سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دو مسافرغیرقانونی هواپیمای مالزی بلیت ها را از علی آقا خریده بودند

دو مسافری که سوار هواپیمای ناپدیده شده مالزی با پاسپورت های تقلبی شدند اهل یک کشور در خاورمیانه بوده و بلیت ها را از یک ایرانی در شهر پاتایا تایلند خریداری کرده اند.
فایننشال تایمز گزارش داد: دو مسافری که سوار هواپیمای ناپدیده شده مالزی با پاسپورت های تقلبی شدند اهل یک کشور در خاورمیانه بوده و بلیت ها را از یک ایرانی در شهر پاتایا تایلند خریداری کرده اند.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، یک مامور آژانس مساقرتی که این بلیت ها را برای این دو فرد رزرو کرده بود گفت که یک واسطه ایرانی از او خواسته بود که بلیط هواپیما برای این دو مرد رزرو کند.
بنجاپورن کروتنایت مامور آژانس مسافربری در تایلند می گوید که او را با نام «علی اقا» می شناسد.

وی افزود: رزور بلیط از طریق واسطه ها که کمیسیون دریافت می کنند، امری عادی به شمار می آید.
براساس این گزارش، علی خواستار ارزانترین بلیط به سمت اروپا برای مشتریانش شده بود.
بنجاپورن در ابتدا پرواز هواپیمایی قطر و الاتحاد را برای این دو رزرو کرد اما این بلیط ها منقضی شد چراکه پاسخی از سوی علی دریافت نکرد.

وی افزود: پس از آن علی آقا 6 مارس بار دیگر با او تماس گرفته و بنجاپورن این‌بار دو بلیت هواپیمایی مالزی برای سفر به پکن را برای این دو نفر رزرو کرده است و دوست علی پول این بلیت‌ها را به صورت نقدی به بنجاپورن داده است.
با این حال، هیچ شواهدی مبنی بر اطلاع و آگاهی «علی آقا» از پاسپورت های تقلبی دو مرد خاورمیانه ای وجود ندارد.

شرکت هواپیمایی مالزی و بوئینگ ۷۷۷ ناپدید شده آن، هر دو از امن‌ترین‌ها به شمار می‌روند. این شرکت طی نزدیک به دو دهه گذشته هیچ سانحه مرگباری نداشته است.
هواپیمای ناپدید شده ۲۲۷ مسافر و ۱۲ خدمه داشته و در مسیر کوالالامپور به بیجینگ (پکن) بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١٢-١٣٩٢, ٠٩:۴٩

   

پر مبحث ترین ها