سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مشاجره هواداران طالبان و داعش

اين مساله سبب شده است تا ده‌ها نفر از بنيادگرايان افراطي طرفدار ملا عمر حملات كلامي شديداللحني را متوجه البغدادي كنند و او را به دليل اين كه خود را "اميرالمومنين" ناميده است به چالش بكشند.
تبريك عيد ملا عمر، رهبر جنبش طالبان به مناسبت عيد فطر باعث جنگ كلامي ميان طرفداران او با داعشي‌ها شده است. ياران ملا عمر درحالي خود را "خادم اسلام اميرالمؤمنين" مي‌دانند كه طرفداران داعش ابوبكر البغدادي را "امير المومنين" مي‌دانند كه با تشكيل دولت اسلامي در موصل خود را رهبر مسلمين جهان معرفي كرده است.

ديپلماسي ايراني به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، چاپ لندن نوشت: اين مساله سبب شده است تا ده‌ها نفر از بنيادگرايان افراطي طرفدار ملا عمر حملات كلامي شديداللحني را متوجه البغدادي كنند و او را به دليل اين كه خود را "اميرالمومنين" ناميده است به چالش بكشند.

براي نمونه، شخصي كه خود را عزالدين المصري معرفي كرده در صفحه فيسبوك خود نوشت: "اين امير المومنين از كجا آمده است؟ چه كسي او را به اين سمت منصوب كرده است؟ چه كسي با او بيعت كرد؟ و چه كسي نشست و بررسي كرد كه آيا او نسبت به ديگران شايسته‌تر است يا خير؟ نمي‌توان يك جا حرفي را زد و از همه در ديگر كشورها و مناطق بخواهيم كه آن حرف را قبول كنند. هر كس حتي اگر امير يك شهر هم باشد نمي‌تواند به خود لقب اميرالمومنين بدهد
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۵-١٣٩٣, ١١:٠٧

   

پر مبحث ترین ها