سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خداداد عزيزي : انتقاد از سرخآبی ها حق من است

خداداد عزيزي در پاسخ به کساني که معتقدند او چون در تيم هاي قرمز و آبي سابقه نداشته نبايد از آنها انتقاد کند، عنوان کرد که استقلال و پرسپوليس متعلق به همه مردم هستند.

کارشناسي که پايش به توپ نخورده درباره مسي نظر مي‌‌دهد

عزیزی: انتقاد از سرخآبی ها حق من است


 

عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار "ورزش سه" گفت: اگر حرف های من غلط است بگویند حرف هایت غلط است. اتفاقا چون من در هیچ کدام از دوتیم استقلال و پرسپولیس شاغل نبودم هیچ تعلق خاطری هم به این دو تیم ندارم و وقتی انتقاد می‌ کنم نیتم خیر است و فکر می‌ کنم که کاری پیش می‌رود.

اگر پرسپولیسی ها ناراحت نشوند خوب بازی کردند
اگر پرسپولیسی ها ناراحت نشوند باید بگویم که دیروز پرسپولیس مقابل بنیادکار خوب کار کرد و با ارائه یک بازی منطقی توانست 3 امتیاز را بگیرد. چون من بازی قبل مقابل لخویا گفته بودم این تیم قطری ضعیف است پرسپولیسی ها ناراحت شده بودند. من نظر شخصی ام را گفته بودم اما من فکر می‌ کنم که بنیادکار تیم خوبی بود و حق پرسپولیس در این دیدار برد بود.

نفت مقابل العین خوب بازی کرد
نفت هم نسبت به بازی اول مقابل پاختاکور، در دیدار مقابل العین خوب بازی کرد. به عقیده من العین یکی از تیم های خوب آسیاست. با توجه به اینکه حریفان نفت مساوی کردند، این تیم هنوز شانس دارد اما کارش بسیار سخت است. به هر حال نفت اولین حضورش در آسیا را تجربه می‌ کند و همین که در این رقابت ها عملکرد خوبی داشته، نشانه خوبی است.

نمایندگان ایران در دور دوم کار سختی دارند
خیلی سخت است که پیش‌بینی کنید کدامیک از نماینده های ایران در آسیا موفق خواهند شد چون بازی های آسیایی با لیگ فرق می‌ کند. اما امیدوارم تیم های ما بتوانند از گروه خودشان صعود کنند. قطعا در مرحله بعد کار نمایندگان ایران سخت تر خواهد شد.

استقلال و پرسپولیس متعلق به همه مردم هستند
از من انتقاد می‌ کنند که چرا در مورد استقلال و پرسپولیس نظر می‌ دهم! استقلال و پرسپولیس متعلق به همه مردم است و فقط متعلق به بازیکنان استقلال و پرسپولیس نیست. شاید کسانی که در این دو تیم کار می‌ کنند مدتی به عنوان مدیر، بازیکن و یا مربی در این تیم مشغول به کار باشند اما این دو تیم مردمی هستند و متعلق به تمامی مردم ایران است. حالا یک عده عامیانه نظر می‌ دهند و یک عده هم که خودشان کارشان فوتبال بوده، نظر کارشناسی می‌ دهند.

کارشناسی که پایش به توپ نخورده در مورد مسی نظر می‌ دهد
اینکه بگوییم هیچ کس حق ندارد از پرسپولیس و استقلال صحبت چه فایده ای دارد؟ بزرگترین فوتبالیست ها و مربیان هم مورد نقد و بررسی قرار می‌ گیرند بعد چرا نباید راجع به این دو تیم حرف زد؟ چطور در تلویزیون ما کارشناس ایرانی که حتی پایش به توپ نخورده می‌ آید راجع به مسی و مارادونا نظر می‌ دهد، اما ما که سال ها در این فوتبال بوده ایم حق نداریم در مورد تیم های کشورمان حرف بزنیم؟

با انتقاد کردن دنبال تخریب کسی نیستم
من به شخصه آدمی هستم که هیچ وقت نقد و انتقاداتم تیمی را خراب نمی‌ کند یا آدمی را ضایع نمی‌ کند. هر کس که خداداد عزیزی را بشناسد می‌ داند که ممکن است من صراحت لهجه داشته باشم اما هیچ وقت قصد توهین و تخریب کسی را ندارم. اگر می‌گویم لخویا ضعیف است و یک عده از پرسپولیسی ها معتقد بودند من از بیرون گود دارم یک نظری می‌ دهم، الان هم می‌ گویم با وجود اینکه بنیادکار تیم خوبی بود اما پرسپولیس با ارائه یک بازی قابل قبول توانست برنده بازی باشد. برای من چه فرقی می‌ کند؟! یا اینکه بخواهم در مورد استقلال نظری بدهم. چون من بازیکن این دو تیم نبودم وقتی حرفی می‌ زنم دنبال منافع خاصی هم نمی‌ گردم که مثلا جای کسی را بگیرم.

حق خودم می‌ دانم که از سرخابی انتقاد کنم
هر جای حرف غلط است بگویند غلط است. اتفاقا درچند وقت اخیر ثابت شده که همیشه انتقادهای من در انتها درست از آب درآمده است. مردم به مجموعه هایی مثل استقلال و پرسپولیس تعلق خاطر دارند. من حق خودم می‌ دانم که به عنوان کسی که سال ها در فوتبال بوده و در تیم‌ملی بازی کرده، بتوانم از این دو تیم مردمی انتقاد کنم.

در کشور ما کسی طاقت شنیدن انتقاد را ندارد
به نظر می‌ رسد الان در کشور ما کسی طاقت شنیدن انتقاد را ندارد. نمی‌ دانم در این مورد چه بگویم یک وقت هست فوتبال ایران قهرمان آسیاست، انتقاد می‌ کنیم همه می‌ گویند که چون اول آسیاست انتقاد نکنیم تیم دارد نتیجه می‌ گیرد اما الان که فوتبال ایران نسبت به گذشته نتایج خوبی نمی‌گیرد، چه ایرادی دارد که من در جهت خیر بخواهم از تیمی انتقاد کنم. یعنی مثلا اگر من از حمید درخشان انتقاد کنم او ضعیف می‌ شود؟! نه اینطور نیست، حمید درخشان همیشه پیشکسوت و بزرگ پرسپولیس باقی می‌ ماند یا مثلا انتقاد من از پرسپولیس این تیم را ضعیف می‌ کند؟ نه، قرمزها همیشه تیم قدیمی و ریشه داری هستند. در هر صورت یک عده همیشه برداشت های اشتباهی دارند و از کوچکترین دلیل و کارشناسی دلخور می‌ شوند.

به منتقدینم پاسخ محکمی می‌ دهم
عزیزی در پاسخ به این سوال که آیا در دوران بازی و یا مربیگری خودش توانسته انتقادها را تحمل و از آنها استفاده کند جواب داد که؛ امیدوارم اینطور باشد من سعی کرده ام آن چیزی که واقعیت است را بپذیرم اما اگر کسی به اشتباه از من انتقاد کند، پاسخ محکمی به او می‌ دهم. 

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١٢-١٣٩٣, ٢١:۴٩

   

پر مبحث ترین ها