سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

70 درصد افراد یک ساعت پس از خالکوبی پشیمان می شوند

بروز شده : ٨-٠۵-١٣٩٣, ١٩:۴۶    نسخه چاپی    
به گفته وی تاتو می تواند به دلیل یک رفتار فرقه ای و مذهبی و یا به خاطر زیبایی و یا بدلیل یک عقیده خاص خیابانی باشد/20 تا 50 جلسه درمان برای بی رنگ کردن واقعی یا محو تاتو لازم است
رئیس مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی گفت: خالکوبی یا تأتو یعنی قرار گرفتن مواد رنگی با فشار خارجی در زیر پوست که باعث تغییرات رنگی می شود. این درحالی است که 70 درصد افراد یک ساعت پس از انجام این کار پشیمان می شوند.
دکتر محمدعلی نیلفروش زاده در گفتگو با شفا آنلاین ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: تمایل رو به رشد اخیر میان جوانان و نوجوانان و برخی بیماران؛ به دلیل پیروی از مد با عدم رضایت از آن تقاضای پاک کردن آن را به همراه دارد.

به گفته وی تاتو می تواند به دلیل یک رفتار فرقه ای و مذهبی و یا به خاطر زیبایی و یا بدلیل یک عقیده خاص خیابانی باشد.
فوق تخصص پوست؛ مو و زیبایی تصریح کرد: در گذشته برای از بین بردن خالکوبی از روش هایی نظیر سایش پوست، سرما درمانی یا حتی روش های تخریبی مانند ساییدن با نمک و مواد اسیدی استفاده می شد که اغلب با نمای ناپسندی همراه بود.

وی با اشاره به این که خالکوبی های سطحی تر و قدیمی تر راحت تر پاک می شوند به خبرنگار شفا آنلاین گفت: برخی رنگ ها مانند سیاه؛ آبی و قهوه ای نسبت به رنگ هایی نظیر قرمز راحت تر قابل پاک شدن هستند.
نیلفروش زاده اذعان کرد: از جمله لیزرهای مورد استفاده Q- suitched است که بدون ایجاد زخم از طریق تکه تکه کردن قطعات رنگ موجود در پوست، سلولهای ایمنی پوست را در زدودن رنگ خالکوبی کمک می کند و البته گاهی ا وقات تا 10 جلسه لیزرنیز لازم است.

به گفته وی انواع دیگر لیزر که لیزرهای لایه بردار نیز هستند، لیزرهای اربیوم و CO2 از دیگر لیزرهای لایه بردار هستند که به تعداد جلسات کمتری احتیاج دارند.
فوق تخصص پوست، مو و زیبایی تأکید کرد: گاهی دیده می شود که آرایشگران برای پاک کردن تاتو به رنگ های همرنگ پوست متوسل می شوند.حال آن که این روش به عنوان بزرگترین اشتباه است. چرا که پاک کردن این رنگ ها توسط لیزر با اشکالاتی همچون تغییر رنگ تیره صورت می گیرد و وضع بدتر از قبل هم می شود.

وی با اشاره به این که 20 تا 50 جلسه درمان برای بی رنگ کردن واقعی یا محو تاتو لازم است در عین حال بیان کرد: حتی پس از جلسات متعدد، بعضی تاتوها به طور کامل با تکنیک های فعلی لیزر از بین برود و حتی موقعی که محو شدن کامل یا نزدیک به کامل ایجاد شد، هنوز یک هاله "روح مانند" از رنگ ها از شکل اصلی تاتو به نظر می رسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۵-١٣٩٣, ١٩:۴۶

   

پر مبحث ترین ها