سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کفاشیان:دل لوئیس فیگو با ما صاف نمی شود چون کعبی او را کتک زده!

بروز شده : ٢-١٢-١٣٩٣, ١۵:۵۴    نسخه چاپی    
رئیس فدراسیون هم مثل اغلب اهالی فوتبال می گوید چرا کمیته انضباطی کرار را محروم کرد و چرا او را بخشید؟

 علی کفاشیان رئیس فدراسیون هم از تعلیق محرومیت جاسم کرار تعجب کرده است. او یک سوال کلیدی از حسن زاده می پرسد: «چرا رای او تعلیق شد؟» کفاشیان به جای اینکه خودش به حسن زاده زنگ بزند از ما می خواهد که با رئیس کمیته انضباطی تماس بگیریم و پیگیر این داستان ها شویم. کفاشیان همچنان درباره انتخابات پیشروی فیفا هم حرف های جالبی می زند و دلایل «بانمکی» به خاطر عدم از حمایت از لوئیز فیگو مطرح می کند. او دیروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرآنلاین تا می توانست تیتر داد.


آقای کفاشیان این ماجرای تعلیق محرومیت کرار چیست؟ در رای کمیته انضباطی آمده بود که رای او قطعی است ولی تعلیق شد. ظاهرا استقلالی ها از شما هم درخواست کرده بودند محرومیتش بخشیده شود. آیا شما نقشی داشتید؟
نه بابا، من نمی دانم چرا این اتفاق افتاد. شما از کمیته انضباطی در این باره بپرسید. شما به آقای حسن زاده زنگ بزنید که اصلا چرا چنین رایی ای صادر کرده و بعد تصمیم گرفته تعلیق کند. الان داورها به چی اعتراض دارند؟ واقعا من در جریان نیستم چون یک مدتی در ایران نبودم و وقتی برگشتم، دیدم اتفاقاتی افتاده. فقط دیدم یکی دو نامه اعتراض آمیز برای من نوشته اند که تازه این نامه ها را ندیدم. اصلا در جریان حکم صادره برای کرار نبودم که الان در جریان تعلیقش باشم. کمیته انضباطی باید در این زمینه پاسخگو باشد. هر دلیلی که دارند باید جواب بدهند که چرا این کار را کرده اند؟ من اصلا نبودم که بخواهم الان درباره اش حرف بزنم. راستی چرا خودتان به آقای حسن زاده زنگ نمی زنید؟
حسن زاده که معلوم نیست چه روزهایی می رود سر کار. معمولا قهر هستند.
نه بابا فکر می کنم فعلا سر کارش است. قبلا یکبار می گفتید قهر کرده اما به من گفت می روم کربلا . الان نمی دانم برگشته یا نه ،البته وقتی حکم می دهد، حتما سر کارش است اما من خیلی وقت است او را ندیدم . ولی شما به خود ایشان زنگ بزنید و ببینید اصلا هست یا نه!
راستی درباره سفر کویت خوش گذشت؟قبلا گفته بودید زون مرکزی آسیا در تهران تاسیس می شود و شما رئیسش می شوید اما اولین جلسه اش کویت بود !
بله، جلسه خوبی بود و مذاکرات خوبی صورت گرفت. تازه من هم رئیسش بودم!
مگر قرار نبود مقر این زون در تهران باشد؟
بله، ولی جلسه اول را برای هماهنگی گذاشتند در کویت تا اعضای بیایند و صحبت هایشان را انجام بدهند. به دعوت شیخ احمد کویتی به آنجا رفتیم و حرف های لازم را زدیم. 
چه کسی رئیس این منطقه می شود؟  شما رئیس هستید؟
هنوز که رای گیری نشده است. باید در انتخابات کنفدراسیون رای گیری صورت بگیرد. در این جلسه ای که داشتیم، به صورت شورایی من را رئیس گذاشتند. این از لطف اعضا بود. کارها به عهده من بودم و اساسنامه را هم تصویب کردیم. 
پست نایب رئیسی afc را می گیرید؟
والا ما که کسی را نداریم ولی با شیخ احمد خیلی حرف های خوبی زدیم. به نظرم پست ریاست این زون و نایب رئیسی afc را می گیریم. 
برای پست نایب رئیسی فیفا هم برنامه دارید؟.
به صلاح نیست و کاندیدا نمی شوم.
 شیخ احمد در دیداری که با وزیر ورزش داشته رو به او گفته است هر تغییری در ورزش ایران بدهید اما به کفاشیان دست نزنید. درست است؟
(خنده) دو سه سالی است که رابطه ما با شیخ احمد خوب است. نظر لطف ایشان بوده . 
با این رفاقتی که دارید ،شانس میزبانی ایران برای جام ملت ها چقدر است؟


همانطور که می دانید الان اماراتی ها با afc خوب نیستند. ما می خواهیم از این فرصت استفاده کنیم و صحبت جدی با مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته باشیم. می خواهیم شرایط لازم را فراهم کنیم تا این میزبانی را بگیریم. ما می خواهیم ضمانت های لازم را بدهیم تا در موضوع در هیات اجرایی مطرح شود. 

پس روی حمایت اماراتی ها از پرنس علی و شکاف در آرای قاره آسیا برای انتخابات فیفا حساب کردید؟

به هر حال آنها نظر خودشان را دارند و ما هم رای خودمان را.

تعدادی از نوشته بودند شما برگه پرنس علی را برای حضور در انتخابات امضاء کردید؟

نه بابا ، اشتباه شده بود. اردن را اشتباهی نوشته بودند ایران. من برای هیچ کسی برگه ای امضاء نکردم.

ولی برای انتخابات فیفا نقشه تان معلوم است؛ حمایت از بلاتر. 
آسیا به این نتیجه رسیده که از سپ بلاتر حمایت کند. بالاخره ایشان سال ها بر فیفا ریاست کرده و تقریبا جمع بندی اغلب کشورهای آسیایی این است که او 4 سال دیگر هم می تواند رئیس بماند. روابط کشورهای آسیایی با بلاتر خوب است و ما هم از ایشان حمایت می کنیم. 
چرا به لوئیس فیگو رای نمی دهید؟ او دوست نزدیک کروش است و شما هم که خوش تیپ ها را دوست دارید. 
 

لوئیس فیگو که خیلی خوش تیپ است. تازه گفته تیم های حاضر در جام جهانی را 48 تا می کند. این یعنی ما دردسر زیادی برای حضور در جام جهانی نخواهیم داشت. ولی به صلاح مان نیست به او رای بدهیم. دل او به این سادگی ها با ما صاف نمی شود. لوئیس فیگو با ما برخورد داشته و این برخورد هم یادش می ماند! فکر کنم هنوز هم لگد حسین کعبی به صورتش را یادش هست و هیچوقت با ما ایرانی ها بی حساب نمی شود! به خاطر همین  بهتر است ما از سپ بلاتر حمایت کنیم!(او این جمله را می گوید و یکی از آن خنده های معروفش را چاشنی می کند.)

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٢-١٣٩٣, ١۵:۵۴

   

پر مبحث ترین ها