوده كه به من گذاشتند. احترام ما متقابل بود. اين ركوردشكني هم به هيچ عنوان مال من نيست، بلكه افتخار فوتبال ايران است.»

 

نكونام در مقاطع مختلفي مي‌توانست از اوساسونا جدا شود اما تنها به خاطر استقلال اين كار را كرد. او توضيح مي‌دهد: «بارها و بارها مي‌توانست بين من و اوساسونا فاصله بيفتد. فكر نمي‌كنم نيازي به توضيح من باشد. در برهه‌هاي مختلف پيشنهادهاي مالي چشمگيري به ويژه از كشورهاي عربي داشتم ولي در اوساسونا ماندم، با اينكه به من بدهكار بودند. هنوز هم اوساسونا به من از نظر مالي بدهكار است ولي برايم اهميتي ندارد. همه چيز در فوتبال پول نيست. من اين را در گذشته هم ثابت كرده‌ام، وقتي بدون دريافت يك ريال، حتي يك ريال به تمرين استقلال رفتم. در 6 فصلي كه به صورت متوالي براي اوساسونا بازي كردم، پيشنهادهاي مالي بهتري داشتم ولي همه چيز را سبك و سنگين كردم و در اوساسونا ماندم چون گاهي احساس هواداران را نمي‌تواني با هيچ چيز عوض كني. در زندگي‌ام يك بار من را از اين احساس دور كردند و هيچ‌گاه آن را فراموش نمي‌كنم.»

 

نكو در آستانه شكستن دومين ركورد هم قرار دارد‌؛ ركورد گل زده بازيكنان خارجي اوساسونا: «دوست نداشتم به اين موضوع هم پرداخته شود ولي چون سؤال كرديد، مي‌گويم. اگر 4 گل ديگر بزنم، اين ركورد شكسته مي‌شود اما كلي پاسخ‌‌تان را بدهم كه من اگر به دنبال ركورد زدن بودم، هيچ ‌گاه از اوساسونا نمي‌رفتم. در پايان فصل ششم حضورم مي‌دانستم با يك فصل ماندن در اين باشگاه مي‌توانم اغلب ركوردها را بشكنم ولي چون دنبالش نبودم، به ايران آمدم. دو فصل از اوساسونا دور بودم، در حالي كه مي‌توانستم در اين دو فصل، به راحتي ركوردها را بزنم.»

 

شماره 6 در فصل ششم حضورش در اوساسونا هم جزو گلزن‌ترين هافبك دفاعي‌هاي لاليگا بود. او فلاش‌بكي به گذشته مي‌زند: «خب اين مسئله‌اي بود كه خودم به آن توجه نداشتم و بعد كه رسانه‌ها نوشتند، فهميدم. يادم هست همان موقع مصاحبه كردم و به روزنامه ماركا گفتم اصلاً به اين موضوع فكر نمي‌كنم. هميشه مي‌خواهم براي تيم مفيد كار كنم. حالا هم تنها پاسخي كه مي‌توانم بدهم، همين است. من هيچ‌ گاه دنبال ركوردزني نبوده و نيستم. اين مسائل در اولويت‌بندي فوتبال جواد نكونام جايي ندارد.»

 

به گزارش خبرآنلاین؛ نكونام امروز يكي از محبوب‌ترين بازيكنان اوساسوناست. اگر براي مراسم معارفه سرمربي تيم تنها 50 تماشاگر اوساسونا حضور داشتند، براي مراسم معارفه نكونام 2 هزار نفر به ورزشگاه اين تيم رفتند: «در اروپا شما تنها در يك صورت محبوب مي‌شويد؛ اگر خوب بازي كنيد. در طول چند فصل، بازيكنان زيادي به تيم مي‌آيند و مي‌روند اما بازيكني براي هواداران محبوب مي‌شود كه بتواند خواسته‌شان را برآورده كند. در اروپا و بيشتر كشورهاي دنيا اين عملكرد بازيكن است كه مي‌تواند باعث محبوبيتش در بين طرفداران شود. بسيار خوشحالم كه رابطه خوبي با هواداران اوساسونا دارم. همين كه امسال لباس من در اوساسونا پرفروش‌ترين لباس تيم بود، لطف طرفداران را نشان مي‌دهد.»

 

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩٣, ٠١:۴١

   

پر مبحث ترین ها