سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرنوشت محبوبترين تيم تاريخ ایران

اواسط دهه 90 ميلادي، نسلي از بازيکنان گرد هم آمدند که از نظر مردم، بهترين تيم تاريخ فوتبال ايران را تشکيل دادند. ماحصل تلاش اين تيم ، کسب عنوان سومي در جام ملتهاي آسيا در سال 1996 و البته صعودي رويايي به جام جهاني 1998 بود.

اواسط دهه 90 ميلادي، نسلي از بازيکنان گرد هم آمدند که از نظر مردم، بهترين تيم تاريخ فوتبال ايران را تشکيل دادند. ماحصل تلاش اين تيم ، کسب عنوان سومي در جام ملتهاي آسيا در سال 1996 و البته صعودي رويايي به جام جهاني 1998 بود.
 آن تیم با هدایت محمد مایلی کهن، بهترین تیم جام ملتهای 1996 بود اما با ناداوری و در عیت شایستگی به عنوان سوم این مسابقات دست یافت. بعدها استخوانبندی همین تیم ، صعود به جام جهانی 1998 را برای ایران رقم زد. در آستانه جام ملتهای آسیای 2015، عکسی خاطره انگیز از آن تیم ذهن مان را به سمت بازیکنانش منحرف می کند. بازیکنانی که موقعیت فعلی شان می تواند خاطره آنها را برای قدیمی ترها زنده کند.

 

از راست به چپ

فرشاد فلاحت زاده: بعد از حضور در فوتبال ساحلی، سرپرستی در سایپا، مربیگری در گهر درود و سرمربیگری شهرداری اراک در لیگ دو حالا دوران استراحت را سپری می کند.

محمد خاکپور: سالها دور از فوتبال بود. فقط یک مقطع کوتاه در فولاد و استیل آذین مربیگری کرد. حالا خاکپور که در آن جام یکی از کاپیتان های تیم ملی بود سرمربی تیم المپیک است.

علی دایی: بعد از جدایی از پرسپولیس، چند ماهی است که بیشتر به کارهای تجاری اش می رسد تا فوتبال. دایی در این ماههای اخیر، جواهرآلات و البته رستوران هایی را افتتاح کرده است.

حمید استیلی: انتقال راه آهن به دادستانی باعث شد تا دوران حضور استیلی روی نیمکت این تیم به یک فصل نرسد. استیلی حالا استراحت می کند تا پیشنهاد جدیدی به دستش برسد.

علیرضا منصوریان: در مورد او می گفتند مربی بزرگی نمی شود اما در ساختار منظم نفت تهران جا افتاده و نتایجی خیره کننده کسب کرده است. از او به عنوان گزینه اصلی سرمربیگری استقلال در فصل بعد یاد می شود.

کریم باقری: آخرین پست فوتبالی او ، حضور روی نیمکت پرسپولیس به عنوان دستیار علی دایی است. او این فصل اما فعالیتی آنچنانی نداشته و تمرکزش را بیشتر گذاشته روی خرید پرسپولیس!

مهرداد میناوند: او بعد از مدتها وارد فوتبال شد و به عنوان مربی کارش را در کادر فنی خونه به خوهنه بابل آغاز کرد. میناوند در این تیم لیگ دویی دستیار مرتضی کرمانی مقام شده است.

علی میرزا استواری: سه سال قبل دستیار فرشاد فلاحت زاده در داماش تهران پارسه فعلی بود. بعد به یکباره به دنیای بازیگری برگشت و فصل قبل به عنوان بازیکن تیم شهاب مرودشت در لیگ برتر استان فارس بازی می کرد.

مهدی مهدوی کیا: آخرین سمت او در فوتبال ، مدیریت فنی تیم جوانان ایران بود که البته بعد از حذف در مسابقات قهرمانی آسیا، عطای حضور در این تیم را به لقایش بخشید و بعد از آن دیگر در فوتبال حاضر نشد.

خداداد عزیزی: بارها مدیر فنی و سرمربی ابومسلم، پیام و پدیده شده اما حالا و بعد از مدتها دوری از فوتبال به عنوان سرمربی، به تبریز رفته تا هدایت شهرداری در لیگ یک را به عهده بگیرد. 

 

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١٠-١٣٩٣, ١٧:۵٨

   

پر مبحث ترین ها