سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اختلاف تاج و کفاشيان درباره پولادي؛

ادامه جنجال فرار سربازی پولادی

بروز شده : ٨-١١-١٣٩٣, ١٢:١٣    نسخه چاپی    
در همین زمینه سردار باران‌چشمه رئيس تربيت بدني ستاد کل نيروهاي مسلح با اشاره به درخواست کتبي و تلفني وزير ورزش از سرلشگر فيروزآبادي درباره حضور 3 فوتباليست سرباز در بازي‌هاي آسيايي گفت: شخص آقاي کفاشيان و وزارت ورزش قول بازگشت پولادي و تعيين تکليف اين 3 بازيکن را داده‌ بودند.

مهرداد پولادي و داستان سربازي اش باعث اختلاف نظر بين رئيس فدراسيون فوتبال و رئيس سازمان ليگ شده است.

 

مهدی تاج رئیس سازمان لیگ در مصاحبه ای اعلام کرده که پولادی با برنگشتن به کشور تخلفش را مشخص کرده و او باید به ایران برمی گشت تا به خدمت سربازی برود.

تاج در شرایطی این حرف را زده که قبل از اعزام تیم ملی به جام ملتها، رئیس فدراسیون گفته بود که پولادی به خاطر آنکه نمی تواند قراردادش با باشگاه الشحانیه قطر را به راحتی فسخ کند، بعد از پایان قراردادش با این باشگاه به ایران برمی گردد تا به خدمت سربازی برود.

 

در همین زمینه سردار باران‌چشمه رئيس تربيت بدني ستاد کل نيروهاي مسلح با اشاره به درخواست کتبي و تلفني وزير ورزش از سرلشگر فيروزآبادي درباره حضور 3 فوتباليست سرباز در بازي‌هاي آسيايي گفت: شخص آقاي کفاشيان و وزارت ورزش قول بازگشت پولادي و تعيين تکليف اين 3 بازيکن را داده‌ بودند.

 

بحث فرار از خدمت پولادی در رسانه های خارجی نیز بازتاب گسترده ای داشته است. در همین ارتباط سایت روزنامه ورزشی «رکورد» پرتغال در گزارشی نوشت: مهرداد پولادی، فوتبالیست ایرانی قهرمان بدشانس مرحله یک‌چهارم نهایی تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق بود که باید به خدمت سربازی برود یا مراحل قانونی کیفری را طی کند.

مهرداد پولادی در نیمه اول زمانی که ایران با نتیجه یک بر صفر از عراق پیش بود، اخراج شد. ایرانی‌ها با یک بازیکن کمتر تحت هدایت کارلوس کی‌روش وقت‌های اضافه را با تساوی سه بر سه به پایان رساندند اما در ضربات پنالتی با نتیجه هفت بر 6 شکست خوردند.

مدافع 27 ساله که در تیم الشحانیه قطر بازی می‌کند، نباید در جام‌ ملت‌های آسیا در استرالیا بازی می‌کرد زیرا باید به خدمت سربازی می‌رفت و این کار را انجام نداده بود.

کارلوس کی‌روش وی را یکی از مهره‌های اصلی تیم ملی ایران قلمداد کرد و پولادی با وجود این حواشی در این مسابقات شرکت کرد. تمام ایرانی‌ها باید در سن 18 سالگی به خدمت سربازی بروند اما برخی با وجود برخی استثنائات از این الزام فرار می‌کنند که باعث می‌شود برای کارهایی مانند ازدواج کردن، خریدن املاک یا داشتن کارت اعتباری با مشکل روبرو شوند.

معاون اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ایران در این باره به خبرگزاری فارس گفت: از تمام ابزار قانونی برای برگرداندن پولادی به ایران استفاده می‌کنیم تا به خدمت سربازی برود.

به گفته سردار موسی کمالی اگر این مدافع از قوانین تبعیت نکند، باید با تیم ملی خداحافظی کند. سردار کمالی همچنین وی را تهدید کرد که ممکن است برای بازگرداندن این بازیکن که در قطر بازی می‌کند، از پلیس اینترپل کمک بخواهد.

برخی رسانه‌ها گزارش دادند که سردار کمالی اعلام کرده پولادی عذرخواهی کرده تضمین داده است که هیچ مشکلی برای برگشتن به ایران ندارد. وی گفت: تنها مشکل پولادی لغو قرارداد باشگاهی است. و وی قول داده با لغو شدن این قرارداد به ایران برگردد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١١-١٣٩٣, ١٢:١٣

   

پر مبحث ترین ها