سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجتبی جباری: هیچ وقت به تیم ملی ایران باز نمی گردم

هیچ وقت به فکر آن نیستم که دوباره از تصمیم سال گذشته خود منصرف شوم وترجیح می دهم تمرکز خود را برای ادامه فوتبال حرفه ای درتیم باشگاه الاهلی قطر ادامه دهم .

مجتبی جباری بازیکن نام آشنای ایرانی تیم الاهلی قطر گفت که از تصمیم خود درخصوص خداحافظی از تیم ملی پشیمان نیستم وهیچ وقت ودرهرشرایطی مجددا به تیم ملی ایران بازنخواهد گشت .
 
مجتبی جباری درگفت وگو با تارنمای الدوری والکاس قطر افزود: هیچ وقت به فکر آن نیستم که دوباره از تصمیم سال گذشته خود منصرف شوم وترجیح می دهم تمرکز خود را برای ادامه فوتبال حرفه ای درتیم باشگاه الاهلی قطر ادامه دهم .

او اظهارداشت: قبل از تصمیم گرفتن به خداحافظی از بازی ملی ، جوانب مختلف آینده فوتبالی خود را سنجیده ام وبه این نتیجه رسیدم که زمان آن فرارسیده از تیم ملی کناربکشم و جای خود را به یک جوان جویای نام بدهم .

وی افزود: این اقدام از نظر من بسیار بجا بود زیرا کی روش سرمربی تیم ملی ایران همچنان اصرار داشت باترکیبی از بازیکنان قدیم و پا به سن گذاشته ادامه دهد وکمتر به جوانان فرصت حضور می داد.

هافبک خلاق وبازی ساز سابق تیم ملی ایران افزود:علاوه بر این مطمئن بودم که پیوستن به تیم ملی فوتبال ایران قبل از جام جهانی برزیل وپشت سرنهادن مرحله دشوار آماده سازی باتوجه به خستگی مفرطی که داشتم موجب مصدومیت می شد وبعدا ممکن بود نتوانم درجام جهانی ویابعد از آن در تیم الاهلی بازی کنم .

 

وی بااشاره به اینکه شرایط مشابهی قبل ازجام جهانی 2006 آلمان تجربه کردم افزود: براثر تحمل فشار مرحله آماده سازی آن جام دچار یک مصدومیت شدید شدم واین مصدومیت به مدت6 ماه مرا خانه نشین کرد وهیچ یک از دست اندرکاران وقت فدراسیون فوتبال ایران سراغ مرا نگرفتند وتجربه تلخی برایم رقم خورد که دوست نداشتم دوباره تکرار شود.

جباری بااشاره به اینکه خداحافظی از بازی ملی برایش یک تصمیم دشوار بوده است ، گفت: برخی مسوولان فدراسیون و مربیان تیم ملی برای بازگشت من تلاش کردند اما تصمیم من جدی بود .

وی افزود: برغم کنار رفتن از بازی ملی هرگاه تیم ملی ایران باحریفان مسابقه دارد، به دقت بازی آنها را تماشا می کنم وبرایشان ارزوی موفقیت دارم.

جباری باانتقاد از روش مربیگری کارلوس کی روش گفت: او نام بزرگی در دنیای مربیگری یدک می کشد اما معتقدم که چیزی به فوتبال ایران اضافه نکرد و فاقد یک دیدگاه روشن است .

بازیکن سابق تیم استقلال ایران افزود: جوانان فوتبالیست شایسته وبااستعداد زیادی درایران هستند که بابرنامه ریزی وحرکت هدف دار دست اندرکاران می شود فوتبال ایران را بااین جوانان جهانی کرد وهمتراز بزرگان دنیا قرارداد.

جباری یادآور شد: درایران نیروی انسانی خلاقی وجود دارد اما وجود عقلانیت وطرز تفکر قدیمی متولیان امر موجب شده تا این خلاقیت ها به شکوفایی نرسند.

 

وی گفت: من سه سال زیر نظر کی روش بود م اما باصراحت می گویم که چیزی از وی فرانگرفته ام .

بازیکن تیم الاهلی قطر افزود: همه شاهد نمایش های ضعیف تیم ملی فوتبال ایران درجام جهانی برزیل بودند که این ناشی از تفکرات فنی مبتنی بر بازی دفاعی محض کی روش بود.

وی درخصوص وضعیت تیم ملی فوتبال ایران درجام ملتهای آسیا گفت: تیم ملی ایران دیدار نخست بابحرین را بخوبی پشت سرنهاد وفوتبال قابل قبولی به نمایش گذاشت ولی به اعتقاد من این تیم شانس قهرمانی دراین جام را ندارد.

وی ادامه داد: پیوسته گفته می شد ایران رقیبی جدی برای کسب عنوان قهرمانی جام ملتهای آسیاست اما وقتی به گذشته بازمی گردیم می بینیم درطی این 39 سال معمولا تیم در مراحل حذفی رقابتها بامشکل برخورد کرده وازدور رقابتها حذف شده است .

هافبک سابق تیم ملی ایران پیش بینی کرد که ایران وامارات از گروه سوم صعود می کنند وقطر از باخت سنگین مقابل امارات بسیار متاثر خواهد شد البته موفقیت تیم ملی قطر درجام اخیر خلیج فارس درسعودی به بازیکنان اعتماد به نفس اضافی داد که موجب شد تا آنان درگام نخست حریف را دست کم بگیرند.

به گزارش ایرنا، جباری درپیش بینی تیم قهرمان گفت: فکر می کنم ژاپن وکره جنوبی بخت اول کسب عنوان قهرمانی شانزدهمین دوره رقابتهای فوتبال جام ملتهای اسیا هستند.

telegram 19dey.com
علی    27 دی 1393 11:40
آقای جباری گاو 9 من شیر ده شدی.
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٠-١٣٩٣, ٠٠:۴٨

   

پر مبحث ترین ها