سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پرسپوليسِ استرس میراث درخشان برای سرخ پوشان

آنهایی که بی‌جهت دست به حمایت‌های همه‌جانبه از حمید درخشان می‌زدند، از شکست پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ خوشحال و شاد هستند.


 آنها با اين كليدواژه كه «ديديد پرسپوليس با برانكو هم باخت» به دنبال توجيه اشتباه مديران باشگاه در كشاندن برانكو به تهران هستند. نه اينكه برانكو يك مربي بسيار تأثير‌گذار براي پرسپوليس باشد اما اينكه از حالا و با يك شكست آن‌هم مقابل سپاهان كه مدعي قهرماني است، آن‌هم به خاطر اشتباهات عجيب و سؤال‌برانگيز محمد نوري و حميدرضا علي‌عسگری بگوييم برانكو اصلاً به درد پرسپوليس نمي‌خورد، شايد كيلومترها دور از منطق باشد. اصلاً بياييد اين شكست را از زاويه ديگري ببينيم. چرا منتقدان برانكو مي‌گويند اين بازي را برانكو باخت؟ چرا آنها نمي‌خواهند قبول كنند باخت مقابل سپاهان به نوعي ميراثي است كه از زمان حميد درخشان در تيم باقي‌ مانده است؟

موضوع واقعاً ساده است‌؛ حميد درخشان هيچ وقت نتوانست تيمي بسازد كه در آخرين دقايق بازي، هواداران بتوانند با راحتي خيال به بازي‌هايش نگاه كنند. در بازي‌هاي متعددي شاهد بوديم پرسپوليس در ۲۰ دقيقه پاياني دروازه‌‌اش باز مي‌شود كه اگر توسط حميد درخشان اين نقيصه از بين مي‌رفت، شايد امروز برانكو تيمش را براي كسب سهميه به ميدان مي‌فرستاد نه جلوگيري از سقوط! به عنوان مثال در بازي رفت مقابل راه‌آهن، پرسپوليسي‌ها با اينكه بازي را بردند اما در دقيقه ۸۵ دروازه‌شان باز شد. سپاهان در ديدار رفت در دقيقه ۴+۹۰ دروازه سرخپوشان را باز كرد. گسترشي‌ها در دقيقه ۷۲ گل تساوي را به پرسپوليس زدند. نفت تهران با گل دقيقه ۲+۹۰ از پرسپوليسي‌ها سه امتياز گرفت و همچنين آلويس نانگ با گل دقيقه ۷۳ خود، فولاد را مقابل پرسپوليس سه امتيازي كرد.

ذوب‌آهن هم در دقيقه ۸۲ گل برتري را وارد دروازه سرخپوشان كرد و نفت مسجدسليمان نيز از استرس پرسپوليس در دقايق پاياني سود برد تا گل تساوي خود را در دقيقه ۳+۹۰ به‌ثمر برساند. در نهايت، راه‌آهن بود كه با آناليز درست پرسپوليسِ درخشان توانست در دقيقه ۷۹ گلزني كند ولي آن گل با پنالتي محمد نوري از بين رفت. در دو بازي گذشته نيز استقلال خوزستان در دقيقه ۷۹ مقابل پرسپوليس به گل رسيد و سپاهاني‌ها نيز هر دو گل خود را در ۱۰ دقيقه پاياني به‌ثمر رساندند. اين ميراثي بود كه از زمان مربيگري حميد درخشان به برانكو ايوانكوويچ و دستيارانش رسيده است. درخشان آمده بود تا يك «پرسپوليس رؤيايي» بسازد ولي حتي نتوانست استرس دقايق پاياني بازيكنان پرسپوليس را از بين ببرد. تيمي كه درخشان ساخت، پرسپوليسِ استرس بود نه پرسپوليسِ زلزله و حالا برانكو وارث اين تيم بحران‌زده و استرسي است!

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠١-١٣٩۴, ١٩:۵۴

   

پر مبحث ترین ها