سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس‌جمهور در گفتگوی تلفنی با امیر قطر:

همه باید برای جلوگیری از خونریزی در میان مسلمانان تلاش کنیم

مبارزه با تروریست‌ها از طریق اقدامات منطقه‌ای ضروری است
رییس جمهوری در گفت و گوی تلفنی با امیر قطر بر ضرورت مبارزه با تروریست ها از طریق اقدامات منطقه ای تاکید کرد و گفت: همه ما باید به طور مستمر برای جلوگیری از خونریزی در میان مسلمانان بویژه در ایام مبارک و ماه های حرام تلاش کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، امیر قطر درتماس تلفنی با رییس جمهوری اسلامی ایران، عید سعید قربان را به دولت و ملت شریف ایران تبریک گفت.

در این تماس تلفنی که جمعه شب انجام شد، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» و «تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی» به رایزنی درباره آخرین تحولات منطقه بویژه جنایات گروه های تروریستی وکشتار مردم بیگناه پرداختند وابراز امیدواری کردند درآستانه این عید سعید، خونریزی ها متوقف و شرایط برای امنیت منطقه آماده شود.
روحانی با آرزوی ایامی سعید برای ملل مسلمان بویژه مردم و دولت قطر به بیان نگرانی های جهانی ومنطقه ای در مورد اقدامات تروریستی و جنایات افراط گرایان پرداخت.

وی همچنین از روسا ومقامات کشورهای منطقه خواست تا با همکاری و هماهنگی و از طریق اقدامات منطقه ای به مبارزه با تروریست ها اقدام کنند.
رییس جمهوری همچنین گفت:همه ما باید بطور مستمر برای جلوگیری از خونریزی در میان مسلمانان بویژه در این ایام مبارک و ماه های حرام که در آن قرار داریم تلاش کنیم؛ زیرا منطقه در مرحله بسیار سختی است، و باید تمامی کشورهای منطقه با برنامه ریزی و سعی وتلاش از این مرحله عبور کرده و صلح و امنیت را دوباره به مردم آن بازگردانند.

روحانی با تاکید براین موضوع که ضمن مبارزه با تروریسم لازم است حاکمیت ملی کشورها مورد احترام قرار گیرد، افزود: هرگونه اقدام نسبت به هر کشوری، بدون هماهنگی با دولت آن کشور بی ثباتی را افزایش خواهد داد.

در این گفت و گوی تلفنی امیر قطر نیز اظهار داشت: مشکلات بسیار جدی بر منطقه حاکم است و باید با حکمت و تدبیر از آن عبور کنیم.
امیر قطر افزود: باید توجه داشت که این حوادث ارتباطی به شیعه و سنی ندارد و هر دو امروز گرفتار تروریسم هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٧-١٣٩٣, ١٢:٣۶

   

پر مبحث ترین ها