سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بان‌کی‌مون: خواهر و برادرم از گرسنگی مُردند

به خاطر همین مساله است که من به کشورهای مختلف می‌روم و از طرف زنان و کودکان که از فقر و گرسنگی رنج می‌برند، صحبت می‌کنم.
دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که خواهر و برادرش پیش از تولد وی از گرسنگی مرده‌اند و این مساله یکی از انگیزه‌های وی برای مبارزه با فقر و گرسنگی در جهان بوده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل در پایان کنفرانسی با عنوان "نجات تمام زنان و کودکان هدفی است که می‌توان به آن رسید" در شهر تورنتو کانادا اعلام کرد که خواهر و برادرش پیش از تولد وی در روستایی در کره جنوبی بر اثر گرسنگی مرده‌اند.

وی افزود: به خاطر همین مساله است که من به کشورهای مختلف می‌روم و از طرف زنان و کودکان که از فقر و گرسنگی رنج می‌برند، صحبت می‌کنم.
بان کی مون در این نشست از مسئولان هفت کشور صنعتی بزرگ جهان از جمله کانادا خواست تا میزان کمک‌رسانی‌های خود به کشورهای جهان سوم و در حال توسعه را بالا ببرند.

از سوی دیگر استیون هارپر، نخست وزیر کانادا در نشست مذکور متعهد شد که ظرف پنج سال آینده، 5 / 3 میلیارد دلار دیگر کشورهای در حال توسعه کمک کند.
براساس آمار سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل (فائو) حدود 842 میلیون تن در سال‌های 2011 تا 2013 از گرسنگی مزمن رنج می‌برند و این به معنای 12 درصد ساکنان کل جهان است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٣-١٣٩٣, ١۵:٣٨

   

پر مبحث ترین ها