سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سفر کلمن با مجوز وزارت ورزش صورت می گیرد

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩۴, ١٩:٢۶    نسخه چاپی    
در سال 93 یک موسسه به نام پرشین سلام برای آوردن رونی کلمن به ایران اقدام کرد که فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی در مکاتبه با این موسسه سئوال کرد که حضور این قهرمان رشته بدنسازی جهان توریستی است یا در زمینه پرورش اندام است.

رییس فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی گفت: برای سفر رونی کلمن به ایران با وزارت ورزش و جوانان و شورای برون مرزی این وزارت خانه مکاتبه کردیم و مجوز آن را گرفته ایم.
 
ناصر پورعلی فرد روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، افزود: در سال 93 یک موسسه به نام پرشین سلام برای آوردن رونی کلمن به ایران اقدام کرد که فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی در مکاتبه با این موسسه سئوال کرد که حضور این قهرمان رشته بدنسازی جهان توریستی است یا در زمینه پرورش اندام است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه هدف این موسسه در راستای بدنسازی و پرورش اندام بود، مکاتبات لازم را با وزارت ورزش و جوانان و زیر مجموعه های این وزارت خانه انجام دادیم و مجوز شورای برون را نیز برای این سفر دریافت کردیم.

رییس فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی گفت : پس از این مکاتبات قرار شد که این فدراسیون نظارت کامل بر کلاس ها و برنامه های عملیاتی در مدت حضور کلمن در ایران داشته باشد. در ضمن از درآمد دوره ها نیز درصدی به فدراسیون تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: مسئولیت کلیه جلسات رونی کلمن اعم از خصوصی و عمومی برعهده شرکت مربوطه است و فدراسیون تنها نظارت خواهد داشت و هیچ هزینه ای نیز برای این فدراسیون نخواهد داشت.

پورعلی فرد در باره هزینه حضور این قهرمان بدنسازی درایران نیزگفت: براساس قراردادی که شرکت دعوت کننده با این فرد منعقد کرده است، روزانه 10هزار دلار اجرت حضور کلمن در ایران است.

رییس فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی ایران در باره نحوه عکاسی ورزشکاران و علاقمندان با این قهرمان با سابقه گفت : طبیعی است که قهرمانان هر رشته ورزشی علاقمندانی دارند که در نهایت عکس های فردی یا دسته جمعی با طرفداران خود خواهند گرفت. چگونگی حضور کلمن در برنامه عکس و فیلم بر عهده شرکت دعوت کننده است و زمان و مکانش را این شرکت مشخص و اعلام می کند.

وی درپاسخ به این سئوال که رییس فدراسیون بدنسازی نظرش درباره حضور این قهرمان جهان چیست؟ گفت: کلمن قهرمان بزرگ این رشته است. وی هشت دوره قهرمان جهان شده است وحتی تصاویر وی در بالا سر بسیاری از باشگاه های ایران قرار دارد. طبیعی است که از نظر فنی وآمادگی جسمانی تجربیاتی دارد که علاقمندان شرکت کننده در کلاس های او می توانند از این تجربه ها استفاده کنند. حضور در این کلاس ها اختیاری است.

وی درباره ایجاد شرایط مناسب برای قهرمانان این رشته برای شرکت درکلاس گفت: براساس تفاهمنامه روسای هیات های استانی در صورت علاقه به صورت رایگان دراین دوره ها شرکت می کنند. همچنین قهرمانان سال 93 رشته بدنسازی و پرورش اندام نیز در صورت علاقه به صورت رایگان در دوره شرکت خواهند کرد. تا آنجایی که من اطلاع دارم برای دانشجویان رشته تربیت بدنی نیز حداقل و ابتدایی ترین نرخ را در نظر گرفتند.

رونی کلمن قهرمان سابق پروش اندام جهان طبق برنامه زمانبندی شده شامگاه امروز به همراه بیگ رمی برای برگزاری 4 سمینار تخصصی بدنسازی در تهران حضور خواهد یافت.

سفر رونی کلمن اخیرا با انتقاداتی مواجه شده است و برخی ها با توجه به هزینه زیاد این ورزشکار برای کشورمان و نبود زیرساخت های لازم برای استفاده از دانش وی ، این سفر را نمایشی تلقی می کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩۴, ١٩:٢۶

   

پر مبحث ترین ها