سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کی‌روش: برقی که در نگاه هواداران تیم ملی دیدم بهترین مدال کل زندگی‌ام بود

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: هواداران فوتبال ایران قهرمان جام ملت‌ها شدند. برقی که در نگاه هواداران تیم ملی دیدم بهترین مدال کل زندگی‌ام بود.


سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: هواداران فوتبال ایران قهرمان جام ملت‌ها شدند. برقی که در نگاه هواداران تیم ملی دیدم بهترین مدال کل زندگی‌ام بود.
کارلوس کی‌روش با حضور در برنامه 90 درمورد عملکرد تیم ملی در جام ملت‌های آسیا، گفت: خیلی خوب است که نقطه نظرات مختلف شنیده شود و این نشان می‌دهد فوتبال جریان دارد. باید نظرات مثبت و منفی وجود داشته باشد. همیشه به همه نظرات گوش می‌دهم. باید با برداشت از هر دو نوع نظرات به برداشت دقیقی برسیم. گفتمان همیشه این فرصت را می‌دهد که بفهمیم چه مطلبی صحیح است. گفتمان باید به مربیان کمک کند تا بهتر تصمیم بگیرند. برای من هم خوب است که بازی زنده است و اهمیت دارد که این گفتمان را با کمال احترام حفظ کنیم و به کسی لطمه نزنیم و به دنبال فوتبال بهتری باشیم.

وی افزود: انتقاد خوب است که از حد و مرزش بالاتر نرود. متاسفانه برخی افراد اصحاب رسانه دقیق نمی‌دانند این مرز بین احترام و بی احترامی در نظرات چیست.

کی‌روش ادامه داد: فکر می‌کنم باید ما الان در استرالیا حاضر بودیم. یک عملکرد داریم و یک نتیجه که همواره نتیجه دیده می‌شود. در آینده می‌گویند که ما در مرحله یک چهارم نهایی حذف شدیم امروز با جواد نکونام حرف زدم و هنوز این درد را حس می‌کنم. داوری در بازی با عراق بسیار بد بود و این نمی‌تواند توجیهی برای ما باشد. بیش از 80 دقیقه 10 نفره بازی کردیم کار بسیار سختی در آن شرایط آب و هوایی داشتیم. از بُعد عملکرد و تعهدی که بازیکنان داشتند و به شکلی که برای تیم ملی تلاش کردند بسیار ارزشمند بود. ما بدترین آماده‌سازی را داشتیم و عملکردمان فراتر از استحقاق تیم ملی بود من و تمام بازیکنان ناراحت هستیم و می خواستیم یک مدال را پیشکش هواداران کنیم.

سرمربی تیم ملی در ادامه در رابطه با حمایت پر شور هوادران، تصریح کرد: هوادران قهرمان جام ملت‌ها شدند آنها از هر لحاظ بهترین بودند. جا دارد مراتب تشکر خودم را از هوادارن به خاطر حمایتی که از ما کردند اعلام کنند. برای همین است که امروز آنقدر ناراحت هستیم. به شخصه فکر می‌کنم این بازی‌ها دو مطلب مهم را برای ما به ارمغان آورد. فکر می‌کنم باید هر کاری که لازم است انجام دهیم تا جایگاه تیم ملی را بالا ببریم. افتخار عزت و برقی که در نگاه هواداران در کنار تیم می‌دیدیم بهترین مدالی بود که در کل زندگی‌ام می‌توانستم به دست بیاورم. بار دیگر روی روحیه تیمی و نگرش و الگویی که تیم از خود به جای گذاشت باید صحبت کنم. بازیکنان ما مثل نکونام و جلال حسینی الگوی بسیار خوبی بودند گروه دیگر بازیکنانی بودند که سرشار شور و اشتیاق داشتند.


وی در مورد اینکه چرا به یک چهره محبوب بین هواداران تبدیل شده است، گفت:‌ این نشان می‌دهد هواداران درک خوبی از تیم ملی دارند و کاملاً مطلع هستند که چه چیزی می‌خواهند درون تیم ببینند. اعتقاد داریم که می‌توانستیم از بُعد نتیجه بهتر باشیم و استحقاق حضور در نیمه نهایی را داشتیم. می‌خواستیم مدال را به هواداران هدیه کنیم. هر بار تیم ملی بازی می‌کند یک تیم درون زمین است که روحیه جنگندگی بالایی دارد. روحیه بازیکنان مستلزم دو مطلب مهم است که به عنوان یک بازیکن عملکرد دفاعی قوی داشته باشیم و هر بار برنده بازی باشیم.

به گزارش فارس،کی‌روش خاطرنشان کرد: بعضی از تیم‌ها که با آنها بازی می‌کنیم متفاوت از تیم‌های دیگر هستند پروفایل بازی ما مثل برخی بازی‌ها نیست که اسم آنها را پاسکاری می‌گذارند ما بازی به شیوه پاس عمودی داریم. این نوع نگرش که بازیکنان ما در ۹۰ دقیقه از خودشان نشان دادند باعث شده پیروز قلب هوادران شوند. مهتمرین عملکرد بازیکنان این بود که ستاره ما کل تیم بود. بازیکنان شجاعی که در طول ۹۰ دقیقه می‌جنگند و سعی‌ می‌کنند برنده بازی باشند. در دقیقه ۴۳ بازی با عراق یک بازیکن را از دست دادیم در جایی که توپ و میدان دست ما بود. وقتی ۱۰ نفره شدیم خیلی سریع تیم را دوباره سازماندهی کردیم و می‌خواستیم حتی با ۱۰ بازیکن حمله کنیم با وحید امیری و سپس با رضا قوچان‌نژاد در خط مقدم حمله هجومی بازی کردیم. ۲ بر یک را ۲ بر ۲ کردیم و ۳ بر ۲ را به ۳ بر ۳ تبدیل کردیم اما در ضربات پنالتی باختیم.
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩٣, ٠١:۵١

   

پر مبحث ترین ها