سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کفاشیان: فردا تکلیف کی‌روش مشخص می‌شود

با توجه به جلسات متعددی که با کی‌روش برگزار کردیم وی همچنان خواستار جدایی است اما باید بگویم که این سرمربی با ما قرارداد دارد و باید طبق قرارداد به کار خود ادامه دهد و در حال حاضر نیز درصدد هستیم تا مشکل مالیاتی او را هر چه زودتر حل نماییم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: جلسه هیئت رئیسه فردا تعیین کننده وضعیت مبهم حضور و یا عدم حضور کی‌روش در تیم ملی فوتبال ایران است.


علی کفاشیان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران درخصوص دلیل جدایی کی‌روش از فوتبال کشورمان اظهار داشت: باید بگویم با توجه به اتهام قرارداد کی روش در جام جهانی سال گذشته وی از ما خواست که نظرمان را درباره عملکرد و ادامه همکاری عنوان کنیم و به همین خاطر با توجه به جلسات مختلف و بحث در هیات رئیسه تصمیم گرفتیم که کار با کی‌روش را ادامه دهیم و قرار داد او را تا چهار سال دیگر و تا جام جهانی بعدی تمدید کنیم.
وی بیان کرد: با توجه به تصمیماتی که در فدراسیون درباره تمدید قرارداد کی ‌روش صورت گرفت و به همین خاطر نامه‌ای را نیز به وی ارائه دادیم و در پایان کی‌روش نیز در این خصوص مکاتباتی را با ما انجام داد و قبول کرد که قرار داد خود را با فوتبال کشورمان تمدید کند. از طرفی دیگر با توجه به مشکلاتی که در بحث مالی و تامین ابزارها وجود داشت ما نیز سعی کردیم که تمام امکانات را فراهم کنیم تا کی‌روش در کنار تیم ملی به کار خود ادامه دهد.

کفاشیان تصریح کرد: صحبت‌های کی‌روش درباره رفتن از فوتبال کشورمان درست 2، 3 هفته قبل از جام ملت‌های آسیا بود که وی شرایط سخت پیش رو از جمله مصاحبه بعضی از افراد را در این میان مطرح نمود که خواستار جدایی از تیم ملی شد، اما ما نیز در مقابل عنوان کردیم که قرارداد 4 ساله بسته شده و به هیچ عنوان نمی‌توانیم قرارداد را لغو کنیم و قرار شد که بازی‌های جام ملت‌های آسیا برگزار شود و در پایان این مسابقات جلسه‌ای در خصوص رسیدگی بر وضعیت پیش آمده رخ بدهد اما در حین انجام بازی‌های آسیایی نیز کی‌روش خواستار کناره گیری از تیم ملی شد.
رئیس فدراسیون عنوان کرد: با توجه به جلسات متعددی که با کی‌روش برگزار کردیم وی همچنان خواستار جدایی است اما باید بگویم که این سرمربی با ما قرارداد دارد و باید طبق قرارداد به کار خود ادامه دهد و در حال حاضر نیز درصدد هستیم تا مشکل مالیاتی او را هر چه زودتر حل نماییم؛اما طی صحبت‌هایی که مطرح شد در تصمیم کی‌روش تغییری ایجاد نشد و قرار است امروز در این زمینه صحبت اولیه با کی روش صورت بگیرد تا در جلسه فردا هیات رئیسه این موضوع مطرح و تصمیم نهایی گرفته شود و ما بتوانیم به وی منعکس کنیم.

کفاشیان بیان کرد: باید بگویم که فدراسیون فوتبال به هیچ عنوان خواستار لغو قرارداد کی‌روش نشده است و ما اگر بخواهیم با وی قطع همکاری کنیم باید یک سال حقوق او را به عنوان خسارت پرداخت کنیم و به همین خاطر ما حاضر به انجام این کار نیستیم و همان طور که شواهد نشان می‌دهد این خواسته کی روش بوده است که از تیم ملی جدا شود ،البته به صورت تفاهمی.

وی درباره گزینه سرمربیگری جدیدی برای تیم ملی عنوان کرد: همان طور که نظاره گر هستیم تجربیات کی روش نشان می‌دهد که شناخت خوبی از فوتبال و تیم ملی ما دارد و می‌دانیم که اگر وی برود هیچ فردی نمی تواند جایگزین شود چرا که کی روش تجربه بسیار بالایی دارد؛اما با این وجود در جلسات متعدد با سرمربی تیم ملی اعلام کردیم که نمی‌توانیم شما را به زور نگه داریم چرا که وی باید با تمام میل و وجود دوست داشته باشد که در ایران و در کنار تیم ملی بماند و نکته قابل توجه این است که تنها وی به تیم ملی شخصیت نداده بلکه تیم ملی ما نیز به کی روش شخصیت داده است.
وی افزود: تمام امکانات لازم را فراهم کرده‌ایم ودر حال حاضر آماده هستیم تا با تمام قوا همکاری خود را با کی روش ادامه دهیم و همان طور که شواهد نشان می‌دهد ما تمام مشکلات فدراسیون را به صورت شفاف و صادقانه با کی روش در میان گذاشته‌ایم و باید بگویم که حد ما همین است و امیدوارم نظر وی تغییر کند و در کنار تیم ملی بماند.

کفاشیان بیان کرد: در هر صورت من از کی‌روش خواستم که برخی از انتقادات را قبول کند و تحمل شنیدن آنها را داشته باشد و در کل به نظرات کارشناسان و مربیان ایرانی احترام بگذراد و از تجربیات این افراد بهره ببرد و خواستار این شدیم که با فدراسیون و فوتبال کشور ما یکی باشد ولی اگر میل همکاری با ما را نداشته باشد نمی‌توانیم وی را به زور نگه داریم اما در هر صورت قرار است تصمیم نهایی فردا در جلسه هیات رئیسه گرفته شود.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا سرمربی ایرانی و یا خارجی انتخاب می‌شود؛عنوان کرد: به نظر من شاید بهتر باشد از نظر مربیانی که دانش فنی بالایی دارند استفاده کنیم و به طور حتم مربیان ایرانی هم می‌توانند مسئولیت این کار را بر عهده بگیرند ولی در کل انتخاب سرمربیگری تیم ملی باید خواست مردم و کارشناسان را تامین کند چرا که خواسته مردم برای ما مهم خواهد بود، از طرفی دیگر اگر قرار باشد که کی روش نباشد از هفته آینده به دنبال گزینه جدیدی برای سرمربیگری خواهیم بود چرا که رویدادهای مهمی را در پیش رو خواهیم داشت.


telegram 19dey.com
234    17 فروردین 1394 20:44
تکلیف این خنده رو ی یزدی کی مشخص میشود.
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩۴, ٢٠:٣۵

   

پر مبحث ترین ها