سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عکس بدون روسری وزیرخارجه ایتالیا در ایران

تصویر منتشر شده بر خلاف گزارش منتشر شده از سوی جهان نیوز، نشان می دهد بونینو در فرودگاه تهران روسری بر سرنداشته و بدون حجاب از هواپیما پیاده شده است.
روز نو: خانم اما بونینو وزیر خارجه ایتالیا در سفر اخیرش به تهران به شدت اصرار داشت تا بدون حجاب وارد کشور شود که این موضوع با واکنش مقامات کشورمان مواجه شد.از همین رو هنگام نشستن هواپیمای حامل وزیر امور خارجه ایتالیا، وقتی مدیر تشریفات وزارت امور خارجه با سه روسری رنگین برای استقبال از وی وارد هواپیما می‌شود، او قبول نمی‌کند و می‌گوید که فقط بدون حجاب حاضر است وارد ایران شود.

وقتی گفته می‌شود که طبق پروتکل باید عمل شود، وی پاسخ می‌دهد که چطور مقامات ایرانی در ضیافت‌های ما به خاطر سرو مشروب حاضر نمی‌شوند، من هم حاضر نیستم تن به این محدودیت بدهم. اصرار‌ها راه به جایی نمی‌برد و بالاخره مدیرکل تشریفات با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان تلفنی تماس می‌گیرد و کسب تکلیف می‌کند و خواستار مکالمه وی با وزیر امور خارجه ایتالیا می‌شود. ظریف ضمن اینکه حاضر به مکالمه تلفنی نشده است، می‌گوید: بگویید اگر نخواهید حجاب داشته باشید، نمی‌توانیم در تهران از شما پذیرایی کنیم و همه قرارهای شما لغو می‌شود. وی با ناراحتی در داخل هواپیما ابتدا با ایتالیا تماس تلفنی برقرار می‌کند و بعد با عصبانیت و پس از کشیدن چند سیگار، با اکراه روسری را به سر کرده و از پلکان هواپیما پایین می‌آید.»
عکس بدون روسری وزیرخارجه ایتالیا در ایران

حال تصویری ازسفر خانم بونینو به تهران در رسانه های ایتالیا منتشر شده که نشان می دهد این ادعاهای سایت جهان نیوز که بیشتر به داستان سرایی می ماند اعتبار و وجاهتی نداشته است.
تصویر منتشر شده بر خلاف گزارش منتشر شده از سوی جهان نیوز، نشان می دهد خانم بونینو در فرودگاه تهران روسری بر سرنداشته و بدون حجاب از هواپیما پیاده شده است.

فارغ از اینکه این اقدام بر خلاف رسوم دیپلماتیک و قوانین ما بوده و وزیر خارجه ایتالیا در این زمینه اقدام ناپسند و ناخوشایندی را به انجام رسانده نکته جالب خبرپردازی های خیالی رسانه های است که از هر چیزی کوهی برای خود ساخته و آن را بال و پر می دهند. البته نکته مهم هم در این میانه آن بود که وزیر خارجه ایتالیا بالاخره با توجه به قوانین کشورمان و لزوم رعایت عرف دیپلماتیک در دیدار های رسمی با مقامات کشور مان با حجاب اسلامی در برابر حاضرین حضور یافت.
telegram 19dey.com
لبیللا    12 بهمن 1392 07:30
شما زیاد به این مسائل دامن نزنید و چشم خود را با حجاب کنید
 • +36
سعید    12 بهمن 1392 09:25
واقعا برای یه عده ادم اینقدر این مسئله مهمه که اصل قضیه رو ول کردن و به این موضوع گیردادن؟افسوس
 • +33
ميلاد    12 بهمن 1392 11:00
بعد از مدتها يه خبر خوب تو سايتتون درج كرديد.
اين تصوير رو نشون رئيس جمهور بديد لطفا ...
 • -6
سید مجتبی    12 بهمن 1392 13:35
از تصویر خانم وزیر مهم تر تصویر گروه استقبال کننده است واقعا اینها در ایران و زیر پرچم جمهوری اسلامی خدمت می کنند و از همه مهمتر نماینده وزارت ما هستند. واقعا روحانی مچکریم
 • +6
مجنون    12 بهمن 1392 14:51
توی اسلام حجاب بر کسانی که توان جنسی نارن وبه پیری رسین واجب نیست. این پیرزن هم هفتاد سالی داره. دیگه کی به این پیرزنه نگاه میکنه؟
 • +3
آقا مرتضي    12 بهمن 1392 15:17
يعني حجاب اين خانمه كه داره دست ميده بهتر از اين پيره زن هست؟؟؟!!!!!!
 • +7
گگ    12 بهمن 1392 16:29
ببخشید،اینا از کارمندای سفارت ایتالیان.کاش این عینک بدبینی را ازچشامون برمیداشتیم.
 • +4
l    12 بهمن 1392 17:15
این بی احترامی به قانون یک کشور
حالا اگر ما یه قانون آنها رو زیر پا بگذاریم زندانی داره
 • -7
ذ    12 بهمن 1392 17:52
حالا حجاب ندازه بهتره می گیم ننداخته پس اون خانم ایرانی که باهاش داره دست میده تو عکس یعنی حجاب انداخته تیم مقابل را ول کنید عزیز غضنفر را بچسبید!
 • -2
د    12 بهمن 1392 18:32
حالا این جلویی هیچ اون پشتی یه هم روسری نداره :)))
 • +4
خ    12 بهمن 1392 20:31
عکس که معلومه میکس شدس خانوم وزیر یه طرف رو داره نگاه میکنه کارمند سفارتم یه طرف دیگه بعد دست این دو تا تو دست هم چه میکنه معلوم نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
 • -1
ali    14 بهمن 1392 14:07
من فکر کنم حق با خانم وزیره.اگه شما تو ایتالیا محدودیت ندارین ما هم حق محدودیت نداریم.این عین عدالته
 • +3
لیلا    15 بهمن 1392 13:47
خوب که چی این چیزای بی اهمیت رو. چرا میزاری :(
براتون متاسفم
 • +4

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 13
همه مطالب تاریخ: ١٢-١١-١٣٩٢, ٠١:٠١

   

پر مبحث ترین ها