سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بررسی تیم های همگروه پرسپولیس

آغاز با شوالیه های سرخ و پایان با عنکبوت های سیاه!/پرسپولیس در گروه سخت

فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در کوالالامپور قرعه کشی شد و تیم پرسپولیس در گروه اول با النصر عربستان، لخویا قطر و برنده (بنیادکار ازبکستان- الجزیره امارات) همگروه شد.


 مسابقات فصل جدید از روز 5 اسفند آغاز می شود و پرسپولیس مسابقات را با دیدار مقابل لخویا در آزادی آغاز و با دیدار احتمالی مقابل الجزیره در آزادی به پایان می برد. پرسپولیس در صورت صعود از این گروه در مرحله یک هشتم نهایی ممکن است با فولاد خوزستان روبرو شود. وضعیت حریفان پرسپولیس در فصل جدید بدین صورت است:
لخویا قطر: باشگاه تازه تاسیس قطری که 5 سال بیشتر عمر ندارد و متعلق به پلیس این کشور است، در چهار فصل اخیر 3 بار قهرمان لیگ قطر شده است. لخویا که به شوالیه های سرخ معروف است، اکنون با 30 امتیاز حاصل از 13 بازی (9 برد و یک باخت و 3 تساوی) در رده دوم جدول 14 تیمی قطر قرار دارد.
میشل لادروپ از تیرماه سال جاری هدایت این تیم را بر عهده گرفته است. چیکو فلورس (اسپانیا)، یوسف مسکانی(تونس)، ولادیمیر ویس (اسلواکی) و نام تائه هی (کره جنوبی) بازیکنان خارجی این تیم هستند. 4 بازیکن قطری این تیم نیز در فهرست آخرین تیم ملی قطر بوده اند. سباستین سوریا ستاره ارگوئه ای الاصل تیم ملی قطر نیز در لخویا بازی می کند. تائه هی نام کره ای با 6 گل بهترین گلزن لخویا در لیگ قطر است.
لخویا در لیگ قهرمانان آسیا سابقه رویارویی با سپاهان و تراکتورسازی را دارد: یک برد و یک باخت مقابل سپاهان و یک برد و یک تساوی مقابل تراکتور در فصل گذشته.
النصر عربستان:
النصر با سابقه 60 ساله و با لقب باشگاه جهانی، سابقه 7 قهرمانی در لیگ عربستان را دارد که آخرین آن در فصل گذشته بود. این تیم در فصل جاری لیگ عربستان، با 28 امتیاز حاصل از 9 برد، یک تساوی و یک باخت در صدر جدول لیگ حرفه ای عربستان قرار دارد. تنها باخت این تیم نیز در آخرین بازی اش رقم خورده است.
خورخه داسیلوا مربی 53 ساله اروگوئه ای از 40 روز پیش هدایت النصر را بر عهده گرفته است. محمد حسین (بحرین)، گابریل مارکوئوینهوس و هرنانه ویدال (برزیل) و آدریان میرزیوسکی (لهستان) بازیکنان خارجی النصر هستند. النصر برای خرید بازیکن لهستانی بیش از 14 میلیارد تومان پرداخت کرد. حسین عبدالغنی ملی پوش سابق عربستان که اکنون 37 ساله است و روزگاری رقیب مهدوی کیا بود، کاپیتان النصر است. النصر در آخرین فهرست تیم ملی عربستان 4 بازیکن داشت. محمد السهلاوی با 8 گل زده بهترین گلزن النصر در لیگ عربستان است.
النصر آخرین بار در فصل 2011 لیگ قهرمانان آسیا حاضر بود که مقابل استقلال یک برد و یک باخت بدست آورد.
برنده پلی اف 3 (الجزیره امارات- بنیادکار ازبکستان)
با توجه به میزبانی بنیادکار ازبکستان، شانس برد این تیم بیشتر است. اما باید توجه داشت که از قدرت بنیادکار ازبکستان در سال های اخیر کاسته شده است. بنیادکار فصل 2014 لیگ ازبکستان را با مقام چهارمی و جام حذفی را با نایب قهرمانی به پایان برد که بدترین مقام این تیم طی 9 فصل گذشته بود.
سرگی لوشان 41 ساله بازیکن سابق تیم ملی ازبکستان در 6 ماه اخیر سرمربی بنیادکار بوده است. مینوری ساتو (ژاپن)، الکساندر پیچور (اوکراین)، ایوان میلوشویچ (صربستان) و سمیر بکریچ (بوسنی) چهار بازیکن خارجی این تیم هستند. بنیادکار در آخرین فهرست تیم ملی ازبکستان فقط 2 بازیکن داشت. سردار رشیدف با 10 گل بهرتین گلزن بنیادکار در فصل 2014 لیگ ازبکستان بود.
بنیادکار در سال های اخیر همیشه با ایرانی ها همگروه بوده است که فصل قبل فولاد یک برد و یک تساوی مقابل این تیم بدست آورد. پرسپولیس نیز سابقه 3 بازی مقابل این تیم را دارد با دو باخت خانگی و یک تساوی در ازبکستان.
الجزیره امارات با لقب عنکبوت ها، فصل قبل در لیگ امارات سوم شد و سهمیه آسیایی را بدست آورد. این تیم در فصل جاری با 21 امتیاز از 6 برد و 3 تساوی و 2 باخت در رده چهارم لیگ امارات قرار دارد.
اریک گرتس بلژیکی از خردادماه امسال هدایت الجزیره را بر عهده گرفته است. میرکو ووچینوویچ (مونته نگرو)، مانوئل لانزینی (آرژانتین)، ژوسیل داسیلوا (برزیل) و جاناتان پیترویپا (بورکینافاسو) بازیکنان خارجی الجزیره هستند. البته ژوسیل تابعیت فلسطینی گرفت تا به عنوان سهمیه آسیایی محسوب شود! ووچینیچ ستاره سابق تیم رم با 15 گل زده بهرتین گلزن لیگ امارات محسوب می شود. الجزیره در آخرین فهرست تیم ملی امارات، 4 بازیکن داشت از جمله علی خسیف دروازه بان و علی مبخوت ستاره جوان سال های اخیر فوتبال امارات.
به گزارش خبرآنلاین؛الجزیره در سال های اخیر همیشه با تیم های ایرانی همگروه بوده است و فصل قبل نیز استقلال را در آزادی برد اما در امارات باخت.
پیش بینی: پرسپولیس در گروه سختی قرار گرفته است و با توجه به وضعیت فعلی این تیم، بازی های سختی پیش روی خواهد داشت. اما در صورت تقویت طی دو ماه آینده، می توان انتظار داشت پرسپولیس به همراه النصر تیم های صعود کننده از این گروه باشند.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٩-١٣٩٣, ٠٨:٠٣

   

پر مبحث ترین ها