سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر ورزش منتظر استعفای کفاشیان است؟

وزیر ورزش هنوز هم معتقد است اگر كفاشیان قصد كناره‌گیری از سمت خود را دارد، باید استعفایش را به وزارت ورزش ببرد و هیچ حرفی از این نزده كه بررسی استعفای رئیس فدراسیون فوتبال از اختیارات مجمع است نه از اختیارات وزیر ورزش.


 محمود گودرزی وزیر ورزش پس از بازدید سرزده از تمرین تیم ملی هندبال در جمع خبرنگاران ایستاد و پاسخگوی سوالات آن‌ها شد. خبرنگاران پس از سوال‌هایی كه از گودرزی در مورد هندبال پرسیدند، وارد بحث فدراسیون فوتبال شدند. یكی از سوالات آن‌ها این بود كه «آیا شایعه استعفای كفاشیان در وزارت ورزش صحت دارد؟» وزیر در پاسخ به این سوال گفت: «من استعفایی ندیده‌ام و از این موضوع بی خبر هستم.» خبرنگار دیگری از گودرزی پرسید: «اگر كفاشیان استعفا بدهد آن را قبول می‌كنید؟» كه وزیر در پاسخ گفت: «اگر كفاشیان استعفا بدهد باید آن را بررسی كنیم.»
 نكته جالب این ماجرا آنجاست كه وزیر ورزش هنوز هم معتقد است اگر كفاشیان قصد كناره‌گیری از سمت خود را دارد، باید استعفایش را به وزارت ورزش ببرد و هیچ حرفی از این نزده كه بررسی استعفای رئیس فدراسیون فوتبال از اختیارات مجمع است نه از اختیارات وزیر ورزش. این در حالی است كه كفاشیان منتخب مجمع فدراسیون فوتبال است و اگر هم قصد كناره‌گیری دارد، فقط باید استعفایش را به مجمع ببرد.
فدراسیون فوتبال یكی از معدود فدراسیون‌هایی است كه اساسنامه آن، به وزیر ورزش اجازه نمی‌دهد رئیس فدراسیون را عوض كند. پس از تعلیق فدراسیون فوتبال توسط فیفا و تنظیم اساسنامه جدید، در این اساسنامه حق وزیر ورزش برای تغییر رئیس فدراسیون گرفته شد و حالا گودرزی هم نمی‌تواند كفاشیان را بركنار كند. اهالی فوتبال اعتقاد دارند اگر گودرزی چنین حقی داشت، تا به حال حتما كفاشیان بركنار شده بود. تنها راه وزیر برای تغییر رئیس فدراسیون فوتبال، برگزاری مجمع فوق العاده با موضوع بركناری رئیس فدراسیون است كه گودرزی برای رسیدن به هدف خود باید رای اكثریت مجمع را داشته باشد. اما اكثریت اعضای مجمع فدراسیون هم شاید انتقاداتی نسبت به نحوه مدیریت كفاشیان داشته باشند، اما به هیچ وجه موافق انجام تغییرات توسط وزیر ورزش نیستند.
حالا اما شایعه استعفای كفاشیان شنیده شده و وزیر هم گفته كه استعفایی به دستش نرسیده است. به نظر می‌رسد وزیر هنوز باور نكرده كه اگر كفاشیان قصد رفتن داشته باشد، استعفایش را به وزارت ورزش نخواهد داد و آن را به مجمع خواهد برد. دقیقا دی ماه دو سال قبل كه كفاشیان در شرایط بحرانی به سر می‌برد، بحث استعفای او مطرح شده بود و خود او اعلام كرد كه برای كناره‌گیری از ریاست فدراسیون، دو راه بیشتر ندارد؛ اول اینكه هدایت فدراسیون را به نایب رئیس اول خود بسپارد و دوم اینكه بماند، مجمع انتخابی رئیس فدراسیون را برگزار كند و بعد از فوتبال برود. حالا هم كه آیت اللهی نایب رئیس اول فدراسیون بركنار شده و جانشین او هم مشخص نشده، راه كناره گیری كفاشیان از ریاست فدراسیون این است كه خودش مجمع انتخابی را برگزار كند و با مشخص شدن رئیس جدید، خودش از فوتبال برود. در چنین شرایطی هم بعید به نظر می‌رسد كه كفاشیان چنین قصدی داشته باشد.
منبع: خبرآنلاین

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٠-١٣٩٣, ٠٨:٢۵

   

پر مبحث ترین ها