سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ظریف: طرح صهیونیستی امنیتی سازی ایران فروپاشید

وزیر امور خارجه گفت: با توافق ایران و 1+5 طرح صهیونیستی امنیتی سازی ایران فروپاشید.

 

به گزارش تیک‏ ، محمد جواد ظریف به همراه علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی برای ارایه گزارشی از نتایج مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 و برنامه جامع اقدام مشترک در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس حضور یافت.

وی با بیان این که یک هفته پیش در چنین روزی توافق تاریخی بین ایران و 6 کشور به ظاهر قدرتمند جهانیان قرار گرفت، افزود:در این مذاکرات طولانی و نفس گیر با توکل به خدا و پشتیبانی مردم بر همگان ثابت شد که جمهوری اسلامی ایران با 6 کشور به ظاهر قدرتمند دنیا مذاکره می کند اما باج نمی دهد.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه ادامه داد: شدت عصبانیت معاندین جمهوری اسلامی ایران و در رأس آنها رژیم صهیونیستی به خوبی نشان دهنده تسلیم و تحکیم اقتدار منطقه ای و جهانی جمهوری اسلامی ایران است. جای تعجب ندارد که شاهد جیغ و دادهای نخست وزیر عصبانی آن رژیم و توسل او به کنگره آمریکا برای رأی منفی به توافقی هستیم که از دید او حاضر است خودش را بکشد تا جلوی این توافق که برای رژیم صهیونیستی خطری جبران ناشدنی را به دنبال دارد، بگیرد.

ظریف همچنین خطاب به ملت بزرگ ایران گفت: فرزندان شما در این مذاکرات برای 6 کشور به ظاهر قدرتمند دنیا و نماینده عالی اتحادیه اروپا روشن کردند که هیچکس هرگز نباید ایرانی را تهدید کند.

وی یادآور شد: فرزندان شما بر همگان روشن کردند غنی سازی و تحقیق و توسعه مرتبط با آن و اصولا هیچ یک از تأسیسات هسته ای ما هیچ گاه تعطیل نخواهد شد.

وی ادامه داد: تاکید کردند به صراحت که برنامه موشکی و تسلیحاتی ما به هیچکس صرف نظر از قدرت ادعایی اش ارتباطی ندارد و روشن کردند که اگر کسی در منطقه باید پاسخگو باشد، این آمریکا و غرب است که در فلسطین و یمن و سوریه با سلاح هایش مردم بیگناه به خاک و خون می کشند.

وزیر امورخارجه تاکید کرد: شدت عصبانیت معاندین جمهوری اسلامی ایران و در رأس آنها رژیم صهیونیستی به خوبی نشان دهنده تسلیم و تحکیم اقتدار منطقه ای و جهانی جمهوری اسلامی ایران است.

ظریف افزود: جای تعجب ندارد که شاهد جیغ و دادهای نخست وزیر عصبانی آن رژیم و توسل او به کنگره آمریکا برای رای منفی به توافقی هستیم که از دید او حاضر است خودش را بکشد تا جلوی این توافق که برای رژیم صهیونیستی خطری جبران ناشدنی را به دنبال دارد را بگیرد.

محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه در جلسه علنی صبح سه شنبه پیش از آغاز سخنان خود متن توافق جامع و ضمائم آن را برای طی روال قانونی و تصویب تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

 

در حال تکمیل ... .

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۴-١٣٩۴, ١٠:١١

   

پر مبحث ترین ها