سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ساعت 6 هزار دلاری البغدادی خبرساز شد/تصویر

این روزنامه اما نتوانسته با قاطعیت از مارک ساعت را مشخص کند و تنها به این نکته بسنده کرده که «یکی از مشهورترین مارک‌های جهانی است.»

قیمت ساعتی که ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی «داعش» در نخستین ظهور علنی‌اش به دست بسته بود، احتمالا به ۶هزار دلار می‌رسد.

به گزارش «انتخاب»، روزنامه انگلیسی «ساندی تایمز» به این موضوع پرداخته و نوشته است، ساعتی که ابوبکر البغدادی به دست راستش بسته بود، تنها شیء جلب توجه کننده در ظاهر این مرد بود که لباس مشکی به تن داشت و عمامه مشکی بر سر کرده بود.
ساعت 6 هزار دلاری البغدادی خبرساز شد/تصویر


ساعت مچی البغدادی از مدل «رولکس» یا «اومگا» است که ۳۵۰۰ پوند (۶هزر دلار) قیمت دارد.

این روزنامه اما نتوانسته با قاطعیت از مارک ساعت را مشخص کند و تنها به این نکته بسنده کرده که «یکی از مشهورترین مارک‌های جهانی است.»

این گزارش خاطرنشان کرده است که ساعت «خلیفه» توجه بسیاری از فعالان را در اینترنت جلب کرده است. آن‌ها درباره این ساعت اظهار نظرهای بسیاری در توییتر و فیس بوک می‌کنند. به طور مثال یکی از کاربران خارجی نوشته است: «خلیفه ساعت سوئیسی به دست می‌کرد. اما سوال این است: از چه مارکی است و پولش را از کجا آورده است؟»

یک فعال اینترنتی دیگر نیز نوشته است: «آیا کسی می‌داند ساعتی که خلیفه امارت اسلامی به دست دارد چیست؟»

البغدادی خطبه اول نماز جمعه خود در موصل را به دعوت مسلمانان به جهاد و پیوستن به امارت اسلامی اختصاص داد. او گفت: «من به ولایت شما برگزیده شدم، اما بهترین شما نیستم. چنانچه در من خیری دیدید به من یاری رسانید و اگر در من خطایی دیدید، من را به راه راست بازگردانید.»

شماری دیگر از فعالان اینترنت به فیلم ویدیویی با کیفت بالایی پرداختند که «داعش» منتشر کرده است. مشخص است که این فیلم مونتاژ شده که با بیش از یک دوربین از نماز جمعه فیلمبرداری شده است . این مساله نشان از توانایی‌های رسانه‌ای نیروهای داعش دارد.

برخی فعالان می‌گویند تصاویر منتشر شده در اینترنت نشان از آن دارد که «داعش» تیم رسانه‌ای و امکانات با کیفیت بالا در اختیار دارد، به گونه‌ای که می‌تواند آن‌چه را که می‌خواهد به تصویر بکشد و از راه اینترنت پخش کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٠۵

   

پر مبحث ترین ها