سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تصویر/حبس خانگی دختر رئیس جمهور ازبکستان: مرا کتک می‌زنند

بروز شده : ٧-٠١-١٣٩٣, ٠٢:٣٧    نسخه چاپی    
او همچنین رئیس سازمان اطلاعات مخفی ازبکستان را متهم کرده بود که زیردستان خود را کتک می‌زند و مسئول "می‌گساری و ارتباط جنسی گروهی" در سازمان متبوع خود است.
به نظر می‌رسد دختر رئیس‌جمهور ازبکستان مورد غضب پدر خود قرار گرفته است. گلنار کریموف ۴۱ ساله در نامه‌ای دستونیس که توسط یک پیک به دست بی‌بی‌سی رسیده، از وضعیت خود در ازبکستان شکایت کرده است.

به گزارش سایت خبری تیک، پدر ۷۶ ساله گلنار، اسلام کریموف بیش از ۲۰ سال است که رئیس‌جمهور ازبکستان است. ناظران بر این باورند که با توجه به سن بالای اسلام کریموف، فضای سیاسی ازبکستان که متأثر از درگیری‌های قومی است، به زودی شاهد تغییراتی خواهد بود.

گلنار کریموف در نامه خود شرح داده که "در کشورش کتک می‌خورد و در حبس خانگی است". او نوشته است: «من تحت فشار روحی بسیار زیادی هستم.» او در ادامه افزوده است که "می‌توان کبودی‌های روی دست او را شمرد".

بی‌بی‌سی نامه منسوب به گلنار کریموف را به یک کارشناس دست خط ‌نشان داده است. به گفته این کارشناساس، نامه به احتمال ۷۵ درصد دست‌نوشته گلنار کریموف است.

گلنار کریموف که یکی از دو دختر رئیس‌جمهور ازبکستان است، تا مدتها به عنوان جانشین احتمالی پدرش شناخته می‌شد.

او مدتی سفیر ازبکستان در سازمان ملل متحد و مدتی نیز سفیر این کشور در اسپانیا بود.
تصویر/حبس خانگی دختر رئیس جمهور ازبکستان: مرا کتک می‌زنند

او به عنوان طراح جواهرات و لباس هم کار می‌کرد و یک موزیک ویدئو هم با همکاری هنرپیشه فرانسوی، ژرار دوپاردیو منتشر کرد.

البته در عرصه بین‌الملل نام گلنار کریموف بارها نیز در ارتباط با اتهام‌هایی در زمینه رشوه‌خواری و دست‌داشتن در معاملات تجاری فاسد مطرح شده بود.

دارایی این دختر رئیس‌جمهور ازبکستان بالغ بر صدها میلیون دلار ارزیابی می‌شود.

به گزارش بی‌بی‌سی ، او از یک سال پیش مورد خشم پدرش قرار گرفته است. گلنار کریموف از فوریه سال جاری میلادی (بهمن ماه ۹۲) نیز فعالیت اینترنتی نداشته است.

او پیشتر اخباری در مورد حملات خشونت‌بار به خود و خانواد‌ه‌اش را در شبکه‌های مجازی منتشر کرده بود.

او همچنین رئیس سازمان اطلاعات مخفی ازبکستان را متهم کرده بود که زیردستان خود را کتک می‌زند و مسئول "می‌گساری و ارتباط جنسی گروهی" در سازمان متبوع خود است.

گلنار کریموف، لولا خواهر کوچکتر خود را متهم کرده است که "بر روی کشتی تفریحی خود با مصرف کوکائین خوشگذرانی می‌کند" و مدعی شده که مادرش به دنبال ارتباط با قدرت‌های ماوراء طبیعی است.

ازبکستان که همسایه افغانستان است، از اهمیتی ژئوپولتیک در منطقه برخوردار است.

رسانه‌های این کشور عملاً زیر نظر دفتر ریاست جمهوری فعالیت می‌کنند.

صدها تن از نیروهای منتقد حکومت نیز در زندان به سر می‌برند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠١-١٣٩٣, ٠٢:٣٧

   

پر مبحث ترین ها