سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نظر کنفدراسیون‎فوتبال‎آسیادرباره گل حاج‎صفی

کنفدراسیون فوتبال آسیا شوت حاج صفی را بهترین گل جام ملت های آسیا تاکنون دانست.

 سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از اولین دیدار ایران مقابل بحرین و برتری اش با نتیجه 2 بر صفر، در گزارشی از این بازی نوشت: احسان حاج صفی، با زدن بهترین گل تورنمنت تا به این جا به ایران کمک کرد که شروع فوق‌العاده‌ای برای رسیدن به آروزی خود در راه کسب چهارمین قهرمانی در این تورنمنت داشته باشند.

بحرین در ابتدا دقایقی روی دروازه ایران فشار آورد اما با گذشت نیمی از نیمه نخست ایران بهتر و بهتر شد و در دقایق پایانی این نیمه ضربه دیدنی حاج صفی باعث شد که تیم ملی ایران با پیروزی به رختکن برود.

در نیمه دوم هم مسعود شجاعی در حالی که 19 دقیقه‌ به پایان بازی باقی مانده بود گل دوم را برای قهرمان جام ملت‌ها در سال‌های 1968، 1972 و 1976 به ثمر رساند تا ایران در کنار امارات در صدر گروه C این جام قرار گیرد.

با وجود این که هواداران ایران جو سنگینی را در ورزشگاه رکتنگلار ملبورن ایجاد کرده بودند این بحرین بود که شانس‌های بهتری در بازی ایجاد کرد.

ابتدا اسماعیل عبدالطیف شش دقیقه‌ بعد از شروع بازی حقیقی را امتحان کرد و سپس جی سی جان با یک ضربه آکروباتیک نزدیک بود که دروازه‌ ایران را باز کند.

دقایقی بعد ایران یک فرصت طلایی را به وسیله اشکان دژاگه از دست داد و او در محوطه جریمه در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان بحرین توپ را به بدن محمد جعفر کوبید.

اما جعفر در مقابل شوت مهار نشدنی ها‌فبک سپاهان که درست راهی گنج دروازه شد نتوانست کاری انجام دهد تا اکثر 18 هزار تماشاگری که در ورزشگاه حضور داشتند، از این صحنه لذت ببرند.

در نیمه دوم هم جعفر نسبت به حقیقی بیشتر مجبور به واکنش شد. هر چند دروازه‌بان ایران هم یک شوت محکم از سوی جی سی جان را دفع کرد. با این وجود امیدهای بحرین برای برگشتن به بازی روی ضربه فنی که شجاعی از روی نقطه پنالتی و پس از ارسال کرنر تیموریان زد بر باد رفت تا ایران این بازی را دو بر صفر ببرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٠-١٣٩٣, ١٨:٢٠

   

پر مبحث ترین ها