سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجازات زندان برای خوردن حیوانات کمیاب در چین

بروز شده : ٨-٠٢-١٣٩٣, ١۶:۵٣    نسخه چاپی    
شهروندان چینی که تا پیش از این از صفرای خرس، استخوان ببر و گوشت پانگولین‌ها استفاده می‌کردند، اکنون تنها به یک دلیل باید با این خوراکی‌ها خداحافظی کنند و آن هم ماده جدید قانون جرایم کیفری چین است که از سوی مقامات عالی‌رتبه قضایی این کشور ارائه شده است.
بنابر قانون جدید کیفری چین، افرادی که آگاهانه از غذاهای تهیه شده از 420 گونه کمیاب جانوری جزو فهرست گونه‌های در معرض خطر، مصرف کنند با مجازات بیش از 10 سال حبس روبرو خواهند شد.

شهروندان چینی که تا پیش از این از صفرای خرس، استخوان ببر و گوشت پانگولین‌ها استفاده می‌کردند، اکنون تنها به یک دلیل باید با این خوراکی‌ها خداحافظی کنند و آن هم ماده جدید قانون جرایم کیفری چین است که از سوی مقامات عالی‌رتبه قضایی این کشور ارائه شده است. بنابر ماده جدید قانونی، مقامات این کشور می‌توانند افرادی را که به طور آگاهانه از محصولات غذایی مشتق شده از جانوران نادر استفاده می‌کنند به زندان بیاندازند. مجازات زندان برای این جرایم از سه سال تا بیش از 10 سال متغییر است.

دولت چین 420 جانور را در فهرست گونه‌های در معرض خطر یا نادر قرار داده است. این جانوران شامل پانداهای غول پیکر، میمون‌های طلایی، خرس سیاه آسیایی و پانگولین‌ها می‌شوند. پانگولین‌ها گونه‌هایی از مورچه‌خواران فلس‌دار و کندرو هستند که برای در امان ماندن از دست مهاجمان با پیچیدن به دور خود به شکل یک توپ درمی‌آیند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، با وجود اینکه چین اکنون متعهد شده است تا جرایم سخت نقدی و حبس علیه شکارچیان، صیادان، قاچاقچیان، خریداران و فروشندگان حیوانات وضع کنند اما با این حال هنوز به درستی مشخص نیست که عواقب این جرایم برای افرادی که از این جانوران تغذیه می‌کنند چه خواهد بود.

با این حال «گریس گابریل»، مدیر آسیایی صندوق بین‌المللی حفاظت از حیوانات می‌گوید: این اقدام بسیار موثر است. گنجاندن بهره‌برداری از جانوران در قانون کیفری می‌تواند نقش بسیار مهمی در قطع مصرف فرآورده‌های تهیه شده از اعضای مختلف بدن این جانوران داشته باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٢-١٣٩٣, ١۶:۵٣

   

پر مبحث ترین ها