سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

زمینه‌های تکفیر در جهان اسلام باید از بین برود

یکی از مراجع تقلید با اشاره به اهمیت پرداختن علمای اسلام به بحث تکفیر گفت: باید زمینه‌های تکفیر در جهان اسلام از بین برود تا شاهد کشتار انسان‌های بیگناه نباشیم. به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی جعفر سبحانی در دیدار دکتر احمد مبلغی نماینده کشورمان در کنفرانس بین المللی الازهر مصر خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز در عالم اسلام کتاب‌هایی با گرایش تکفیری در برخی مدارس تدریس می‌شود که خروجی آن‌ها اختلاف، ارهاب و کشتار است و باید علمای اسلام برای اصلاح این وضعیت فکر اساسی کنند. وی یادآورشد: تا زمانی که پیش زمینه‌های تکفیر و ارهاب در کشورهای اسلامی از بین نرود ما شاهد چنین وضعیتی خواهیم بود و علما در این زمینه رسالت سنگینی بردوش دارند. استاد برجسته حوزه همچنین از علمای اسلام خواست برای اصلاح متون و مواد کتب درسی که اکنون در برخی مدارس نیز تدریس می‌شود، تلاش جدی صورت دهند، اینکه هر کس برای خود معنای خاصی از توحید و شرک کرده باشد و آن را به خرد مردم دهد نتیجه‌ای جز تکفیر ندارد. آیت الله سبحانی همچنین با اهمیت دانستن کنفرانس‌های ضد تکفیر در قم و الازهر مصر گفت: متاسفانه امروز گروه‌های تروریستی در منطقه با حمایت مالی دشمنان دست به کشتار مردم بیگناه می‌زند و محکومیت این جنایت‌ها در کنفرانس‌های مهم با حضور علمای اسلام بسیار مفید است. وی همچنین از نماینده کشورمان در کنفرانس بین المللی قاهره تقدیر و برای وی آرزوی توفیق کرد. دکتر احمد مبلغی نیز در این دیدار گزارش مبسوطی از سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها، بازتاب‌ها و فضای حاکم بر کنفرانس الازهر مصر را ارائه داد وگفت: اگر الازهر مصر که در جهان اسلام از مشی اعتدال نیز برخوردار است وارد جریان تقریب مذاهب اسلامی شود بسیار سودمند است.

یکی از مراجع تقلید با اشاره به اهمیت پرداختن علمای اسلام به بحث تکفیر گفت: باید زمینه‌های تکفیر در جهان اسلام از بین برود تا شاهد کشتار انسان‌های بیگناه نباشیم. به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی جعفر سبحانی در دیدار دکتر احمد مبلغی نماینده کشورمان در کنفرانس بین المللی الازهر مصر خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز در عالم اسلام کتاب‌هایی با گرایش تکفیری در برخی مدارس تدریس می‌شود که خروجی آن‌ها اختلاف، ارهاب و کشتار است و باید علمای اسلام برای اصلاح این وضعیت فکر اساسی کنند.

وی یادآورشد: تا زمانی که پیش زمینه‌های تکفیر و ارهاب در کشورهای اسلامی از بین نرود ما شاهد چنین وضعیتی خواهیم بود و علما در این زمینه رسالت سنگینی بردوش دارند.

استاد برجسته حوزه همچنین از علمای اسلام خواست برای اصلاح متون و مواد کتب درسی که اکنون در برخی مدارس نیز تدریس می‌شود، تلاش جدی صورت دهند، اینکه هر کس برای خود معنای خاصی از توحید و شرک کرده باشد و آن را به خرد مردم دهد نتیجه‌ای جز تکفیر ندارد.

آیت الله سبحانی همچنین با اهمیت دانستن کنفرانس‌های ضد تکفیر در قم و الازهر مصر گفت: متاسفانه امروز گروه‌های تروریستی در منطقه با حمایت مالی دشمنان دست به کشتار مردم بیگناه می‌زند و محکومیت این جنایت‌ها در کنفرانس‌های مهم با حضور علمای اسلام بسیار مفید است.

وی همچنین از نماینده کشورمان در کنفرانس بین المللی قاهره تقدیر و برای وی آرزوی توفیق کرد.

دکتر احمد مبلغی نیز در این دیدار گزارش مبسوطی از سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها، بازتاب‌ها و فضای حاکم بر کنفرانس الازهر مصر را ارائه داد وگفت: اگر الازهر مصر که در جهان اسلام از مشی اعتدال نیز برخوردار است وارد جریان تقریب مذاهب اسلامی شود بسیار سودمند است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:٣٧

   

پر مبحث ترین ها