سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تولید نرم افزار موبایل برای درمان آکنه

به گزارش ایرنا از ساینس، این برنامه که روی آیفون قابل نصب است به فرد کمک می کند تا برنامه غذایی مناسبی را برای بهبود پوست خود انتخاب کند.
محققان دانشگاه نورث وسترن آمریکا موفق به تولید نرم افزاری شده اند که به درمان آکنه کمک می کند.

به گزارش ایرنا از ساینس، این برنامه که روی آیفون قابل نصب است به فرد کمک می کند تا برنامه غذایی مناسبی را برای بهبود پوست خود انتخاب کند.
این برنامه رایگان diet & acne نام دارد و از نتیجه تحقیقات و تحلیل های سیستماتیکی که قبلا بر روی پوست و رژیم غذایی انجام شده است استفاده می کند.

با استفاده از این نرم افزار کاربر به راحتی می تواند پیشینه علمی تمام مواد غذایی و ارتبلاط آن با آکنه را بررسی کند.

نتایج تحقیقات از قبل انجام شده نرم افزار نشان می دهد که غذاهای چرب، لبنیات پرچرب و غذاهای شیرین علایم آکنه را تشدید می کنند؛ در حالیکه رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان و فیبر باعث بهبود آکنه می شود.

طبق آمار بدست آمده، در سال گذشته بین ماه های آوریل تا آگوست (حدود 5 ماه) 5507 دستگاه تلفن همراه در 98 کشور مختلف این برنامه را دانلود کرده اند.
نظر سنجی که از بیش از 100 کاربر انجام شده نشان می دهد که اکثر کاربران از این برنامه رضایت دارند و نتایج آن برایشان قابل قبول بوده است.

محقق سازنده این برنامه کامپیوتری در مصاحبه مطبوعاتی خود گفته است : ˈبا توجه به گسترش روز افزون تلفن همراه و دردسترس بودن آن، اطلاع رسانی از طریق این ابزار روش کارآمد و مقرون به صرفه ای است و به افزایش دانش عمومی کمک می کندˈ.

گزارش کامل این نرم افزار در شماره اخیر نشریه JAMA Dermatology منتشر شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠١-١٣٩٣, ٠٩:۴٨

   

پر مبحث ترین ها