سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روايتي از آخرين روز تيم ملي در تهران

کي‌روش - کريمي؛ و سفري که نيمه‌کاره ماند/شرح کامل

بروز شده : ٩-١٠-١٣٩٣, ٢٣:٣٠    نسخه چاپی    
مشکلات سربازی بازیکنان تیم ملی، عدم تامین بودجه موردنیاز و پاداش بازیکنان، قهر علی کریمی، عدم رضایت از زمین تمرین و مراسم بدرقه نه چندان مطلوب؛ همه و همه در کنار اتفاقات درون تیمی باعث شده بود تا تیم ملی و اعضای آن با حالت روحی خوبی ایران را ترک نکنند


 

 مشکلات سربازی بازیکنان تیم ملی، عدم تامین بودجه موردنیاز و پاداش بازیکنان، قهر علی کریمی، عدم رضایت از زمین تمرین و مراسم بدرقه نه چندان مطلوب؛ همه و همه در کنار اتفاقات درون تیمی باعث شده بود تا تیم ملی و اعضای آن با حالت روحی خوبی ایران را ترک نکنند.

اعضای تیم ملی بعد از صرف صبحانه و استراحت، راس ساعت 14 برای تحویل ساک‌های خود به محوطه لابی مراجعه کردند و بعد از هماهنگی‌های لازم به سمت آکادمی تیم ملی رفتند تا آخرین تمرین خود را برگزار کنند.

کی‌روش نگران اما منظم

کافی است چند بار کی‌روش را از نزدیک دیده باشید تا متوجه تغییر رفتار سرمربی تیم ملی در روز گذشته شوید. کی‌روش تنها در لحظاتی حالت جدی نداشت که علیرضا منصوریان، سرمربی تیم نفت تهران برای جلسه‌ای خصوصی حضورش رفته بود. بعد از آن کی‌روش و دستیارانش بیشتر به گفت و گو با یکدیگر مشغول بودند و نگرانی از چهره او کاملا معلوم بود. کی‌روش البته کاملا حواسش به بازیکنان و کارهایی که باید برای هماهنگی انجام می‌شد، بود و با وسواس خاصی حتی پای کامیون حمل وسایل تیم ملی ایستاد و روی آن نظارت داشت.

 

تمرین در سکوت

تمرین تیم ملی هم در حالی برگزار شد که رسانه‌ها در دقایق ابتدایی آن حق حضور نداشتند. کی‌روش در این تمرین بیشتر روی مسائل بدنی کار کرد و حسابی عرق بازیکنانش را درآورد. در این تمرین که باعث شد دروازه‌بانان تیم ملی حسابی خسته شوند و به نوعی از حال بروند روی استارت‌های کوتاه و بدنسازی تاکید شد و در نهایت در یک نیمه زمین به پاسکاری و حرکات تاکتیکی مشغول شدند.

کی‌روش حوصله بدرقه نداشت

در پایان تمرین و در حالی که کفاشیان و حجت الاسلام مالک برای بدرقه تیم ملی حاضر شده‌ بودند کی‌روش بدون اعتنا به اینکه از او درخواست کرده بودند تا برای مراسم بدرقه در کنار زمین حاضر شود با رد کردن دست مسوولان کنار زمین به سمت رختکن رفت. بعد از او مسعود شجاعی هم همین رفتار را داشت و بدون حضور در مراسم به رختکن رفت. مراسم به صورت کاملا ساده برگزار شد و این در حالی بود که کفاشیان و مالک اصلا متوجه این مساله نشدند که نکونام و تیموریان در گوشه زمین در حال سرد کردن بدن خود هستند و هنوز برای مراسم بدرقه نیامدند و این مراسم بدون حضور کاپیتان به اتمام رسید!

 

حضور در هتل آکادمی و استخر

کارلوس کی‌روش برای اینکه خستگی تمرین سنگین از بدن بازیکنانش خارج شود، آنها را به هتل آکادمی برد و بعد از صرف غذایی ساده و حضور در اتاق مخصوص برای عکس‌های اختصاصی تیم ملی به استخر رفتند و سپس آماده عزیمت به فرودگاه امام (ره) شدند.

 

 علی کریمی نیامد، نیامد و نرفت!

همه این اتفاقات تا ساعت 18 در حالی رخ داد که علی کریمی غایب اردوی تیم ملی بود. کمک مربی کی‌روش که در اردو‌های سابق این تیم همیشه زودتر حاضر می‌شد و جزو کسانی بود که از سوی کی‌روش مسوول هماهنگی‌های لازم در اردو بود. حرف و حدیث در این‌باره زیاد بود و بازیکنان هم در پچ و پچ‌های جمعی خود به این مساله می‌پرداختند. علی کریمی اما از صبح حاضر نشد و در نهایت هم تیم را همراهی نکرد.

