سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عکسی که مقامات آمریکایی را عصبانی کرد

ارینا رودنینا که از اعضای حزب روسیه متحد (حزب تحت امر پوتین) بوده و در دوما حضور دارد عکسی دستکاری شده منتشر کرده که این اقدام می تواند موجب تشدید تنش ها میان آمریکا و روسیه شود.
اقدام یک نماینده دومای روسیه در انتشار عکسی فتوشاب شده از رئیس جمهور آمریکا موجب خشم مقامات واشنگتن شد.
به گزارش گاردین، «ارینا رودنینا» اقدام به انتشار عکسی از «باراک اوباما» در صفحه توئیتر خود کرده که موجب واکنش مقامات آمریکا شده است.
در این عکس که دستکاری شده است اوباما در حالتی شگفت زده به یک موز نگاه می کند.
عکسی که مقامات آمریکایی را عصبانی کرد

گاردین این عکس را نشانه ای از وجود نژادپرستی در روسیه توصیف کرده و می نویسد: ارینا رودنینا که از اعضای حزب روسیه متحد (حزب تحت امر پوتین) بوده و در دوما حضور دارد عکسی دستکاری شده منتشر کرده که این اقدام می تواند موجب تشدید تنش ها میان آمریکا و روسیه شود.
«ارینا» پیش از ورود به «دوما» از ورزشکاران معروف روسیه محسوب می شد.

«مایکل مک فال» سفیر آمریکا در روسیه، این اقدام را عملی دانسته که در نهایت موجب شرمساری رودنینا خواهد شد.
علاوه بر مک فال، سخنگوی سفارت آمریکا در مسکو نیز به این تصویر واکنش نشان داده و اعلام کرد که این عکس نشان می دهد منتشرکنندگان آن به بیماری نادیده گرفتن دیگران مبتلا هستند.
اما رودنینا در واکنش به این انتقادات گفته که به موجب آزادی بیان این اقدام را انجام داده و این تصویر را دوستان او که در آمریکا زندگی می کند برای وی ارسال کرده اند.

گاردین در ادامه می نویسد: استفاده از موز برای تمسخر سیاه پوستان در روسیه سابقه دارد برای مثال در سال ۲۰۱۱ میلادی زمانیکه «روبرتو کارلوس» بازیکن سابق تیم ملی فوتبال برزیل، برای ادامه دوران فوتبال خود به روسیه آمد و در تیم ماخاچکالا بازی می کرد در یکی از مسابقات این تیم که در برابر تیم زنیت برگزار می شد با پرتاب موز از سوی یکی از تماشاگران مواجه شد، از زمین برون رفت و متعاقب آن باشگاه زینت محکوم به پرداخت جریمه شد.
هنوز کاخ سفید واکنشی به این اقدام نماینده دوما نشان نداده اما احتمال آن وجود دارد که این اقدام موجب بروز دوباره جنگ لفظی میان آمریکا و روسیه گردد.

منبع: مهر
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١١-١٣٩٢, ١٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها