سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعترف خادم به اشتباهش در پرسپولیس

امیررضا خادم می گوید تنها اشتباهش برای یافتن اسپانسر استقلال و پرسپولیس ،انتخاب علیرضا رحیمی به عنوان مدیرعامل برای سرخ ها بوده است. امیررضا خادم معاون وزیر ورزش و پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی دوشنبه شب به برنامه 90 رفتند تا درباره برنامه واگذاری پرسپولیس و استقلال سخن بگویند.


امیررضا خادم می گوید تنها اشتباهش برای یافتن اسپانسر استقلال و پرسپولیس ،انتخاب علیرضا رحیمی به عنوان مدیرعامل برای سرخ ها بوده است.

امیررضا خادم معاون وزیر ورزش و پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی دوشنبه شب به برنامه 90 رفتند تا درباره برنامه واگذاری پرسپولیس و استقلال سخن بگویند.

گزیده سخنان خادم را در ادامه می خوانید:

* هیئت مدیره ای که برای پرسپولیس تشکیل دادیم یکدست بود. از جهت تفکرات همه دارای جایگاه خاصی بودند و رای آنها معنی دار بود و به صورت دکور در هیئت مدیره نبودند اما درباره عملکرد آنها در ۴-۵ ماه اول هیچ مصوبه ای بدون اجماع اتفاق نیفتاده بود.

* تا الان در استقلال ۱۵ میلیارد تومان و پرسپولیس ۲۰ میلیارد توسط بخش خصوصی وارد شده و این اتفاق اگر توسط من یا نزدیکان من انجام شده باشد کار خوبی بوده.

* ما زمانی که ورود به بحث هیئت مدیره کردیم باشگاه با مشکل شدید مالی مواجه بود. مشکلات در پرسپولیس شب عید منجر به اعتصاب تیم شد و هر دو باشگاه برای بستن قراردادها فصل جدید مشکل داشتند. اگر این پول وارد نمی شد امکان حضور این دو تیم در حد خودشان در لیگ نبود و راهی جز ورود این قبیل افراد در هیئت مدیره برای هزینه کردن نداشتیم.

* کمک سیاسی به سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و راه آهن اصلا غیرقانونی نبود. ایشان در پرسپولیس رئیس هیئت مدیره بود و کمکش به پرسپولیس مشکل نداشت. زمانی که ما پرسپولیس را بستیم و سپس سه هفته طول کشید تا برای استقلال اسپانسر انتخاب کنیم و در همین زمان در تلاش بودم برای استقلال اسپانسر پیدا کنم و حتی چند اسپانسر با رقم ۵۰ میلیارد تومان جلو آمدند که در پرداخت اولیه و تعهد مشکل داشتند. زمانی که برای استقلال به هیچ اسپانسری نرسیدیم آقای سیاسی ورود کرد و گفت من گروهی را معرفی می کنم که کمک کند که آقای سبک دست مدیرعاملش هست به باشگاه معرفی شد و کمک کرد. تصور من این بود این شرکت مرتبط با آقای سیاسی هست اما آقای سبک دست در ادامه مطرح کردند ما توسط آقای سیاسی معرفی شدیم اما مستقل هستیم. درباره راه آهن هم مدیرعامل باشگاه و بعضی اعضای این تیم به من مراجعه کردند برای این که این تیم منحل نشود از من کمک خواستند تا برایشان اسپانسر پیدا کنم.

* بر اساس قانون فوتبال یک نفر نمی تواند در چند باشگاه سرمایه گذاری کند و اسپانسر شود و این اتفاق در مورد هیچ کس از نزدیکان ما نیفتاده، در حالی که چنین اتفاقی در همین فوتبال ما در سال های گذشته افتاده که یک نفر صاحب تیمی بوده اما به تیم های دیگر هم کمک می کرده که نمی خواهم نامی از وی بیاروم. کمک کردن هیچ مشکلی ندارد، تا زمانی که تخلف مشهود حقوقی اتفاق نیفتد نمی توانید ایراد بگیرید. کمک کردن یک نفر هیچ مشکل حقوقی ندارد و شما فقط می توانید از نظر عرفی از آن ایراد بگیرید. اگر حمایت از این تیم ها نباشد چطور می توانند به کارشان ادامه دهند. فوتبال ما اشلی از فوتبال حرفه ای در فوتبال دنیاست. صداوسیما هنوز پول سازمان لیگ فصل جاری را نداده و تیم ها باید از یک جا ارتزاق کنند و اگر کوچکترین مدرکی بود که نشان بدهد یک نفر با یک قرارداد برای چند تیم هزینه اسپانسری را انجام داده بله خلاف کرده.

* خادم درپاسخ به شائبه هایی که درخصوص چیدن مهره های باشگاه توسط وی و آوردن نزدیکان خود به پرسپولیس مطرح شده گفت: بله من نزدیکان خودم را وارد پرسپولیس کردم و جانعلی و یوسف شاهی را به پرسپولیس معرفی کردم. اما آیا حضور در این باشگاه منفعتی برای من یا اطرافیانم داشته؟ ما که فقط هزینه کرده ایم.

* خادم در پایان درخصوص اینکه از کارهایی که در پرسپولیس کرده تا به این وضع دچار شود پشیمان است یا خیر گفت: به جز انتخاب مدیرعامل اول درباره بقیه تصمیماتم پشیمان نیستم.
سایت برنامه 90

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١١-١٣٩٣, ١۴:٢٣

   

پر مبحث ترین ها