کی‌روش از اتوبوس پیاده نمی‌شود

در حالی که بازیکنان تیم ملی بعد از رسیدن به فرودگاه امام (ره) سریعا از اتوبوس خارج شدند اما کی‌روش و دستیارانش در اتوبوس باقی ماندند. ابتدا گفت و گوهای او با دستیارانش عادی جلوه می داد و اما در نهایت با طولانی شدن این جلسه کنجکاوی اهالی رسانه را به دنبال داشت. مارکار آقاجانیان، کی روش، گاسپار، نیکو و کروز به همراه آرین قاسمی به عنوان مترجم کادرفنی در اتوبوس دقایقی را به بحث پرداختند و در مورد موضوعی که کسی در بیرون این اتوبوس متوجه آن نشد به گفت و گو پرداختند. کی روش در نهایت از مترجم خود درخواست کرد از نکونام بخواهد به اتوبوس بیاید و کاپیتان دقایقی بعد روبرو سرمربی تیمش حاضر شد. در لحظاتی که نکونام با سرمربی تیم ملی با زبان اسپانیایی حرف می‌زد مارکار آقاجانیان نیز اتوبوس را ترک کرد. گفت وگوی حدود 5 دقیقه‌ای کاپیتان و سرمربی به پایان رسید و این دو به همراه دیگر دستیاران سرمربی ایران از اتوبوس خارج شدند. تفاوت اما در چهره این دو بود؛ نکونام با لبخند و کارلوس همچنان ناراحت و عصبی!

 

پرواز به سمت دوبی

هواپیمای حامل تیم ملی به مقصد دوبی در ساعت 21:20 از باند فرودگاه برخاست و کسی نفهمید که کی‌روش چرا برخلاف زمان جام جهانی که ایران را با انگیزه‌ای باورنکردنی ترک می‌کرد اینبار اینچنین عصبی بود. قهر کریمی، بی‌اعتنایی فدراسیون به خواسته‌های او، تامین نشدن منابع مالی مورد نیاز و خیلی چیزهای دیگر که این روزها به عنوان مشکل کی‌روش نام برده می‌شود.دلایلی که مانند همیشه باید منتظر ناکامی احتمالی تیم ملی در جام ملت‌ها بود تا کی‌روش با مشت‌های گره خورده خود از این کارشکنی‌ها پرده بردارد. البته مثل همیشه باید خوش بین باشیم ؛ چاره ای جز این هست ؟

منبع: ورزش3

 

 

 

telegram 19dey.com
امیر    10 دی 1393 10:09
در ابتدا تشکر بابت اطلاع رسانی. اما واقعا این همه طرفداری و مظلوم نشان دادن کیروش درست است؟ چرا می گوئید قبل جام جهانی دنیای انگیزه بود؟ اون زمان هم دقیقا قبل از خروچ از ایران همین اداها را داشت تا اگر تشویق نشد همه تقصیرها را گردن دیگران بیاندازند. اینبار هم مثل گذشته همان راه را پیش گرفته است. به ابوالفضل همه دشمن این بنده خدا نیستند. این همه مربی منتقد به کیروش در ایران هست و فقط شما متوچه مظلومیت اون شدید که آخرین حد توانایی شما مقاله نوشتن است؟ بس کنید این همه تبلیغ از کیروش را. کیروش اگر بازی تدارکاتی نداشت می توانست بجای تیم های درپیت آفریقایی با تیم ها خودمان بازی تدارکاتی داشته باشد. این همه زمان برای جوانگرایی داشت، اما همچنان پیرو پاتال و تاریخ مصرف گذشته دور خودش جمع کرده. لیگ ایران را بخاطر خودخواهی و زیاده خواهی خودش 50 روز تعطیل کرد. مگر زمان مربیان دیگر همه چیز جور بود؟ مگر همین شما رسانه ها مربیان ایرانی تیم ملی را قبل از شروع بازی ها به صلابه نمی کشیدید؟ مگر کل تیم را حاشیه های ساخته شده توسط شما نمی گرفت؟ حالا ته آسمون سوراخ شده و کیروش افتاده پایین که این همه برایش مظلوم نمایی می کنید؟ تیم اگر نتیجه نگرفت مطمئنا فقط از بدقولی ها و مشکلات مالی نیست!! بلکه حضور کدرسه پیرمردها در تیم ملی و عدم تغییر در نفرات و مشخصا عدم تغییر تاکتیک ما را ناکام می کند. شما انتظار داری هنوز همان گوچی و قوچان نژاد را ببینی؟ اینها که رفتن تیم های درپیت عربی و صد در صد افت داشتند؟ یا از تیموریانی که سایه خودش هم یکسال نبود؟یا از هاشم سوتی؟ یا از علیرضا حقیقی که همچنان به جد میگم جام جهانی برای او خوش شانسی محض بود و اینبار واقعیت اش عیان خواهد شد؟ کیروش هم هیچ دفاعی از خودش جز بهانه گیری نخواهد داشت
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٩-١٠-١٣٩٣, ٢٣:٣٠

   

پر مبحث ترین ها