سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نماينده زن مجلس شورای اسلامی که مسافرکشی می کرد

يکي از زنان انقلابي کشور که سابقه سه دوره نمايندگي مجلس شوراي اسلامي هم در کارنامه خود دارد از مسافرکشي خود در سالهاي گذشته براي حل مشکلات اقتصادي چند خانواده خبر داده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، يکي از زنان انقلابي کشور که سابقه سه دوره نمايندگي مجلس شوراي اسلامي هم در کارنامه خود دارد از مسافرکشي خود در سالهاي گذشته براي حل مشکلات اقتصادي چند خانواده خبر داده است.
نماينده زن مجلس شورای اسلامی که مسافرکشی می کرد

«کار کردن براي زن عار نيست»؛ شايد همين جمله است که همه نظرها را به حرفهاي مرضيه حديدچي(دباغ) جلب مي‌کند.

مرضيه دباغ که به همراه آيت الله جوادي آملي و محمد جواد لاريجاني يکي از سه نماينده‌اي بود که در سال ۶۷ پيام امام خميني را به گورباچف رساند در ديدار معاون زنان و خانواده رياست جمهوري با وي با اعلام اين مسئله گفته است: «در دوره دوم نمايندگي مجلس براي حل مشکلات اقتصادي چند خانواده، هر ماه مبلغي به آنها کمک مي‏کردم. وقتي دوره نمايندگي‏ ام به پايان رسيد، ديگر پولي نداشتم به آنها کمک کنم. شب‏ها وقتي که بچه‏ ها و همسرم مي‏خوابيدند، با ماشين به فرودگاه يا ميدان آزادي مي‏رفتم و مسافرکشي مي‏کردم. البته فقط افرادي که با خانواده بودند را سوار ماشين مي‏کردم.»

مرضيه حديد‌چي از شاگردان شهيد آيت‌الله سعيدي بوده است‌. پس از شهادت ايشان در سال 1349 به مبارزه و تبليغ عليه رژيم شاه شدت مي‌بخشد و سرانجام در سال 1352 توسط ساواک دستگير مي‌شود. پس از پيروزي انقلاب اسلامي، فرماندهي سپاه همدان، نمايندگي مجلس و همراهي هيئت ايران در سفر به شوروي جهت ابلاغ پيام رهبر انقلاب به گورباچف را در کارنامه خود دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٩-١٣٩٢, ١٣:٣۵

   

پر مبحث ترین ها