سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حضور یك زن ایرانی در دولت هند/تصویر

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩٣, ١٠:٠۴    نسخه چاپی    
آرون جایتلی یك حقوقدان عالی رتبه، مشتركا مسئولیت وزارت دفاع و بازرگانی هند را عهده‌دار شده و خانم سوشما سواراج نیز به عنوان وزیر خارجه آن كشور معرفی شده است.
نخست وزیر جدید هند صبح دیروزسه شنبه اعضای كابینه این كشور را معرفی كرد كه در میان آنها یك وزیر با اصالت ایرانی دیده می‌شود. به نقل از رویترز، نارندرا مودی، صبح دیروز سه‌شنبه یك روز پس از آنكه رسما به عنوان نخست وزیر جدید هند سوگند یاد كرد، نخستین اعضای كابینه خود را در دولت جدید آن كشور معرفی كرد.

بر اساس اعلام مودی، آرون جایتلی یك حقوقدان عالی رتبه، مشتركا مسئولیت وزارت دفاع و بازرگانی هند را عهده‌دار شده و خانم سوشما سواراج نیز به عنوان وزیر خارجه آن كشور معرفی شده است. سواراج، كه ریاست دیپلماسی هند را در دست خواهد گرفت، از سیاستمداران كهنه‌كار آن كشور است كه هفت بار به پارلمان راه یافته و رهبری اپوزیسیون را نیز پس از انتخابات سال ۲۰۰۹ بر عهده داشته است.
حضور یك زن ایرانی در دولت هند/تصویر

حضور یك زن ایرانی در دولت هند/تصویر


برهمین اساس، راج‌ نات سینگ دبیر حزب ملی‌ گرای بهاراتیا جاناتا به وزارت كشور می‌رود و مانكا گاندی از اعضای خاندان نهرو گاندی، به عنوان وزیر امور زنان و كودكان، معرفی شده است. این در حالی است كه حزب كنگره كه خاندان نهرو گاندی، رهبری آن را برعهده دارند، در انتخابات پارلمانی هند شكست سختی خورده و قدرت را پس از سال‌ها در آن كشور از دست داده است. اسمرتی ایرانی جوان‌‌ترین وزیر كابینه معرفی شده، ۳۸ سال سن دارد و تنها وزیر مسلمان نیز نجمه هپتولا، ۷۴ ساله است. خانم ایرانی، وزیر توسعه منابع انسانی و همسر زوبین ایرانی، از شهروندان زرتشتی هند است.

منبع: آرمان
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩٣, ١٠:٠۴

   

پر مبحث ترین ها