سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس جمهوری در جمع مردم گلستان:

دوران افراط و فضای امنیتی به سر آمده است/ اگر لازم بود 50 وزیر به مجلس معرفی می‌کردم

به رغم کاهش قیمت نفت که از سوی دست های توطئه گری قیمت نفت را کاهش دادند و فکر می کنند که برای ایران مشکلی فراهم کردند اما بدانند که لایحه بودجه را هفته آینده بدون کسری تقدیم مجلس شورای اسلامی می کنیم.
رئیس جمهوری در سفر به استان گلستان در وزرشگاه آزادی گرگان در جمع پرشور مردم به استقبال گرم آنان قبل از انتخابات 92 اشاره کرد و گفت: امروز هم استقبال گرم شما را دیدم، امروز هم استقبال گرم شما از فرودگاه در خیابان ها تا به اینجا را دیدم. از همه ترکمن، بلوچ ، سیستانی و شیعه و سنی اینجا حضور دارند.

وی گفت: دوازدهم آذر روز قانون اساسی است و ما همه باید به آن پایبند باشیم. من سال گذشته وعده داده بودم که بر سه نکته استوار بود، نجات اقتصاد، تعامل سازنده با جهان و احیای اخلاق، من تا پای جان پای وعده هایم ایستاده ام. من به نسل جوان و دانشجویان وعده می دهم که من پای قول و قرارهایم ایستاده ام.

رئیس جمهوری افزود: من 5 وزیر برای تصدی پست وزارت علوم تحقیقات و فناوری به مجلس معرفی کردم ، لازم بود 50 وزیر دیگر هم معرفی می کردم اما از راه خود جدا نمی شدم.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه همه آنهایی که خدای نکرده دیروز یا امروز از مسیر قانون منحرف شده اند باید بدانند ملت ما امروز در برابر رعایت نکردن قانون ایستادگی می کند گفت: از وعده های خود کوتاه نمی آیم، دوران افراط و فضای امنیتی به سر آمده است.

رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به تنظیم لایحه بودجه 94 در دولت گفت: به رغم کاهش قیمت نفت که از سوی دست های توطئه گری قیمت نفت را کاهش دادند و فکر می کنند که برای ایران مشکلی فراهم کردند اما بدانند که لایحه بودجه را هفته آینده بدون کسری تقدیم مجلس شورای اسلامی می کنیم.

روحانی گفت: بودجه سال آینده 219 هزار میلیارد تومان است که 46 هزار میلیارد آن عمرانی است.

وی افزود: بودجه ما بر حسب منابع 219 هزار میلیارد تومان خواهد بود البته ممکن است این رقم تا هفته آینده تغییر مختصری داشته باشد.

روحانی در جمع مردم در برابر شعار اشتغال اشتغال جوانان گفت: انشالله ما برای ازدواج و اشتغال جوانان راهکارهایی را پیش بینی کرده ایم. باید در رونق اقتصادی همه مردم ، بخش دولتی و خصوصی دست به دست هم دهند تا بتوانیم کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهیم. شما بدانید مسیر آینده کشور مسیر توسعه خواهد بود.

وی افزود: فردا دو رئیس جمهور از قزاقستان و ترکمنستان مهمان شما خواهند بود تا راه آهنی که گرگان را به ترکمنستان و آسیای مرکزی متصل می کند را افتتاح کند. شما می دانید که صدها شرکت خارجی برای ماه های آینده خود را برای ورود به ایران آماده کرده اند.

رئیس جمهوری گفت: تردید نداشته باشید که کشورهای گروه 1+5 و غرب وشرق و حتی منطقه نیازمندند تا با ایران تعامل سازنده داشته باشند. امروز دنیا هم در امنیت منطقه و جهان هم برای تحرک اقتصادی نیازمند ایران است.

وی گفت: در این چند ماه گذشته ما حداقل 15 قدم برای توافق برداشتیم و دنیا امروز قبول دارد که در خاک ایران غنی سازی انجام خواهد شد.دنیا امروز قبول دارد که ما در فردو فعالیت خواهیم داشت و دنیا قبول دارد که ایام پایان تحریم های ظالمانه است.

روحانی گفت: ما برداشتن زنجیر های ظالمانه تحریم را حق مسلم ایران می دانیم همانطور کنونی سازی روحی را مسلم می دانیم، تردید نداشته باشید سال آینده وضع ما بهتر از امسال خواهد بود.

روحانی در ادامه با اشاره به افتخارات فرهنگی و علمی استان گلستان گفت: دولت در این سفر اقداماتی را برای توسعه بیشتر استان انجام خواهد داد و 121 پروژه میلیاردی به ارزش 580 میلیارد تومان را عملیاتی خواهیم کرد.

رئیس جمهوری گفت: ایجاد منطقه آزاد در اینچه برون از جمله برنامه های دولت است و این منطقه تحولی بزرگ را در منطقه ایجاد می کند. ما شاهد یک توسعه بزرگ در استان خواهیم بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٩-١٣٩٣, ٢٠:٣٣

   

پر مبحث ترین ها