سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همه مشتری های پرسپوليس؛از مجری كنسرت‌ ابي تا شرکت مشکوک

بروز شده : ٢-١١-١٣٩٣, ٠٠:۴٩    نسخه چاپی    
چرا كه تا همين حالا هم واكنش‌هاي زيادي به احتمال خريد پرسپوليس از سوي او ديده شده، از اقامت او در تركيه، ‌تا ميزان سرمايه او و مهمتر از همه مديريت يك شبكه ماهواره‌اي فارسي‌زبان.

به گزارش پارسينه، «اسماعیل ایزددوست» چند روزي است به نامي آشنا در بين فوتبال دوستان و بخصوص طرفداران پرسپوليس تبديل شده است؛ او اولين كسي است كه رسما به عنوان خريدار پرسپوليس معرفي شده است.

او سرمايه‌داري است كه تعيين قيمت پايه 290 میلیاردی برای پرسپولیس را واقعا کم مي‌داند و از كمبود امكانات باشگاه پرسپوليس ابراز تعجب كرده است؛ اين در حالي است كه پيش‌تر حسین هدایتی كه از او به عنوان خریدار دست به نقد پرسپولیس ياد مي‌شد، گفته بود قیمت پرسپولیس زیاد است و ۳۰۰ میلیارد تومان نمی ارزد.
ایزددوست سرمايه‌دار ايراني است كه 10 سال است در تركيه اقامت دارد و گفته مي‌شود مدیریت شبکه فارسی زبان PENرا به عهده دارد و سال‌ها پيش مسووليت ستاد انتخاباتی سید محمد خاتمی رییس جمهور وقت در میانه را به عهده داشته است.

يكشنبه هفته جاري براي اولين بار نام ايزددوست به عنوان خريدار پرسپوليس در رسانه‌ها مطرح شد؛ او به همراه چند تن از همراهان خود در مجموعه ورزشی «درفشی فر» حضور يافت و ضمن بازديد از امکانات باشگاه فرهنگی – ورزشی پرسپولیس از جمله سالن‌های کنفرانس و آکادمی این باشگاه، با حضور در رختکن این مجموعه با مدیریت درفشی فر گفت و گو کرد و درباره آخرین وضعیت این مجموعه کسب اطلاع کرد.

اولين واكنش خريدار پرسپوليس ابراز تعجب از مشاهده امکانات درفشی فر بود كه گفت: فکر می‌کردم امکانات باشگاهی همچون پرسپولیس که محبوب‌ترین تیم آسیا است فراتر از این‌ها باشد اما متاسفانه این امکانات در حد تیم‌های معمولی اروپا هم نیست.

ايزددوست در جلسه ناهار خود با سرپرست این باشگاه در مورد وضعیت تیم و شرایط خرید آن گفتگو کرد و هدف خود را کمک به تیم مردمی پرسپولیس برای بازگشت به اوج عنوان و ابراز امیدواري كرد كه بتواند دل هواداران این تیم را شاد كند.

او جذب جوانان و مبارزه با اعتیاد را از اهداف خود عنوان كرده و گفته هر کاری در توانش باشد برای موفقیت پرسپولیس انجام دهد و البته اضافه كرده كه نمی خواهد از طریق پرسپولیس گنده شود و برای پز دادن به اینجا نیامده است.

اين سرمايه‌دار ايراني پرسپولیس را تيم تاريخ‌داري لقب داده و گفته هیچکس نمی تواند صاحب این باشگاه شود. البته او از جنجال های اضافه در پرسپوليس هم گله كرده و گفته این جنجال ها باعث می شود مردم از پرسپولیس دور شوند. در حالي‌كه ما نباید بگذاریم از نام پرسپولیس سوءاستفاده شود.

ايزددوست هم‌چنين هیاهوهای کاذب در فوتبال ایران را موجب ترس سرمايه‌داران ايراني علاقمند به کمک به فوتبال عنوان مي‌كند.
روزنامه مهرداد بذرپاش اخيرا از مدیریت ايزددوست در شبکه فارسی زبان PENو اینکه او سال ۸۰ در شهر میانه مسئول ستاد انتخاباتی سید محمد خاتمی رییس جمهور وقت بوده حكايت كرده و به حضور اکبر عبدی ستاره سرشناس سینما و تلویزیون در برنامه های این شبکه ماهواره ای واكنش نشان داده است.

همچنين گفته شده كه شبكه ماهواره‌اي ايزددوست مسووليت برگزاري کنسرت براي خواننده‌هاي فارسي زبان لس‌آنجلس را دارد.
بهروز منتقمی، سرپرست سابق باشگاه پرسپولیس هم به احتمال خريد پرسپوليس از سوي ايزددوست واكنش نشان داده و گفته: «من درباره این فردی که روز گذشته به درفشی فر رفته تحقیق کردم و متوجه شدم او اسپانسر شبکه PEN است. علاقمندان به پرسپولیس این را بدانند از روزی که بحث قیمت گذاری باشگاه از سوی سازمان خصوصی سازی آغاز شده افراد زیادی از جمله این شخص برای خرید باشگاه جلو آمده اند اما یکی از شرایط اصلی فروش باشگاه به خریداران ثبت نام و شرکت در مزایده است. به همین دلیل در مزایده آنها تمیز داده می شوند که آیا برای خرید باشگاه واجد شرایط هستند یا نه. به طور قطع اشخاصی همچون این فرد ایرانی نمی توانند در مزایده شرکت کنند.»

پيش از اين هم موضوع احتمال واگذاري پرسپوليس به وحيد وحدت پور مديرعامل يك شركت سازنده درب‌هاي اتوماتيك و ضدسرقت و انتشار اخباري مبني بر وابستگي اين شركت به فرقه های انحرافی حاشيه‌ساز شده بود؛ اين حواشي ادامه داشت تا جايي كه چندي بعد حجت‌الاسلام علیرضا علیپور، دبیر ستاد منشور اخلاقی گفت كه "سازمان بازرسی کل کشور با مدیریت و جلوگیری از برخی انتصابات از ورود اعضای فرقه بهاييت به هيات مديره پرسپوليس جلوگیری کرده است."

اگرچه بعد از بازديد ايزددوست از مجموعه درفشي‌فر خبر ديگري در مورد واگذاري باشگاه پرسپوليس به او منتشر نشده و سير واگذاري باشگاه‌هاي وزرشي نيازمند به مزايده گذاشتن اين باشگاه ورزشي پرطرفدار است، اما به نظر مي‌رسد حضور ايزددوست در ميان خريداران باشگاه پرسپوليس هم بدون حاشيه نخواهد بود؛ چرا كه تا همين حالا هم واكنش‌هاي زيادي به احتمال خريد پرسپوليس از سوي او ديده شده، از اقامت او در تركيه، ‌تا ميزان سرمايه او و مهمتر از همه مديريت يك شبكه ماهواره‌اي فارسي‌زبان.

به ويژه اينكه به گفته امیررضا خادم معاون پارلمانی وزیر ورزش، امور مربوط به واگذاری استقلال و پرسپولیس را وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی انجام داده اند و نهادهای نظارتی سه گانه در قوه قضاییه، نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی صلاحیت افراد حاضر در مزایده را بررسی می کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١١-١٣٩٣, ٠٠:۴٩

   

پر مبحث ترین ها