سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تهدید داوران فوتسال جدی شد؛

اعتصاب داوران ; این هفته هیچ مسابقه‌ای را قضاوت نخواهند کرد.

یکی از داوران فوتسال مدعی شد که اگر حق‌الزحمه آنها تا روز دوشنبه پرداخت نشود، هیچ داوری یک روز پیش از دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ برتر از شهرش خارج نخواهد شد.


یکی از داوران فوتسال مدعی شد که اگر حق‌الزحمه آنها تا روز دوشنبه پرداخت نشود، هیچ داوری یک روز پیش از دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ برتر از شهرش خارج نخواهد شد.
 داوران فوتسال ماه‌هاست که از عدم دریافت حق‌الزحمه معوقه خود از سال 1391 ناراضی هستند و در لیگ امسال نیز چند بار صحبت از تهدید آنها برای عدم قضاوت در رقابت‌های لیگ به میان آمد.

در آستانه هفته بیست‌ودوم لیگ برتر فوتسال، در حالیکه مسابقات به اوج حساسیت خود رسیده، داوران بار دیگر اعتصاب کرده و گفته‌اند این هفته هیچ مسابقه‌ای را قضاوت نخواهند کرد.

در این خصوص با یکی از داوران فوتسال تماس گرفتیم تا از میزان جدی‌ بودن تهدیدشان آگاه شویم.

وی که طبیعتا نمی‌خواست نامش عنوان شود، در این خصوص به خبرنگار فارس گفت:‌ شما ببینید داوران کلا حق‌الزحمه بسیار کمی دارند که هزینه رفت‌وآمدشان به شهرهای مختلف را خودشان می‌پردازند به امید روزی که فدراسیون آنها را بپردازد. وقتی ماه‌ها و سال‌ها از زمان پرداخت این بدهی‌ها می‌گذرد، بدهی ما ارزش مادی خود را از دست می‌دهد. تصمیم ما این‌بار قطعی است و قطعا هیچ داوری این هفته در لیگ برتر و لیگ یک به زمین نخواهد رفت.

وی همچنین توصیه‌ای نیز برای تیم‌های میهمان داشت، که ادامه داد: به فدراسیون و تیم‌های حاضر در لیگ برتر و لیگ یک نیز توصیه می‌کنم که برای جلوگیری کردن از اسراف و هزینه اضافه، این هفته برای دیدارهای‌شان بلیت نگیرند چون ما تا پول‌مان پرداخت نشود،‌ قضاوت نخواهیم کرد و این تصمیم کاملا جدی است. 

به گزارش فارس،این داور فوتسال خاطرنشان کرد: شما ببینید برای یک بازی که در حوالی شهر محل سکونت داور برگزار شود،‌ حداقل باید 50 - 60 هزار تومان هزینه کرد تا به محل مسابقه رسید. این جدا از حق‌الزحمه قضاوت است که از سال 91 به این طرف پرداخت نشده است. هزینه‌ها هم دائم بالا می‌رود. مثلا قبلا اگر می‌خواستیم با سواری راهی ساری شویم، 15 هزار تومان می‌پرداختیم، اما حالا 46 هزار تومان. این‌بار همه داوران با هم هماهنگ هستند و روز دوشنبه هیچ داوری برای قضاوت کردن از شهرش خارج نخواهد شد، دلیلی ندارد بدون دریافت ایاب‌وذهاب و حق‌الزحمه قضاوت کنیم.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١١-١٣٩٣, ١۴:١٠

   

پر مبحث ترین ها