سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کتاب اسطوره پرفروش شد

جالب است بدانید حجازی همچنان در قلب هواداران خود زنده است و افراد بسیاری با حضور در مقابل غرفه ما با دیدن چهره ناصر حجازی بر روی کتاب اشک می ریزند.
کتاب گلبرگ مغرور در باره زندگی مرحوم ناصر حجازی اسطوره تیم ملی ایران و باشگاه استقلال با استقبال چشمگیرعلاقه مندان در نمایشگاه کتاب روبه رو شد.

مسعود جعفریه مدیر انتشارات راویان مهر روز جمعه در گفت و گو با ایرنا گفت: امسال فقط با کتاب ناصر حجازی در نمایشگاه کتاب حاضر شدیم و دلیلمان بیشتر دیده شدن این کتاب از سوی علاقه مندان بود.
وی ادامه داد: زنده یاد حجازی همیشه در قلب ملت ایران جای دارد و جالب است بدانید حدود 80 درصد از مخاطبان غرفه ما ، کتاب گلبرگ مغرور را خریداری می کنند.

مدیر انتشارات راویان مهر در باره تعداد نسخه های چاپ شده از این کتاب در چاپ اول گفت: یک هزار و 600 نسخه به چاپ رسیده که 700 نسخه را به نمایشگاه آورده ایم و تا کنون بیش از 500 جلد در نمایشگاه به فروش رفته که این آمار بسیار قابل توجه است.

جعفریه در مورد انگیزه انتشارات راویان مهر از چاپ زندگینامه ناصر حجازی تصریح کرد: چند سالی است که به دنبال چاپ زندگینامه ورزشکاران هستم که پس از گفت و گو با خانواده حجازی موفق به چاپ کتاب گلبرگ مغرور شدم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال چاپ زندگینامه سایر ورزشکاران نیز است؟ گفت: دوست دارم کتاب بعدی ما در باره زندگی علی پروین باشد که در همین رابطه رایزنی های خود را آغاز کردیم.

مدیرانتشارات راویان مهر در مورد دلیل نامگذاری این کتاب گفت: مرحوم حجازی علاقه زیادی به شعر گلبرگ مغرور داشت و به همین دلیل ما نیز نام این کتاب را گلبرگ مغرور نامیدیم. این کتاب شامل 10 بخش از تولد تا مرگ ناصر حجازی است که به کمک سعید رمضانی داماد ناصرحجازی، آتیلا حجازی و همسر دروازه بان اسبق تیم ملی به نگارش درآمده است.

وی با بیان این که این کتاب در نمایشگاه با 20 درصد تخفیف به فروش می رسد، گفت: قیمت اصلی این کتاب 460 صفحه ای 25 هزار تومان است که در نمایشگاه آن را به بهای 20 هزار تومان به فروش می رسانیم. در این کتاب با دوستان و همبازی های حجازی گفت و گوهای جالبی انجام شده که به شدت مورد توجه خوانندگان این کتاب قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: جالب است بدانید حجازی همچنان در قلب هواداران خود زنده است و افراد بسیاری با حضور در مقابل غرفه ما با دیدن چهره ناصر حجازی بر روی کتاب اشک می ریزند.

ناصر حجازی دروازه بان اول تیم ملی فوتبال ایران در دهه ۱۳۵۰ در سال 1328 چشم به جهان گشود ، او ۲ قهرمانی در جام ملت های آسیا، ۱ قهرمانی در بازی های آسیایی و شرکت در المپیک و جام جهانی فوتبال را در کارنامه دارد. او همچنین به همراه تیم تاج قهرمانی در جام تخت جمشید و جام باشگاه های آسیا را تجربه کرده است.

فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال حجازی را دومین دروازه بان برتر قرن بیستم قاره آسیا پس از محمد الدعایه عربستانی معرفی کرده است.
حجازی در دوران مربی گری هم تیم استقلال تهران را به نایب قهرمانی جام باشگاه های آسیا و قهرمانی لیگ آزادگان رساند.

وی در روز ۲ خرداد ۱۳۹۰ پس از تحمل مدت ها رنج ناشی از بیماری سرطان ریه در بیمارستان کسری تهران درگذشت و در تاریخ ۴ خرداد ۱۳۹۰ خورشیدی در «قطعه نام آوران» بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٢١

   

پر مبحث ترین ها