سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ماجرای پیچیده پرسپولیس و سیاسی

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩۴, ١٩:٠۶    نسخه چاپی    
بازگشت سیاسی به پرسپولیس باعث شد تا حسین هدایتی که به عنوان اسپانسر این باشگاه حمایت های مالی را از تیم انجام می داد، از این اقدام خودداری کند و در حقیقت باشگاه پرسپولیس با مشکل مالی هم مواجه باشد و این فشار مالی در کنار تحولات در کادر فنی، آینده این تیم را مبهم سازد.

باشگاه پرسپولیس تهران که تا قبل از آزادی حمیدرضا سیاسی مدیرعامل بازداشت شده این باشگاه از زندان روزهای تقریبا آرامی را حداقل به ظاهر سپری می کرد، اکنون با آزادی این مدیر متمول، بار دیگر شاهد روزهای پرتنشی است.
 
ماجرا از آنجا آغاز شد که سیاسی بعد از حدود چهار ماه از زندان آزاد شد و بعد از آزادی اعلام کرد که همچنان مدیرعامل این باشگاه است و تنها در صورتی که هیات مدیره بخواهد از این سمت کنار می رود.

این درحالی است که محمد حسین نژاد فلاح که با حکم قائم مقامی و اختیارات کامل از اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به باشگاه پرسپولیس منتقل شده است، خود را دارای اختیارات کامل می داند.

وی که خود را مدیرعامل می داند و معتقد بود که تنها برای حفظ ظاهر حکم مدیرعاملی برایش نزده اند، بعد از حضور اقدام به تغییرات در کادر فنی کرد و با کنار گذاشتن حمید درخشان و تیم وی، برانکو ایوانکوویچ را با یک قرارداد بالا به نیمکت پرسپولیس رساند و حتی قرارداد برانکو را برای فصل آینده هم امضا کرد.

به گزارش ایرنا، این اقدامات در حالی صورت گرفت که ارتباط ضعیف نژاد فلاح با هیات مدیره باشگاه پرسپولیس باعث شده تا اعضای هیات مدیره دل خوشی از وی نداشته باشند و گرایش آنان به سمت سیاسی باشد.

نماینده وزیر ورزش وجوانان در واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی هم ضمن موافقت با چنین نگاهی دراین باره متذکر شده است که مجمع عمومی هر شرکت اعضای هیأت مدیره را انتخاب و هیأت مدیره هم مدیرعامل را منصوب می کند، اگر چه انتخاب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به پیشنهاد و تاکید وزارت ورزش بوده که آن را کتمان نمی کنم، ولی هیأت مدیره پرسپولیس نسبت به عملکرد نژادفلاح گلایه مند است. زیرا او خیلی توجهی به هیأت مدیره ندارد و این گله هم به او وارد است.

وی ادامه داد: حال هیأت مدیره می تواند دو کار انجام دهد. یا پشت مدیرعاملی که انتخاب کرده بایستد یا استعفای وی را قبول کند تا تکلیف پرسپولیس مشخص شود.

نماینده وزیر ورزش متذکر شد: در صورتجلسه هیأت مدیره نوشته شده تا زمانی که هیأت مدیره درباره قبول یا نپذیرفتن استعفای مدیرعامل تصمیم بگیرد، مدیرعامل باید کارش را انجام دهد.

بازگشت سیاسی به پرسپولیس باعث شد تا حسین هدایتی که به عنوان اسپانسر این باشگاه حمایت های مالی را از تیم انجام می داد، از این اقدام خودداری کند و در حقیقت باشگاه پرسپولیس با مشکل مالی هم مواجه باشد و این فشار مالی در کنار تحولات در کادر فنی، آینده این تیم را مبهم سازد.

از سوی دیگر قرار است مزایده سوم باشگاه های پرسپولیس و استقلال روز نهم اردیبهشت ماه برگزار شود و وزارت ورزش و جوانان نمی خواهد در این فاصله شرایطی در این باشگاه ایجاد شود که بر این مزایده و حضور علاقمندان به خرید آن اثر منفی بگذارد.

نتایج خوب پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و موفقیت های آن موجب شده است تا علاقمندان به این تیم نگران وضعیت پرسپولیس و تاثیر این اختلافات برعملکرد آن باشند.

اکنون با حذف تیم های تراکتورسازی و فولاد از لیگ قهرمانان آسیا تنها تیم های نفت وپرسپولیس تهران در این لیگ مانده اند تا از حیثیت فوتبال ایران دفاع کنند و وقوع این گونه اتفاقات در باشگاه پرسپولیس موجب نگرانی های زیادی شده است.

تیم فوتبال پرسپولیس موفق ترین تیم فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیاست و این تیم از چهار بازی دارای سه برد و یک باخت می باشد و با 9 امتیاز در صدر گروه آ قرار دارد و چنانچه بتواند امروز نیز برنده دیدار با لخویا باشد صعودش را به مرحله بعد قطعی می کند.

با این شرایط به نظر می رسد که وزارت ورزش و جوانان فعلا صبر اختیارکرده است تا مرحله سوم مزایده برگزار شود و در صورتی که این باشگاه ها به بخش خصوصی واگذار شوند، مسلما مدیران جدید در باره این تیم تصمیم خواهند گرفت و تمام منصوبان وزارت ورزش کنار خواهند رفت و در صورتی که فروش نروند به احتمال زیاد منحل می شوند و یابار دیگر بصورت دولتی ادامه فعالیت خواهندداد.

در هر صورت به نظر می رسد که درچنین شرایطی مدیران وزارت ورزش وجوانان باید شرایط را طوری مدیریت کنند تا این چند روز باقیمانده را باشگاه با آرامش طی کند و تکلیف مزایده سوم برگزار شود و پس از آن نیز رقابت های لیگ برتر به پایان می رسد ودرنهایت وزارت ورزش می تواند برای این باشگاه تصمیم اساسی بگیرد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩۴, ١٩:٠۶

   

پر مبحث ترین ها