سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر ورزش: بیگانه‌ای که کارگر ما بود حالا کارفرما شده است

وزیر ورزش و جوانان گفت: ازاینکه یک بیگانه ای که کارگرمابوده، حالا کارفرما شده و ما را تحقیر می کند رنج می بریم.


وزیر ورزش و جوانان گفت: ازاینکه یک بیگانه ای که کارگرمابوده، حالا کارفرما شده و ما را تحقیر می کند رنج می بریم.

به گزارش ایرنا، محمود گودرزی روز چهارشنبه در نشستی با مربیان و پیشکسوتان فوتبال در محل این وزارتخانه اظهار داشت: به عنوان یک شهروند این سوال را مطرح کردم دو شکست و یک تساوی تیم ملی در جام جهانی با دو شکست و یک تساوی در جام های قبلی چه تفاوتی داشت. آیا من به عنوان یک شهروند حق پرسیدن این سوال را ندارم.

وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از کسانی که در این جمع هستند از این تحقیرکنندگان حمایت می کنند و من از فردی مثل امیر حاج رضایی که انسانی موجه است به دلیل این کارش گلایه دارم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: تحقیر نیز نمونه ای از لمپنیسم است اما از نوع واردادتی. انسان ها با هم تفاوتی ندارند و فقط ممکن است یقه آنان با هم فرق داشته باشد و فردی مثل من باشد و فرد دیگری یقه اش باز باشد یا دیگری که از کراوات استفاده می کند.

وی ادامه داد: وزیر ورزش ضد فوتبال نیست بلکه ضد فساد است.

گودرزی خاطرنشان کرد: افتخار می کنم امروز در میان کسانی هستم که در دوران کودکی و جوانی آرزو داشته ام آنها را از نزدیک ببینم.

وی گفت: از مطرح شدن انتقادات نه تنها ناراحت نمی شوم بلکه از آن استقبال هم می کنم زیرا اگر این گونه نباشم من هم از جناح فرصت طلبان ولمپن ها خواهم بود.

وزیر ورزش وجوانان اظهار داشت: فوتبال ما وضعیت مناسبی ندارد و این شرایط به امروز نیست، بلکه فرآیندی طی شده تا به این جایگاه برسیم.

وی افزود: معمولا تا حرف از نارسایی می شود ذهن ها به سمت بحث مدیریتی می رود اما عوامل دیگری مانند معنای نادرست حرفه ای گری، پول محوری، نتیجه گرایی و رسانه های زرد هم در این زمینه تاثیر گذار بوده اند.

گودرزی مشکل ساختاری را یکی از معضلات فوتبال کشورعنوان کرد و گفت: هم اکنون در فوتبال هیچ حقی برای حاکمیت در نظر گرفته نشده تا به عنوان ناظر نارسایی ها را حل کند و هر زمان به قصد ورود به این مسایل را داشته ایم موضوع دخالت دولت در فوتبال را مطرح کرده اند.

وی تاکید کرد: اگر دولت به عنوان نماینده مردم و حاکمیت اجازه دخالت در فوتبال را نداشته باشد مدیریت ویروسی گسترده تر می شود و کسانی مانند علیرضا اسدی هم در این مدیریت هضم وجزم می شوند.

وزیر ورزش وجوانان گفت: این موضوع که دولت در فوتبال دخالت نکند در فوتبال ما جواب نمی دهد اما متاسفانه خیلی ها که شامل برخی از افراد حاضر دراین جلسه می شوند هم راضی هستند که این شرایط ادامه داشته باشد اما دولت برای حل آن دخالت نکند.

وی ادامه داد: انگار دولت نا محرم است چه اشکالی دارد ما به عنوان نماینده شما برای فدراسیون فوتبال اساسنامه بنویسیم.

نهادهای بین المللی از کشور ما فقط یک رای می خواهند و پست هایی هم توزیع می کنند که راضی باشیم.

وزیر ورزش وجوانان گفت: از یک سال ونیم قبل تلاش کرده ایم در فدراسیون ها از جمله فدراسیون فوتبال گزارش مالی شفاف بگیریم اما هنوز موفق به این کار نشده ایم. می خواهیم این مسایل از طریق ورزشی حل شود نه اینکه کار به دادگاه کشیده شود.

وی گفت: شرایط فوتبال کشور به گونه ای است که حتی اگر مربیان نیز تولیداتی داشته باشند، این تولید ازبین می رود. بسیاری از بازیکنان تا زمان رسیدن به سن جوانی از نظر اخلاقی و فنی شرایط خوبی دارند اما به محض ورود به دنیای حرفه ای شرایط متفاوت پیدا می کنند هرزمان پول یک جا جمع شود همین شرایط به وجود می آید.

گودرزی از برنامه وزارت ورزش برای تشکیل باشگاه پیشکسوتان خبر داد و افزود: این باشگاه زمینه استفاده از تجربه پیشکسوتان برای توسعه ورزش کشور را فراهم می کند.

وی گفت: باید جایگاه ویژه ای در ورزشگاهها برای پیشکسوتان مشخص شود و کارت هایی برای آنان صادرکنیم تاهیچ نگهبان وانتظاماتی جرات بی احترامی به آنان را نداشته باشد.

وی گفت: متاسفانه در حال حاضر رسانه ها بخصوص رسانه های دیداری وشنیداری به خوبی مقام پیشکسوتان را ارج نمی گذارند.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩۴, ٠١:۴٠

   

پر مبحث ترین ها